Co to jest maszyna do szycia z niskim chwytem, ​​a co z wysokim chwytem?

Odpowiedź na pytanie, czym jest maszyna do szycia z niskim chwytem, ​​będzie zależeć od pręta między stopką a śrubą mocującą. W tym artykule szczegółowo omówimy, co sprawia, że ​​maszyna do szycia ma niski trzonek. Porównamy go również z maszyną do szycia z wysokim chwytem, ​​aby upewnić się, że nie pomylisz się między obydwoma typami.

Zalecamy przejrzenie naszego bloga, aby znaleźć więcej artykułów związanych z maszynami do szycia. Na przykład warto wiedzieć, jak działa maszyna do szycia, aby lepiej zrozumieć, czym jest maszyna do szycia z niskim chwytem.

Co to jest maszyna do szycia z niskim chwytem

Zrozumienie, co to jest maszyna do szycia z niskim chwytem

Maszyna do szycia z małym prętem pomiędzy stopką a śrubą mocującą to maszyna do szycia o niskim trzonku. Pręt ten jest jednocześnie trzonkiem maszyny do szycia, stąd nazwa niski trzon. Podstawowym zastosowaniem cholewki jest przytrzymanie stopki; dlatego maszyny do szycia z niskim chwytem będą miały niewielką odległość między stopką dociskową a śrubą mocującą, zwykle tylko ¾ cala.

Co można zrobić z maszyną do szycia o niskim trzonku

Mniejszy pręt w maszynie do szycia o niskim trzonku daje wiele opcji stopek do różnych projektów. Ta wszechstronność sprawia, że ​​maszyna do szycia o niskim trzonku jest przyjazna dla początkujących, ponieważ można na niej ćwiczyć różne techniki. Oto stopki, których można używać z maszyną do szycia o niskim trzonku i ich przewidywane przeznaczenie:

 • Zachowaj stały rozmiar dziurki podczas szycia
 • Szyj zamki błyskawiczne, aby uzyskać schludne i funkcjonalne wykończenie
 • Szyj twarde tkaniny, takie jak denim
 • Twórz profesjonalnie wyglądające obszycia na odzieży
 • Szyj cienkie i ciasne ściegi
 • Utwórz lamówkę na odzieży

Jak sprawdzić, czy maszyna do szycia ma niski chwyt?

 • Opuść stopkę do dolnej pozycji
 • Zmierz odległość od środka śruby uchwytu stopki dociskowej i łoża maszyny
 • Wynikowa długość powinna wynosić pół cala, aby wskazać, że maszyna do szycia jest maszyną do szycia z niskim chwytem, ​​więc jeśli jest dłuższa niż cal, model to maszyna do szycia z wysokim chwytem
 • Maszyna do szycia z wysokim chwytem kontra maszyna do szycia z niskim chwytem

  Możesz szybko odróżnić maszynę do szycia z wysokim trzonkiem od maszyny do szycia z niskim trzonkiem, ponieważ trzonki tej pierwszej zawsze będą mierzyć ponad cal. Co więcej, większość maszyn do szycia z wysokim chwytem jest kosztowna, ponieważ często są to najlepsze modele marki z fantazyjnymi funkcjami i przeznaczone do użytku przemysłowego. Jednak adapter o niskim trzpieniu sprawia, że ​​maszyna do szycia z wysokim trzpieniem staje się modelem o niskim trzpieniu, co zapewnia wszechstronność.

  Które maszyny do szycia mają niski chwyt?

  Spodziewaj się, że tanie i typowe domowe maszyny do szycia mają niski trzonek, podczas gdy drogie modele z wyższej półki mają wysoki trzon. Należy jednak pamiętać, że niektóre marki mają maszyny do szycia, które można uznać za średnie. W przypadku niektórych modeli można nawet użyć adaptera, aby były one kompatybilne ze stopkami innej marki.

  Czy maszyny do szycia Singer mają niski trzonek?

  Singer ma modele maszyn do szycia z niskim chwytem, ​​a nawet oferuje różne stopki dociskowe z niskim chwytem. Jednak marka posiada również maszyny do szycia z wysokim i skośnym chwytem, ​​więc nie ograniczają się one tylko do modeli z niskim chwytem.

  Czy maszyny do szycia Brother mają niski czy wysoki trzonek?

  Brother ma maszyny do szycia z wysokim chwytem, ​​ale większość modeli na rynku ma niską cholewkę. Nie powinno to dziwić, biorąc pod uwagę, że maszyny do szycia Brother słyną z użytku domowego.

  Czy maszyny do szycia Pfaff mają niski czy wysoki trzonek?

  Możesz sprawdzić swoją maszynę do szycia Pfaff, aby określić, czy ma niski czy wysoki trzonek. Jednak może to być skomplikowane, ponieważ niektórzy uważają je za średni, a nie wysoki lub niski chwyt.

  Czy maszyny do szycia Kenmore mają niski trzonek?

  Podobnie jak inne marki maszyn do szycia, znajdziesz różne typy chwytów do maszyn do szycia Kenmore. W przypadku maszyn do szycia Kenmore o niskim trzonku można wybierać między ładowaniem od góry a ładowaniem od przodu.

  Czy maszyny do szycia Husqvarna mają niski trzonek?

  Husqvarna produkuje zarówno maszyny do szycia z wysokimi, jak i niskimi trzpieniami. Mają nawet skośne modele, podobne do skośnych modeli Singera.

  Czy maszyny do szycia Janome mają niski trzonek?

  Janome produkuje maszyny do szycia z wysokimi i niskimi trzpieniami. Ich modele z wysokim trzonkiem to często hafciarki, podczas gdy większość pikowarek ma niski trzonek.

  Skąd mam wiedzieć, czy potrzebuję maszyny do szycia z wysokim lub niskim chwytem?

  • Kup maszynę do szycia o niskim cholewce, jeśli oczekujesz tylko użytku domowego, podczas gdy będziesz potrzebować maszyny do szycia z wysokim chwytem do użytku komercyjnego
  • Maszyna do szycia o niskim trzonku wystarczy do większości projektów, ponieważ można używać różnych typów stopek, ale niektóre modele z wysokim trzonkiem mają funkcje do bardziej wymagających projektów
  • Możesz przekształcić maszynę do szycia z wysokim trzonkiem w maszynę do szycia z niskim trzonkiem za pomocą adaptera, więc nie musisz kupować obu typów
  • Maszyny do szycia o niskim trzonku są idealne dla osób z ograniczonym budżetem

  Wniosek

  I to wszystko! Podsumowując, czym jest maszyna do szycia z niskim trzonkiem, oznacza to po prostu, że pręt modelu, który trzyma stopkę, jest mniejszy. Jest to również najczęstszy typ maszyn domowych, więc spodziewaj się, że będą one kosztować taniej niż modele z wysokim trzonkiem.

  Mamy nadzieję, że wiele się nauczyłeś z tej lektury i zachęcamy do zapoznania się z tym przewodnikiem, jak skonfigurować maszynę do szycia. W ten sposób zapoznasz się z każdą częścią maszyny.