Co to jest lodówka na wino? Jego 4 niesamowite zastosowania!

Jesteś ciekaw, co to jest lodówka na wino? Większość z was może pomyśleć, że lodówki na wino są stworzone tylko dla tych zagorzałych miłośników. Ale nie, to urządzenie zostało stworzone, aby zachować aromaty i smaki wina.

W przeciwieństwie do tych szafek, w których ludzie zwykle przechowują swoją kolekcję win, lodówka na wino nie naraża ich na wilgoć, zmienne temperatury i bezpośrednie światło, wzmacniając w ten sposób smak.

Co to jest lodówka na wino? Jego 4 niesamowite zastosowania!

Nie jest również idealny do umieszczania win w lodówce w kuchni, ponieważ zazwyczaj są chłodniejsze w temperaturze około 38 stopni F. Odpowiedzmy więc na twoje pytanie dotyczące tego, czym jest lodówka na wino.

Chłodziarki na wino a lodówki na wino

Możesz również chcieć poznać różnicę między tymi dwoma. Cóż, lodówka na wino jest zazwyczaj większa niż chłodziarka do wina. Dzieje się tak, ponieważ wykorzystuje chłodzenie kompresyjne, dzięki czemu idealnie nadaje się do cieplejszych pomieszczeń i większych kolekcji. Z drugiej strony chłodziarki do wina wykorzystują chłodzenie termoelektryczne, dlatego są ogólnie cichsze.

Co to jest lodówka na wino a zwykła lodówka?

Czym więc jest lodówka na wino? Cóż, już wiesz, co to znaczy. Dobrze? Chodzi o to, że chłodziarka do wina różni się od zwykłej lodówki pod wieloma względami, w tym między innymi:

Aspekt #1. Temperatura

Temperatura jest ważna przy przechowywaniu wina. Idealna temperatura do przechowywania wina to około 45-65 stopni Fahrenheita – odwrotnie, zwykłe lodówki zaczynają się średnio od 40 stopni i mniej.

Aspekt 2. Wibracje

Ponieważ zwykłe lodówki mają kompresory i silniki, wibrują one subtelnie. Wibracje zakłócą proces dojrzewania wina, wpływając tym samym na integralność wina.

To więcej niż idealna temperatura dla win, lodówki na wino zapewniają, że pozostają one nadal w środku. Chociaż sprężarki również je napędzają, został zaprojektowany z wbudowanym systemem pochłaniającym wibracje. To również minimalizuje drgania, a także cięcia, hałas.

Aspekt #3. Zanieczyszczenie

Ludzie kochają wino za jego bogate i pełne smaki. Jeśli jednak włożysz go do zwykłej lodówki, ślady chili lub innych pozostałości w środku mogą wpłynąć na aromat, a nawet smak wina.

Ale lodówki na wino mogą utrzymać pewien poziom wilgotności. Dzięki temu korki pozostaną wilgotne i nieprzepuszczalne.

Z drugiej strony, zwykłe lodówki są specjalnie zaprojektowane w taki sposób, że tłumią wilgoć. Dzięki temu korki mogą się skurczyć i umożliwić przenikanie zapachu do wina, wpływając na jego naturalny smak.

4 zalety lodówek na wino

Przyjrzyjmy się niektórym zaletom lodówek na wino.

Korzyść nr 1. Tańsze

Posiadanie lodówki na wino jest stosunkowo tańsze niż zakup piwnicy na wino, ponieważ ta ostatnia wymaga największej mocy, aby utrzymać poziom wilgotności i temperatury.

Korzyść nr 2. Unikaj niechcianych lub nieprzyjemnych zapachów

Zapach lodówki w Twojej kuchni niekorzystnie wpływa na wino. Ponieważ w zwykłych lodówkach brakuje wilgoci, wino przejmie smaki i zapachy z lodówki. To sprawi, że twoje wino będzie nieapetyczne.

Korzyść nr 3. Wino dłużej pozostanie świeże

Wino jest podatne na zmiany temperatury, więc jeśli w domu jest za gorąco lub za zimno, istnieje duże prawdopodobieństwo, że wino straci swój smak. Zwykłe lodówki mogą odprowadzać wilgoć i obniżać temperaturę. Ale piwnice na wino i lodówki są inne. Stopniowo obniżają temperaturę i utrzymują idealną wilgotność dla wina.

Korzyść #4. Ekologiczny

Dobrze jest zainwestować w coś takiego jak lodówka na wino, jeśli szczególnie troszczysz się o środowisko. Dzięki tej konkretnej lodówce będziesz mógł oszczędzać energię w swoim domu. To z kolei chroni również środowisko.

Według New Air lodówki na wino również nie mają niebezpiecznych emisji. Zasadniczo proces chłodzenia nie obejmuje żadnych niebezpiecznych chemikaliów. Chłodzenie jest jeszcze prostsze dzięki zastosowaniu metalowego pręta do wymiany ciepła między środowiskiem zewnętrznym a komorami wewnętrznymi.

Mając to na uwadze, zakup lodówki na wino jest wyborem bardziej przyjaznym dla środowiska w porównaniu z innymi alternatywami dostępnymi na rynku.

Najczęstsze pytania

W tej sekcji znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące lodówek na wino.

Pytanie #1. Czym różni się zabudowa od wolnostojących chłodziarek do wina?

Wbudowane chłodziarki do wina są przeznaczone do zabudowy w szafkach lub istniejących ladach, podczas gdy wolnostojące chłodziarki do wina są specjalnie zaprojektowane do samodzielnej pracy.

Pytanie 2. Czy powinienem kupić kompresor lub termoelektryczną chłodziarkę do wina?

Jeśli masz tylko mniej niż dwie skrzynki na wino, chciałbyś mieć wolnostojącą chłodziarkę do wina. Dzięki temu lepszym wyborem jest termoelektryczny. Ale jeśli będziesz przechowywać chłodziarkę do wina w cieplejszym pomieszczeniu i będziesz mieć większe kolekcje, lepszym rozwiązaniem będzie chłodziarka do wina z podstawą kompresorową.

Ponadto większość wbudowanych chłodziarek do wina jest zasilanych kompresorami, a nie termoelektrycznymi.

Pytanie nr 3. Czy mogę używać lodówki na wino do przechowywania innych napojów?

Ogólnie rzecz biorąc, lodówki na wino nie mogą oferować temperatur niższych niż 46 stopni Fahrenheita. Dzięki temu zaleca się zaopatrzenie w tradycyjną lodówkę lub chłodziarkę do napojów, jeśli zamierzasz przechowywać na niej inne napoje.

To okładka!

Teraz już wiesz, czym jest lodówka na wino i czym różni się od zwykłych lodówek i chłodziarek do wina. Poznasz również zalety posiadania lodówki na wino w domu. Mamy nadzieję, że powyższe informacje podsycą Twoją ciekawość dotyczącą chłodziarek do wina.