Co to jest lodówka barowa? 4 Ważne funkcje!

Jeśli często organizujesz przyjęcie koktajlowe lub grillowe, powinieneś wiedzieć, co to jest lodówka barowa. Jest to doskonały dodatek do Twojego domu, biorąc pod uwagę jego kompaktową konstrukcję.

Wiele naszych lodówek jest dostępnych online w różnych przedziałach cenowych. Jest to idealne rozwiązanie do kuchni w mieszkaniu typu studio, domach mobilnych, akademikach, mieszkaniach babci, domach wakacyjnych i małych biurach.

Co to jest lodówka barowa? 4 Ważne funkcje!

Możesz być pewien, że pokochasz, ile może pomieścić taka mała lodówka. Co więcej, większość modeli lodówek barowych zawiera komorę na lód, która jest idealna do przechowywania mrożonych warzyw, lodów, kostek lodu i nie tylko.

4 ważne funkcje lodówki barowej

Lodówka barowa jest taka sama jak te standardowe urządzenia, ale poszczególne modele mają różne funkcje projektowe i funkcje opracowane specjalnie w celu poprawy organizacji, chłodzenia i przechowywania.

Pamiętaj, że ważne jest, aby znaleźć model, który będzie odpowiadał Twoim osobistym potrzebom w okresie przechowywania przekąsek i zimnych napojów.

Oto cechy, na które należy zwrócić uwagę, aby zrozumieć, czym jest lodówka barowa:

#1. Rozmiar

Ten czynnik jest jednym z najważniejszych przy wyborze lodówki barowej. Jeśli zdobędziesz model, który nie ma wystarczającej ilości miejsca do przechowywania, pokona to cel zdobycia lodówki barowej.

Być może potrzebujesz lodówki tylko do przechowywania kilku napojów, a potem po prostu kup model o kompaktowych rozmiarach.

Mniejsza pojemność lodówki, około 42 litrów, wystarczy na kilka drinków, ale jeśli zamierzasz przechowywać dużo napojów, to musisz poszukać modelu o większej pojemności nawet do 190 litrów.

#2. Oświetlenie wewnętrzne

Lodówka barowa z najwyższej jakości oświetleniem LED nie tylko poprawia atrakcyjność lodówki, ale jest to niezbędne, gdy produkty mają być przechowywane w lodówce. Pozwoli ci to zobaczyć, jak król w jej oświetleniu jest wygodną funkcją lodówki, zwłaszcza gdy jest ciemno.

#3. Drzwi

Jeśli chodzi o drzwi lodówki, trzeba pamiętać, w jakim kierunku drzwi się otwierają. Jest to szczególnie ważne, jeśli planujesz zainstalować lodówkę barową w trudno dostępnym miejscu.

Modele lodówek dostępne są zarówno na lewym, jak i prawym zawiasie. Upewnij się, że znajdziesz model, który będzie pasował do Twojego celu i układu domu. Niektóre marki oferują nawet lodówki wyposażone w odwracalne drzwi, które można łatwo wyregulować za pomocą zestawu do mocowania.

Większość drzwi lodówek barowych jest nieprzezroczysta, ale inne są zaprojektowane ze szklanymi drzwiami, abyś mógł zobaczyć, jakie napoje i żywność dostać się do środka, zanim będziesz musiał otworzyć drzwi.

Co więcej, lodówki barowe ze szklanymi drzwiami mogą również mieć podgrzewany front, który jest odpowiedzialny za zapobieganie gromadzeniu się kondensacji. Lodówki barowe są również dostępne w dwóch lub pojedynczych sklepach.

Lodówka dwudrzwiowa oferuje komorę lodówki zamontowaną na górze, która została zaprojektowana tak, aby zapewnić miejsce do zamrażania.

#4. Regały regulowane

Ta przydatna funkcja zapewnia więcej miejsca, dzieląc ją na różne napoje i produkty spożywcze. Regały różnią się w zależności od marki i typu lodówek barowych. Ale najczęstsze to szkło hartowane.

Niektóre lodówki barowe oferują również stojaki na butelki, które są wykonane z metalu, co sprawia, że ​​przechowywanie butelek jest jeszcze proste. Ponadto niektóre mają również stojaki na wino, które zapewniają optymalny przepływ powietrza przez całą lodówkę.

Style lodówek barowych

Lodówka barowa jest istotną częścią obszaru barowego, pokoju rozrywkowego lub pokoju do robienia zakupów. Więc chciałbyś mieć to zintegrowane w najlepszy możliwy sposób. Mając to na uwadze, ważne jest, aby wybrać styl, który może uzupełnić Twój wystrój lub całkowicie zawiązać w okolicy.

Na szczęście lodówki barowe są dostępne w wielu wykończeniach, w tym ze stali nierdzewnej, a także w kolorach czerwonym, białym i czarnym, co ułatwia dopasowanie urządzenia do dowolnej estetyki. Możesz nawet nabyć styl retro, jeśli chcesz.

Niektóre marki, takie jak Smeg i Husky, oferują różne lodówki barowe inspirowane designem lat 50-tych. Zasadniczo otrzymasz nowoczesną technologię chłodzenia o klasycznym wyglądzie. Jest to doskonały wybór do jadalni na świeżym powietrzu lub domowego baru.

Jak działają lodówki barowe?

Lodówka barowa pochłania ciepło wewnątrz i przenosi je na zewnątrz. Po usunięciu wystarczającej ilości ciepła z wnętrza lodówki jej zawartość zacznie stygnąć. Jednak, jak w każdej innej lodówce, chłodzenie będzie możliwe za pomocą płynu chłodniczego.

Czy mogę przechowywać jedzenie w lodówce barowej?

Tak, możesz przechowywać jedzenie w lodówce barowej, ale pamiętaj o wyłączeniu trybu ekonomicznego. Upewnij się również, że temperatura utrzymuje się na poziomie 5°C lub niższym w każdym cyklu.

Oświetlenie LED lodówki barowej jest również bezpieczne do przechowywania żywności. Pamiętaj, że jeśli Twoja lodówka barowa ma szklane drzwi, nie wolno jej umieszczać w miejscach, w których może docierać bezpośrednie światło słoneczne.

To okładka!

Aby odpowiedzieć na pytanie: czym jest lodówka barowa? Jest to urządzenie zaprojektowane z myślą o zapewnieniu wystarczającej ilości miejsca na przekąski, dodatki do dekoracji i napoje. Mają podobną funkcję jak te duże lodówki, ale są po prostu kompaktowe.