Co to jest kwarcowy promiennik podczerwieni? 4 ciekawe typy!

Zastanawiasz się, co to jest kwarcowy promiennik podczerwieni? Nie musisz się zastanawiać; dotarłeś we właściwe miejsce. Technika ogrzewania przedmiotu przez promieniowanie cieplne jest znana jako kwarcowe ogrzewanie podczerwone.

Elektryczne źródło ciepła uzyskuje to widmo energii w podczerwieni, które jest następnie przekazywane do elementu docelowego. Ponieważ promieniowanie podczerwone nie jest łatwo absorbowane przez powietrze, większość promieniowania jest wykorzystywana do ogrzania obiektu. Elementy grzewcze były tradycyjnie zamknięte w ceramice i spełniały dwa główne cele.

Co to jest kwarcowy promiennik podczerwieni? 4 ciekawe typy!

Po pierwsze, elementy muszą być izolowane elektrycznie, a po drugie, materiały muszą być w stanie wytrzymać ekstremalne temperatury bez zniekształceń. Wadą takiego starszego stylu byłoby to, że ceramika zbiera znaczną ilość energii przeznaczonej na przedmiot docelowy, a kwarc jest w tej sytuacji przydatny. To tylko przegląd i musisz czytać dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Jak działa kwarcowy promiennik podczerwieni?

Promienniki kwarcowe na podczerwień wydają się być bardziej efektywne, przyjazne dla środowiska i mają wyższy wskaźnik przeżywalności niż inne rodzaje dogrzewaczy. Światło podczerwone ma stałe widmo odpowiadające czerwonej części widma widma widzialnego. Nie będziemy zawracać Ci głowy kolejną lekcją nauk ścisłych. Mimo to istnieją pewne podstawowe pojęcia, które należy zrozumieć, aby zrozumieć, jak działają kwarcowe promienniki podczerwieni, a to działanie kwarcowego promiennika podczerwieni pomaga zrozumieć, czym jest kwarcowy promiennik podczerwieni.

Energia jest przenoszona z jednego przedmiotu na drugi za pomocą fal elektromagnetycznych. Takie fotony podczerwone mają dłuższą długość fali, od 790 nm do 1,5 mm. Jeśli jeszcze tego nie rozgryzłeś, jest to znikome. Ciepło powstaje, gdy energia (elektryczna) przechodzi przez gruby zwinięty drut. Światło podczerwone jest wykorzystywane w kilku zadaniach, ponieważ emituje spektrum fal o słabej, średniej i wyższej energii.

Kwarcowe promienniki podczerwieni zużywają taką samą ilość energii jak elektryczne promienniki oporowe. Zużycie energii przez jednostkę na podczerwień zależy od jej mocy znamionowej, zwykle od 700 do 1400 watów. Promienniki kwarcowe na podczerwień szybko się nagrzewały i schładzały. Z drugiej strony grzejniki ceramiczne dłużej ogrzewają przepływający strumień powietrza i ogrzewają przestrzeń konwekcyjnie. Grzejniki kwarcowe można wykorzystać do budowy cichych urządzeń grzewczych, ponieważ zwykle nie są wymagane głośne wentylatory konwekcyjne.

Ciepło podczerwone zostało po raz pierwszy odkryte na początku XX wieku przez brytyjskiego naukowca Williama Herschela i dopiero w połowie lat pięćdziesiątych stało się to sławne. Teraz wiesz, co to jest kwarcowy promiennik podczerwieni.

Co to oznacza kwarc?

Kwarc jest korzystny w systemach grzewczych na podczerwień. Efektywność grzewcza jest znacznie zwiększona dzięki zastosowaniu kwarcu zamiast ceramiki do otoczenia elementów grzałki. Kwarc ma trzecią cenną cechę: jest prawie „ślepy” na energię podczerwieni i uzyskuje porównywalną izolację elektryczną i odporność na ciepło. Wskazuje to, że ciepło wytwarzane przez źródło ciepła może przepływać przez kwarc bez zużywania się. Kwarc wysokiej jakości może mieć również powyżej 95 procent „widzialności” dla promieniowania podczerwonego. Kwarc może zastąpić ceramikę w praktycznie wszystkich konstrukcjach grzejników, co skutkuje szybkim wzrostem wydajności.

Rodzaje kwarcowego promiennika podczerwieni

Kwarc jest stosowany do wszystkich rodzajów grzałek, aby zapewnić najwyższą możliwą sprawność przenoszenia energii ze źródła ciepła na wyjście. Operacje można wykonać w znacznie krótszym czasie przy zmniejszonym zużyciu energii dzięki gwarancji, że materiał konstrukcyjny grzałki nie pochłonie produkcji energii elektrycznej przez element. Oszczędza to dużo pieniędzy. Transmisja energii jest wzmocniona, gdy kwarc ma fantastyczną jakość. Nasz kwarc jest skrupulatnie pozyskiwany przez technologię Casso-solar, aby osiągnąć najlepszą potencjalną wydajność. Te projekty grzejników zostały stworzone, aby zmaksymalizować ilość wytwarzanej energii. Wymienione poniżej typy pomagają lepiej zrozumieć kwarcowe promienniki podczerwieni.

#1. Grzałki rurkowe o średniej długości fali

Element grzejny zamknięty w rurce kwarcowej jest typową konstrukcją. Można je układać w stosy, tworząc ogromne układy grzewcze, które można wykorzystać do różnych celów suszenia.

#2. Grzałki rurkowe o krótkiej długości fali

Podobnie jak grzejniki o pośredniej długości fali, grzejniki takie mają element wewnątrz rurki kwarcowej. Rozróżnienie polegałoby na tym, że komponenty wolframowe są zamknięte i obciążone gazem szlachetnym, podczas gdy rura kwarcowa nie. Takie grzejniki najlepiej nadają się do zastosowań związanych z powłokami metalowymi i proszkowymi.

#3. Grzejnik kwarcowy

Element grzewczy jest zakopany bezpośrednio pod stopioną kwarcową powierzchnią podgrzewacza Casso-Solar Technologies. W porównaniu do grzejników rurowych, takie bardziej fantastyczne grzejniki objętościowe są lepsze w dostarczaniu równomiernej mocy wyjściowej na większej powierzchni.

#4. Grzałka rurowa pieca

Owijanie źródła ciepła za pomocą rurki kwarcowej wytwarza takie grzałki. Klient może docenić zalety ogrzewania konwekcyjnego i podczerwieni, umieszczając źródło ciepła na zewnątrz, a nie wewnątrz rurki kwarcowej. Możesz również dowiedzieć się, dlaczego kwarcowe promienniki podczerwieni są znacznie wydajniejsze. Takie grzałki najlepiej sprawdzają się w piecach, w których zarówno atmosfera jak i obiekt docelowy muszą być podgrzane do określonej temperatury.

To okładka!

Cieszymy się, że ten artykuł pomaga zrozumieć, czym jest kwarcowy promiennik podczerwieni. Promienniki kwarcowe na podczerwień są łatwe w instalacji i mogą być bardzo płynnie utrzymane. Ten artykuł obejmuje wszystko o kwarcowych promiennikach podczerwieni, które mogą być lepsze dla każdego nowego użytkownika. Dziękuję, przyjaciele, za bycie z nami.

Przeczytaj powiązane artykuły; wiedzieć, co to jest nagrzewnica jednostkowa, a co to nagrzewnica gazowa.