Co to jest kuchenka? Zidentyfikuj wszystkie 5 różnic w stosunku do nowoczesnego wkładu do pieca

Czy jesteś dość ciekawy, co to jest kozioł kuchenny? Dzięki temu możesz usiąść przed ogniem, nawet jeśli nie masz kominka. Piec, taki jak Bucks, zapewnia kominek w Twoim domu. Piece te posiadają własny komin oddymiający. Amortyzator jest jednym z podstawowych elementów tych pieców.

Piece Buck wykorzystują technologię katalitycznego spalania, aby poprawić efektywność energetyczną pieca, jednocześnie minimalizując wytwarzanie dymu. Komora spalania spala cząstki, które są zwykle wytwarzane przez palnik na drewno. W wyniku dokładniejszego spalania wzrasta temperatura pieca.

Co to jest kuchenka? Zidentyfikuj wszystkie 5 różnic w stosunku do nowoczesnego wkładu do pieca

Jego typowe temperatury spalania wynoszą od 1200 do 1600 stopni Fahrenheita. Sterownik pieca Buck reguluje przejście ognia do katalitycznego przepływu paliwa z pieca.

Amortyzator kuchenki

Co to jest kozioł kuchenny? Po pierwsze, zwróć uwagę, że nie powinieneś mylić przepustnicy w kominku z przepustnicą w piecu buck. Niektóre wersje mogą służyć jako wkład kominkowy na drewno. Ręczny szyber kominowy stosowany jest w okresie pozasezonowym do zamykania komina i odstraszania ptaków i zwierząt. Ponadto przepustnica obejściowa kominka Buck przepuszcza dym przez lub za pożarem katalitycznym, w zależności od temperatury pożaru.

#1. Zastosowania przepustnicy w piecu buck

Kiedy ogień zaczyna się w zimnym piecu, klapa powinna być całkowicie otwarta. Spowoduje to usunięcie dymu spalinowego z jednostki spalania katalitycznego, chroniąc w ten sposób przed płomieniami.

Gdy światło jest wyłączone, temperatura od 700 do 900 stopni dochodzi do pożaru, aby system katalitycznego spalania działał, klapa jest zamknięta, a dym jest przenoszony w celu ciągłego spalania do systemu spalania. Dowiedz się, jak działają systemy spalania na drewno.

Podczas rozpalania pieca należy upewnić się, że klapa obejściowa jest otwarta, aby dym mógł wydostać się z kominka. Otwórz drzwiczki paliwa, ostrożnie dodaj drewno w orientacji północ-południe i zamknij je. Klapę należy zamykać tylko wtedy, gdy drzwiczki paliwa są zamknięte.

#2. Problemy z tłumikami w piecu Buck

Nadużywanie klapy wiązało się czasem z problemami z ogniem w piecach jednorazowych. Przepustnica nie będzie działać poprawnie, jeśli bypass zostanie otwarty, gdy piec osiągnie wymaganą temperaturę, a ciepło wytwarzane przez piec jest mniejsze niż oczekiwano. Otwórz klapę obejścia, aby uzyskać dodatkowe paliwo podczas otwierania drzwi pieca jednorazowego. Pamiętaj, że dym będzie wiał do pomieszczenia zamiast do kominka, jeśli go zamkniesz.

5 różnic między starą wkładką do pieca a nowoczesną

Stare kozły były zwykle w ceglanym kominku bez żadnych akcesoriów. Później odkryto jednak, jak szybko te starożytne piece kaflowe ładowały kreozot do komina.

Ta akumulacja kreozotu zwiększa niebezpieczeństwo pożaru komina, szczególnie w przypadku osób, które czyszczą komin tylko raz w roku. Nie tylko to, ale te zabytkowe kominki emitują również dużo dymu, który nie podoba się twoim sąsiadom. Poza tym te dwa rodzaje wkładów do pieców różnią się między sobą pod różnymi względami. W tej sekcji przyjrzyjmy się, czym się różnią, dotykając kilku poniższych czynników.

#1. Wydajność

Jedną z największych zalet nowoczesnego wkładu do pieców na drewno jest to, jak efektywne są one w porównaniu ze starym piecem. Starożytny piec kubełkowy przenosił przez kominek dużo ciepła wytwarzanego przez ogień. Z kolei współczesny wkład do pieca na drewno oddaje większość ciepła do pomieszczenia.

#2. Czasy palenia

Innym aspektem do rozważenia jest długość oparzenia. W starym kuchence można było palić przez kilka godzin, najwyżej pięć. Ma to na celu utrzymanie ognia w celu przedłużenia czasu palenia. Odwrotnie, we współczesnym piecu opalanym drewnem czas palenia może wynosić od 8 do 10 godzin. Dłuższy czas palenia jest wspaniały, ale pomaga również zwiększyć wydajność.

#3. Wykorzystanie drewna

Wkłady kominkowe na drewno są zbudowane w celu ulepszenia konfiguracji istniejącego kominka na drewno. Współczesny wkład do pieców opalanych drewnem zużywa mniej paliwa i więcej spala. Połowa drewna w nowych wkładach jest wykorzystywana do tradycyjnych kominków. Użycie mniejszej ilości drewna pozwala zaoszczędzić pieniądze, czas i miejsce, szczególnie w przypadku rąbania własnego drewna.

#4. Mniej dymu

Przekształcenie starego pieca kubełkowego we współczesny piec na drewno, który wytwarza mniej oparów, przydałoby się w przypadku całego dymu. Dzieje się tak, ponieważ współczesne wkłady są czystsze niż starsze piece. Nowoczesne wkłady spalają drewno i wytwarzają mniej dymu, pomagając obniżyć poziom tlenku węgla.

#5. Dmuchawy

Dmuchawy znajdują się w obu rodzajach pieców, chociaż wkłady do pieców buck są wyposażone w bardziej wydajne dmuchawy. Dodatkowo nowe wkłady mogą posiadać mocniejsze i szybsze dmuchawy, umożliwiające wydajniejszą cyrkulację ciepłego powietrza. I to prawie wszystko. Chociaż stary wkład do pieca rogaczkowego różni się od nowych, nadal mają ten sam cel: utrzymać ciepło w domu. Dla ciekawszych artykułów, oto temat, ile kosztuje lodówka ze stali nierdzewnej.

To okładka!

Rozumiejąc, co to jest kociołek, powinieneś mieć świadomość, że nie możesz używać kozła bez tłumika. Jednak zrozumienie, jak to działa, może pomóc w rozwiązaniu problemu z piecem, dlatego postanowiliśmy wymyślić ten post, aby dostarczyć Ci wszystkiego, co musisz wiedzieć o piecu.

Ponadto siedem przedmiotów nigdy nie powinno być spalanych w piecu, w przeciwnym razie spalanie katalityczne zawiedzie. Piec buck nie nadaje się do spalania drewna, węgla, śmieci, kartonów, chemikaliów, kolorowego papieru ani odpadów.