Co to jest koc z norek? 5 popularnych typów, które musisz znać

Istnieją różne rodzaje kocyków, więc możesz się zastanawiać, co to jest kocyk z norek?

Akryl jest podstawowym materiałem kocyków z norek. Akryl to pluszowy materiał, który słynie z ciepła i miękkości.

Co to jest koc z norek? 5 popularnych typów

Koce z norek są popularne w Chinach i Korei. W dotyku przypominają prawdziwe futro z norek, ale to tylko syntetyczna tkanina.

W tym artykule porozmawiamy o tym, co sprawia, że ​​koce z norek są atrakcyjne, ich różne rodzaje. Omówimy również ich zalety i omówimy przewodnik zakupu, który pomoże Ci znaleźć odpowiedni kocyk z norek.

Chcesz wiedzieć więcej? Kontynuuj czytanie do końca.

Co to jest kocyk z norek i co sprawia, że ​​jest atrakcyjny?

Koce sprawiają, że nasz sen jest jeszcze bardziej komfortowy i ciepły. Koce, które oferują te dwie cechy, są poszukiwane przez klientów.

Dlatego warto wiedzieć, że koce z norek je oferują! Wbrew nazwie, przy wytwarzaniu tego koca żadne zwierzęta nie zostały skrzywdzone. Nie zawiera sierści zwierzęcej.

Materiał jest tkany akrylem, dzięki czemu przypomina futro z norek. Generalnie jest to 85% akryl i 15% poliester. Poliester chroni ją przed zmarszczkami, a akryl sprawia, że ​​jest miękka w dotyku.

Do używania kocyków z norek przyciąga ich miękkość, która jest dobrze znaną cechą koreańskich kocyków z norek.

Rodzaje koców z norek

Koce z norek dobrze spełniają swoje obowiązki. Jednak powinieneś również znać różne rodzaje kocyków z norek, które pasują do twoich preferencji. Tutaj jest kilka z nich.

  • Koreański kocyk z norek – Ten rodzaj kocyka z norek to standard jakości wśród koców z norek. Są miękkie i soczyste dzięki bogatej mieszance akrylu i poliestru.

Nazywa się je jednak głównie „koreańskimi” kocami z norek, ponieważ są produkowane i eksportowane z Korei.

  • Wietnamski koc z norek – ten nadrabia zaległości na rynku kocyków z norek. Jest nowy, ale pod względem jakości, plasuje się pomiędzy chińskimi i koreańskimi kocami z norek. Jest wystarczająco dobry pod względem jakości.

Również jego nazwa jest taka, ponieważ jest produkowana i eksportowana z Wietnamu.

  • Koc z norek chińskich – Ten koc jest znany obok koreańskich koców z norek, ale nie tak bardzo jak poprzedni. Ma również gorszą jakość w porównaniu z koreańskimi kocami z norek.

Kocyk z norek chińskich jest wykonany głównie z poliestru, co oznacza, że ​​nie jest tak miękki jak koce z norek koreańskich. Dzięki temu są jednak bardziej praktyczne.

  • Jednowarstwowy koc z norek – dokładnie tak brzmi jego nazwa, jednowarstwowy. Ten rodzaj kocyka z norek jest idealny na niezbyt zimne noce!
  • Dwuwarstwowy kocyk z norek – w porównaniu do jednowarstwowego, ten jest grubszy, ponieważ ma podwójne warstwy. Dzięki temu jest idealny na ciężkie zimy, kiedy potrzebujesz dodatkowego ciepła.

Jakie są zalety kocyków z norek?

Jak wszystkie koce, koce z norek sprawiają, że czujesz się przytulnie. Jednak tym, co wyróżnia go spośród innych koców, jest to, że jego miękkość zapewnia dodatkowe uczucie ukojenia i relaksu.

To sprawi, że wstanie z łóżka będzie trudniejsze. Sprawia jednak, że spanie jest wygodniejsze i cieplejsze.

Co wziąć pod uwagę kupując koce z norek?

Osobisty gust to jedna rzecz, którą należy wziąć pod uwagę przy zakupie kocyków z norek. Najlepiej jednak upewnić się, czy miękkość, miękkość i jedwabistość kocyka zależy od Twojego gustu.

Będziesz używać koca w swoim najbardziej zrelaksowanym stanie. Dlatego powinien odpowiadać Twojemu poziomowi komfortu.

Kolejną rzeczą do rozważenia jest warstwa i rozmiar. W tym celu najlepiej jest również wziąć pod uwagę pogodę.

Istnieje również poziom warstwy. Dwuwarstwowe koce z norek są dwustronne i mają wzory po obu stronach. Nie tylko dodają estetyki, ale także dodają ciepła.

Na koniec musisz wziąć pod uwagę swój budżet. Zanim zagłębimy się w rynek kocyków z norek, lepiej najpierw przeprowadzić badania.

Niezbędne jest rzetelne oszacowanie swojego budżetu. Dzięki temu możesz zawęzić wybór, który koc kupić.

Czy możesz codziennie używać kocyków z norek?

Koce z norek zapewniają ciepło. Nic więc dziwnego, że ludzie myślą, że to tylko na zimę.

Możesz jednak używać kocyków z norek codziennie. Są również trwałe, dzięki czemu mogą wytrzymać codzienne użytkowanie. Są łatwe w utrzymaniu pomimo ich luksusowego charakteru.

Jak dbać o koce z norek?

Koce z norek nie są trudne do czyszczenia. Większość z nich można prać w pralce i suszyć w suszarce bębnowej. Tylko pamiętaj, aby umyć je w zimnej wodzie i wysuszyć w suszarce bębnowej na małym ogniu.

Jeśli chodzi o detergenty, nie używaj silnych detergentów z wybielaczem. Silne detergenty mogą negatywnie wpłynąć na wygląd i kolor Twojego koca. Dlatego zamiast tego należy używać delikatnego detergentu.

Po praniu koce z norek bywają ciężkie, ale nie oznacza to, że należy wyciskać wodę, aby je wysuszyć. Proszę pozwolić im wyschnąć naturalnie podczas wieszania. Istnieje również opcja suszenia w suszarce bębnowej w niskiej temperaturze!

Wniosek

Podsumowując, mamy nadzieję, że odpowiedzieliśmy na Twoje pytanie, czym jest kocyk z norek. To styl i wygoda splecione w jeden, wspaniały koc. To idealny koc, który zapewni Ci najlepsze wrażenia podczas snu!