Co to jest koc wirusowy? Nie bój się imienia

Jeśli jesteś ciekawy, co to jest koc wirusowy, nie bój się, ponieważ nie ma on nic wspólnego z wirusami. Zamiast tego termin pochodzi z zawiłego i niepowtarzalnego wyglądu wzoru szydełkowego. Czy nie wypadałoby spróbować tego projektu podczas pandemii?

Porozmawiamy więcej o tym, o co chodzi w tym kocu i czy możesz szydełkować wirusowy ścieg poniżej. Więc na co czekasz? To jedyny wirus, od którego nie powinieneś się dystansować!

Co to jest koc wirusowy? Nie bój się imienia

Co to jest koc antywirusowy i dlaczego nazywa się go kocem antywirusowym?

Co to jest koc antywirusowy?

Koc antywirusowy to po prostu koc szydełkowy z niepowtarzalnym wzorem. Możesz kontrolować, jak duże lub małe będą wynikowe projekty, a nawet użyć różnych kolorów przędzy. Można łatwo odróżnić ten szydełkowy wzór dzięki ciągłemu szyciu wokół środka, gdy tworzy się na kwadracie.

Dlaczego nazywa się to kocem wirusowym?

Więc jaka jest historia tak przerażającej nazwy? To może być onieśmielające usłyszeć koc, który nosi nazwę wirus. Być może pomyślisz, że jest to coś, co przenosi choroby lub może go używać, gdy jesteś chory na wirusa.

  • Wzór stale rośnie

Odrzuć te założenia, ponieważ nazwa koc wirusa pochodzi od jego wyglądu i sposobu, w jaki jest wykonany. Jak wspomniano wcześniej, wzór obejmuje szycie wokół środkowego kwadratu i stamtąd rośnie. Zdobyć?

Wzór koca stale rośnie jak wirus, jakby się nie skończył. W przeciwieństwie do innych wzorów szydełkowych, podczas szydełkowania nie ma określonego punktu zatrzymania od środka. Mając to na uwadze, możesz również znaleźć inne podobieństwo między wirusem a kocem wirusowym.

  • Koc odtwarza się raz za razem

Ze względu na sposób, w jaki utworzysz koc wirusowy, będzie on stale tworzył lub reprodukował wiersze. Dlatego szybko zużyje przędzę, jak wirus przejmujący komórkę. Ale nie bądźmy zbyt naukowi, skoro masz pomysł, prawda?

Dlaczego nazywa się to chustą antywirusową?

Wirusowy wzór szydełkowy dotyczy nie tylko koców. Możesz również znaleźć różne wzory chusty wirusowej, które wykorzystują podobną technikę, stąd nazwa „szal wirusowy”. Niektórzy uważają również, że termin „virus shawl” jest błędnie przetłumaczony z tego, jak coś popularnego nazywamy wirusowym.

Jeśli wzór szala stał się wirusowy, mógł zostać błędnie przetłumaczony jako wirus szala lub wirus szala. Niemniej jednak możesz czuć się swobodnie, że szal antywirusowy jest wolny od jakichkolwiek wirusów. Jeśli chcesz wiedzieć, jak szydełkować ścieg wirusowy, czytaj dalej poniżej.

Jak szydełkować ścieg wirusowy?

Musisz być przygotowany na to, że ścieg wirusowy lub szydełkowy wzór wirusowy nie jest najłatwiejszy, szczególnie dla początkujących. Jednak złapiesz wzór w miarę postępów, ponieważ powtarza się co czwarty rząd. Ponadto wskaźnik ściegu wirusowego nie jest tak wpływowy w porównaniu z innymi projektami.

Rozpoczęcie wzorca wirusowego

Główną ideą ściegu wirusowego jest rozpoczęcie od środka prostej krawędzi na górze. Następnie utworzysz charakterystyczne podwójne szydełkowe ściegi półkoliste po utworzeniu koła ściegów łańcuszkowych. Kiedy już masz tę „trójkątną podstawę” w dół, zasadniczo pracujesz tam i z powrotem po jej dwóch stronach lub obracasz swoją pracę na początku każdego rzędu.

Dokończenie wzoru wirusowego

Przyjazny początkującym wirus szalowy wzór ma piętnaście rzędów składających się z pojedynczych ściegów szydełkowych i ściegów łańcuszkowych. Warto również zauważyć, że niektóre rzędy nie są obliczone i można założyć, że są to tylko oczka łańcuszka. Gdy osiągniesz żądany rozmiar, możesz zakończyć rząd ściegiem łańcuszka między większością oczek podwójnych we wzorze.

Co to jest koc temperaturowy?

Koc wirusowy nie jest jedynym szydełkowanym kocem o przykuwającej uwagę nazwie. Istnieje również koc termiczny z bardziej bezpośrednią historią, dlaczego nazywa się go kocem termicznym. Nazywa się to kocem termicznym, ponieważ kolory dzianinowego wzoru w każdym rzędzie reprezentują temperatury w twoim obszarze przez cały rok.

Możesz wykonać wzór zgodnie z klimatem Twojej okolicy, ale możesz zacząć koc o każdej porze roku. Różne dziewiarki również dostosowują kolorystykę, aby koc był bardziej kolorowy, nawet jeśli pogoda w ich okolicy jest stosunkowo stabilna. Możesz szydełkować lub robić na drutach koc termiczny, niezależnie od tego, którą technikę ci wygodniej powtarzać.

Co to jest koc Babette?

Kiedy dowiadujesz się o kocach wirusowych i szydełkowaniu wzorów wirusowych, możesz natknąć się na koce Babette. Są to również kolorowe koce szydełkowane, ale przypominają mozaiki ze względu na kombinacje kolorów i różne rozmiary kwadracików babci. Dlatego wzór szydełkowy ma więcej kwadratów niż okrągłych kombinacji na kocu wirusa.

Wniosek

Słyszenie słowa wirus jest nieprzyjemne, ale czy wiesz, że istnieją koce wirusowe? Co to jest koc wirusowy? Podsumowując ten artykuł, jest to zasadniczo szydełkowany koc, który szybko zjada włóczkę i rośnie wokół środka.

Może to nie być najlepszy wzór szydełkowy dla początkujących, ale zrozumiesz to, ponieważ powtarza się co czwarty rząd. Inne koce o dziwacznych nazwach, które również warto wypróbować, to koc Babette i koc termiczny. Mamy nadzieję, że spodobało Ci się czytanie o tych wyjątkowo brzmiących kocach i spróbuj zrobić je samemu!