Co to jest koc odbiorczy? Wszystko, co trzeba wiedzieć

Odpowiedź na to, czym jest koc odbiorczy, jest już wspomniana w samej nazwie. Kocyk przyjmujący jest tak zwany, ponieważ przyjmuje noworodka. Dlatego jest to pierwszy kocyk, którego użyjesz do owinięcia niemowlęcia i nie należy go mylić z kocykiem niemowlęcym.

Podobnie jak inne koce, znajdziesz różne materiały na koc odbiorczy. Istnieje nawet wiele kolorów i wzorów, więc jest to świetny pomysł na prezent. Kontynuuj czytanie poniżej, aby dowiedzieć się więcej o tym produkcie.

Co to jest koc odbiorczy? Wszystko

Do czego służy koc odbiorczy?

Jeśli nie masz pewności co do kocyka odbiorczego, sama nazwa daje wskazówkę, kiedy dziecko z niego korzysta. To właśnie „przyjmuje” noworodka po urodzeniu, aby poczuć się ciepło i bezpiecznie. Większość rodziców posiada wiele koców odbiorczych, które zazwyczaj mają wymiary 30 na 40 cali.

Jak już wspomnieliśmy, rodzice używają tego kocyka do przyjęcia noworodka. Dlatego używa wygodnych i ciepłych materiałów, takich jak bawełna flanelowa, a nawet występuje w różnych kolorach i wzorach. To, co sprawia, że ​​kocyk odbiorczy jest przyjazny dla noworodków, to fakt, że są one wytrzymałe na intensywne użytkowanie i różne warunki temperaturowe, aby zapewnić Twojemu maluchowi zawsze przytulność.

Czym różni się koc odbiorczy od kocyka do przewijania?

Otulacz można łatwo odróżnić od kocyka odbiorczego po tym, jak jest rozciągliwy. Posiada również inne cechy, takie jak klapy i rzepy, które ułatwiają owijanie. Koce odbiorcze są jednak również pomocne w powijakach noworodków, ponieważ są przedmiotem wielozadaniowym.

Mówiąc najprościej, kocyk został zaprojektowany z myślą o jednym celu, a jest nim przytulanie dziecka. Z drugiej strony będziesz potrzebować odpowiednich technik składania, gdy używasz kocyka odbiorczego do owijania, ponieważ nie ma on dodatkowych funkcji, takich jak rzepy czy klapki. Co więcej, koc odbiorczy ma inne zastosowania.

Jak używać koca odbiorczego?

Do przytulania noworodka

Od razu owiniesz swojego kręconego noworodka w kocyk odbiorczy, aby go uspokoić i przytulić. Ale po pewnym czasie możesz go również użyć do ogrzania go po kąpieli. Niektórzy rodzice używają nawet kocyka odbiorczego, gdy są poza domem ze swoim dzieckiem.

Do okrycia podczas spacerów i karmienia

Na przykład może służyć jako przykrycie podczas karmienia, aby zapewnić mamom prywatność podczas karmienia piersią. A w zależności od materiału kocyk można wykorzystać również do efektywnego okrycia wózka w słoneczny dzień. Pamiętasz, że koce odbiorcze są trwałe?

Dla utrzymania dziecka w czystości

Są również łatwe do czyszczenia, dzięki czemu idealnie nadają się do zmiany pieluch, jedzenia i zabawy. Możesz wygodnie nosić ich niewielkie rozmiary i nie musisz się martwić o przynoszenie innych przedmiotów.

Jaki jest sens koca odbiorczego?

Sprawia, że ​​świat zewnętrzny jest mniej przerażający dla noworodka

Głównym celem kocyka odbiorczego jest ułatwienie noworodkowi w jego nowym otoczeniu. Pamiętaj, że otoczenie może wydawać się przytłaczające, zwłaszcza pochodzące z macicy ze stałą temperaturą, cichym hałasem i mroczną atmosferą. Koc odbiorczy zapewni poczucie ciepła i bezpieczeństwa, gdy noworodek się przyzwyczai.

Chociaż jest to tradycyjny cel koca odbiorczego, jest on również pomocny w innych sprawach, jak omówiono wcześniej. Dlatego można powiedzieć, że kocyk odbiorczy staje się stałym towarzystwem Twojego dziecka w tym wczesnym okresie przystosowania. W dzisiejszych czasach koce odbiorcze służą nie tylko do przyjęcia noworodka, ale również pozostaną przez całe pierwsze dni, aby Twoje maleństwo czuło się bezpiecznie.

Ile koców odbiorczych potrzebuje noworodek?

Ze względu na swój główny cel i inne zastosowania na boku możesz otrzymać co najmniej cztery kocyki dla swojego malucha. Prawdę mówiąc, możesz dostać tyle, ile chcesz, więc zawsze będziesz mieć dodatki w zasięgu ręki. Można się zabrudzić lub zgubić, więc zawsze dobrze jest mieć w torbie na pieluchy kolejny koc odbiorczy.

Odbieranie koców jest ogólnie łatwe do czyszczenia i można je prać tak często, jak to konieczne. Jeśli nie są zabrudzone, możesz je myć co dwa tygodnie, aby Twoje dziecko zawsze używało czystego. Być może będziesz musiał wymienić kocyk odbiorczy dziecka, jeśli nie jest już tak miękki lub został zużyty.

Czy w szpitalu otrzymujesz koce?

Lepiej byłoby przygotować jeden lub dwa koce odbiorcze w dniu porodu, ale szpitale zazwyczaj zapewniają koc odbiorczy. Jednak zawsze musisz zapytać, czy musisz oddać szpitalowi koc odbiorczy, aby uniknąć niezręcznych chwil, gdy nadszedł czas wyjścia. Każdy szpital jest inny, więc nie wahaj się zapytać, jakie przedmioty musisz zabrać ze sobą na narodziny dziecka.

Dlaczego wszyscy otrzymują koce tak samo?

Mówiąc o kocach przyjmujących szpital, możesz zauważyć, że wszystkie koce używają tego samego. Te miękkie koce z bawełny flanelowej pochodzą z amerykańskiej firmy Medline. Medline nazywa te koce Kuddle-Up, a najczęstszymi w szpitalach są łatwo rozpoznawalne te w paski.

Wniosek

Przedmiotem, który musisz przygotować dla noworodka, jest kocyk odbiorczy. Co to jest koc odbiorczy? Z samego imienia otrzymuje Twoje maleństwo, aby pomóc mu dostosować się do świata zewnętrznego.

Ma również różne zastosowania, więc upewnij się, że masz w magazynie co najmniej cztery koce.