Co to jest koc odbiorczy czy przewijak?

Jeśli często myślisz o tym, co to jest kocyk odbiorczy a otulacz, to naturalne, że jesteś zdezorientowany, ponieważ oba są rodzajem kocyków dziecięcych. Ten artykuł oferuje pełne porównanie tych dwóch, aby pomóc Ci zdecydować, który z nich powinieneś mieć dla swojego dziecka. A jeśli mylisz się między kocem muślinowym a kocem odbiorczym, tutaj również możesz znaleźć ich porównanie.

Jaka jest różnica między kocem odbiorczym a kocem do przewijania?

Główną różnicą między kocem odbiorczym a otulaczowym jest funkcja służąca do zabezpieczenia koca po owinięciu go wokół dziecka. Jeśli ułożysz koc odbiorczy i otulacz obok siebie, możesz szybko określić otulacz jak ten zapinany na rzepy, zamki, a nawet boczki ze skrzydełkami. Wręcz przeciwnie, koc odbiorczy jest tylko materiałem prostokątnym lub kwadratowym bez tych dodatkowych cech i ogólnie ma większy rozmiar.

Co to jest koc odbiorczy czy przewijak?

Co to jest koc odbiorczy?

Koc odbiorczy to kocyk, za pomocą którego możesz odebrać noworodka po urodzeniu z samego imienia. Zazwyczaj możesz otrzymać pakiet koców odbiorczych z czterema wkładami, a same koce są wykonane z miękkich i lekkich materiałów, takich jak bawełna, flanela i muślin. Koce odbiorcze mogą być cienkie lub grube, w zależności od materiału.

Niektóre są nawet miękkie w dotyku, a inne są lekko rozciągliwe. Te cechy są idealne do wygodnego otulania dziecka i uspokajania go w pierwszych latach i później.

Co to jest otulacz?

Kocyk do otulacza to kocyk, którego możesz użyć do otulacza dziecka. Co to jest pieluszka? Jest to praktyka owijania dziecka, aby je uspokoić.

Pomimo tego, że jest mniejszy niż kocyk odbiorczy, otulacz bezpiecznie otuli Twoje dziecko dzięki swoim dodatkowym cechom. Niektóre mają uskrzydlone boki, podczas gdy inne mają zapięcia zabezpieczające boki koca. Aby uzyskać odpowiednie wymiary otulacza dla swojego malucha, sprawdź rozmiary kocyka w zależności od wieku i wagi dziecka.

Czy możesz przewijać kocem odbiorczym?

Ponieważ pieluszki to praktyka owijania dziecka w kocyk, można zapytać, czy możesz użyć kocyka odbiorczego do przewijania. Jest to możliwe, a nawet znane jest rodzicom, że używają koca odbiorczego do wielu zadań, w tym do przewijania. Należy jednak postępować zgodnie z poniższymi wytycznymi Amerykańskiej Akademii Pediatrii, jak bezpiecznie owijać dziecko.

 • Rozłóż koc płasko i złóż jeden róg w dół
 • Połóż dziecko twarzą do góry na kocyku tak, aby jego głowa znajdowała się nad złożonym rogiem
 • Owiń lewy róg kocyka na ciele dziecka z wyprostowanym lewym ramieniem
 • Wsuń koc między jego ciało a ramię po prawej stronie
 • Złóż prawy róg kocyka na ciele dziecka w lewą stronę prawym ramieniem w dół
 • Złóż spód kocyka i wsuń go pod jedną stronę ciała dziecka
 • Sprawdź, czy kocyk jest szczelny, aby między kocem a klatką piersiową dziecka było wystarczająco dużo miejsca na trzy palce
 • Co to jest koc odbiorczy czy muślin?

  Innym powszechnym kocem, który można porównać z kocem odbiorczym, jest koc muślinowy. Różnica między kocem odbiorczym a kocykiem muślinowym polega na tym, że muślin można uznać za kocyk do przewijania. Jednak muślin może być albo muślinem, albo muślinem.

  Otulacz muślinowy to duży i przewiewny kocyk wykonany z bawełny lub bambusa, a ze względu na swój rozmiar można go również używać jako okrycia podczas karmienia lub jako parasola przeciwsłonecznego. Z drugiej strony muślinowe kwadraty to mniejsze materiały, które są lekkie i cienkie, dzięki czemu szybciej schną. Dzięki temu muślinowe kwadraty są uniwersalne w przypadku rozlania i bałaganu podczas codziennych zadań dziecka.

  Czy potrzebuję kocyków do przewijania i koców odbiorczych?

  Każdy rodzic musi mieć przygotowane kocyki dla swojego malucha. Ale czy potrzebujesz zarówno przewijania, jak i kocyków odbiorczych? Odpowiedź brzmi: nie, ponieważ możesz użyć kocyka odbiorczego do otulania, więc nie musisz kupować osobnego kocyka.

  Co więcej, każdy oddychający, miękki, lekki i łatwy do prania kocyk pomoże owinąć niemowlęta. A gdy Twoje dziecko dorośnie, możesz wykorzystać te koce do innych zadań. Ponadto pieluszki są niepotrzebne, chyba że zauważysz znaczącą różnicę w swoim dziecku dzięki tej praktyce.

  Ile otulaczy potrzebuję?

  Jeśli zdecydujesz się na osobny kocyk, możesz przygotować od trzech do pięciu kocyków. Pamiętaj, że możesz spodziewać się częstego czyszczenia kocyka, ponieważ dzieci mogą być brudne. Ale jeśli nie chcesz kupować wielu kocyków, zawsze możesz nauczyć się, jak zrobić pieluszkę w domu.

  Ile koców odbiorczych potrzebuję?

  Przyjmowanie kocyków jest zazwyczaj potrzebne noworodkom. Dlatego podczas podróży do szpitala możesz spakować co najmniej dwa koce. Niektóre szpitale zapewniają również koc odbiorczy, który możesz nawet zabrać do domu.

  Wniosek

  Istnieje wiele kocyków dziecięcych, którymi można owinąć dziecko. Ale czy wiesz, co to jest koc odbiorczy w porównaniu z otulaczami? Możesz szybko porównać te dwa elementy, sprawdzając takie elementy, jak rzepy lub boki ze skrzydełkami, i w zależności od tego, który z nich je ma, jest to kocyk.

  Niemniej jednak oba koce występują w różnych rozmiarach, a kocyk odbiorczy można również wykorzystać do powijaków.