Co to jest klin poduszkowy

Jeśli ciekawi Cię, co to jest klin poduszki, to po prostu dodatkowy kawałek materiału, który możesz umieścić wokół poduszki. Typowe poduszki z fałdami wyglądają jak poduszka na poddaszu z bocznymi panelami. Więcej o tym typie poduszki dowiesz się poniżej.

Dodanie wstawki do poduszki nie ogranicza się tylko do poprawy jej estetyki. Ten dodatek poprawia również ogólną funkcjonalność Twojej poduszki. Dzięki bocznym panelom Twoja tradycyjna poduszka loftowa będzie świetna dla wszystkich typów śpiochów ze względu na wynikający z tego kształt i pełnię.

Poduszka klinowa: wszystko, co musisz wiedzieć

Co to jest poduszka z fałdą?

Poduszka z fałdą to po prostu poduszka na poddaszu z bocznymi panelami wokół niej. Można nawet uznać ten rodzaj poduszki za element dekoracyjny, taki jak poduszka zagłówkowa. Podobnie te dwie poduszki dekoracyjne są przydatne i nie są tylko estetycznymi dodatkami.

Oznacza to, że możesz spać na poduszce z klinem i wykorzystać jej kształt w różnych pozycjach do spania. Wcześniej właściciele domów dodawali kliny, aby poprawić kształt i sprawić, że poduszka będzie wyglądać na pełniejszą. W dzisiejszych czasach można wykorzystać tę bardzo charakterystyczną cechę i wypełniać panele różnymi materiałami, takimi jak puch czy pianka z pamięcią kształtu.

W rezultacie śpiący, którzy dużo się poruszają, śpiący na boku i na plecach, korzystają z klinów poduszkowych. Uzyskana pełnia i kształt doskonale nadają się do podtrzymywania ciała, prostowania pozycji do spania czy łagodzenia nacisku. Dodanie wstawek zwiększy również rozmiar poduszki i pomoże jej zachować swój kształt, dzięki czemu będzie bardziej dostosowana do użytkownika.

Poduszki z klinami vs poduszki bez klinów

Na pierwszy rzut oka można odróżnić poduszkę z klinami od tych bez nich, ponieważ ta pierwsza ma prostokątne panele po bokach. Dlatego poduszka z klinami jest grubsza i ma większe wymiary niż poduszka bez klinów, która zazwyczaj ma tylko panele górne i dolne. Ozdobne poduszki z fałdami mają nawet lamówki, dzięki czemu wstawki są bardziej widoczne.

Po co używać poduszki z klinami?

Jeśli nadal masz problem ze zrozumieniem poduszek z fałdami, pomyśl o nich jak o papierowej torbie na lunch, jak o karcie, przy czym ta ostatnia reprezentuje tradycyjne poduszki z ostrzem noża. Dodanie klinów nadaje poduszce lepszą formę i kształt, dzięki czemu lepiej dopasowuje się i wspiera śpiącego. Oznacza to, że poduszka zapewnia mniej szczelin między ciałem a poduszką.

Dlatego twoje ciało podczas snu jest dobrze ułożone i rzadziej odczuwa ból i presję. Niektórzy producenci dodają nawet specjalne wypełnienia, aby poduszka była wygodniejsza. Oprócz typowych poduszek płaskich i prostokątnych, znajdziesz poduszki konturowe z klinami zapewniającymi optymalne podparcie.

Dlaczego poduszki wpływają na jakość snu

Jak już wcześniej przeczytałeś, głównym powodem, dla którego wstawki są przydatne w poduszkach, jest poprawa ogólnego kształtu i struktury poduszki. Pamiętaj, że forma poduszki ma kluczowe znaczenie dla podania dwóch powodów, dla których poduszki wpływają na jakość snu.

Wsparcie

Chcesz mieć najlepszą poduszkę dla siebie, aby uzyskać optymalne wsparcie. Spanie bez poduszki lub używanie czegoś, co nie ma odpowiedniej struktury, będzie nieskuteczne w zapewnianiu wsparcia. Szczególnie w okolicach szyi i górnej części pleców w pozycji leżącej.

Jeśli nie są one na poziomie reszty ciała, istnieje ryzyko wystąpienia bólu ciała i innych problemów zdrowotnych. Pełniejszy kształt wstawki poduszkowej wypełni luki w tych obszarach, aby utrzymać dobrze ułożoną pozycję do spania.

Komfort

Forma poduszki wpływa również na jakość samego snu. Używając poduszki bez odpowiedniego rozmiaru lub kształtu, możesz spodziewać się niewygodnych nocy, które mogą prowadzić do innych warunków i problemów. Każda osoba będzie miała inną poduszkę, która jest dla niej najlepsza, a także sposób, w jaki śpią, to kolejna kwestia. Jeśli wcześniej pamiętałeś, śpiące na boku śpią wygodniej w poduszkach z klinami, ponieważ wstawki mają większy wymiar.

Jaki rozmiar poduszki wybrać?

Na rynku dostępne są różne rozmiary poduszek, a także specjalne rozmiary, które nie są ograniczone do zwykłych kwadratów i prostokątów. Musisz wiedzieć, jaki rozmiar jest dla Ciebie najlepszy, oprócz pełności lub poddasza, jakie oferują wstawki. Dobry średni rozmiar dla większości podkładów to standardowy rozmiar, ale możesz dostać większy, czyli rozmiar królowej.

Jeśli często rzucasz i obracasz, możesz również preferować rozmiar króla. Nie zapomnij jednak wziąć pod uwagę pozycji, w której śpisz, i wybrać grubość lub grubość poduszki, która zapewni odpowiednie ułożenie ciała. Na koniec dowiedz się, jak chcesz używać poduszki, aby wybrać kształt i kontury, które będą wspierać określony obszar lub część ciała.

Wniosek

Zawsze możesz ulepszyć poduszkę, której używasz, dla maksymalnego komfortu i zdrowia fizycznego. Jeśli zastanawiasz się, co to jest klin poduszki, dotyczy to dodatkowych bocznych paneli otaczających poduszkę. Dlatego poduszka z fałdami wygląda wyraźnie pełniej w porównaniu z poduszką bez klinów.

Jakie korzyści mogą Ci przynieść wstawki? Można dodać wypełnienie, aby poduszka była wygodniejsza i bardziej dopasowana. Co więcej, wynikający z tego grubszy kształt i forma poduszki pomaga wypełnić szczeliny między ciałem a poduszką, aby zapewnić dobrą pozycję do spania.

Ogólnie nie bój się wypróbować nowych funkcji poduszek, takich jak wstawki. Te boczne panele nie tylko sprawiają, że kształt poduszki jest bardziej estetyczny, ale także poprawiają użyteczność samej poduszki.