Co to jest intymne wesele: ilu gości?

Odpowiedź na to, czym jest intymny ślub, zależy od wielkości. W tym artykule omówimy liczbę oczekiwanych gości, jeśli ślub nazywa się intymnym.

Przeanalizujemy również czynniki, które sprawiają, że ślub jest raczej intymny niż mały. Pod koniec tej lektury, miejmy nadzieję, znacznie lepiej zdecydujesz, czy ten rodzaj ślubu jest dla Ciebie odpowiedni.

Ale co, jeśli masz dużą rodzinę? Zalecamy sprawdzenie, jak zorganizować małe wesele z dużą rodziną, aby pomóc Ci ustawić niską liczbę gości na uroczystość, nie obrażając nikogo.

Co oznacza intymny ślub?

Wesele kameralne to wesele z wąską listą gości. Ma nieco więcej gości niż małe wesele, ale innym czynnikiem, który może sprawić, że wesele będzie intymne, są ludzie uczestniczący.

Na przykład na małym weselu wciąż mogą być znajomi, podczas gdy na kameralnym weselu będą tylko najbliżsi przyjaciele i członkowie rodziny pary. Ale z powodu tego ograniczenia zarówno panna młoda, jak i pan młody muszą chcieć intymnego ślubu, aby uniknąć poczucia, że ​​ktoś jest pomijany.

Pomogłoby to zdecydować, których gości uwzględnisz, i upewnić się, że zarówno Ty, jak i Twój partner jesteście zadowoleni z listy. Rozważ taką samą liczbę gości, aby uniknąć nieporozumień.

Ile kosztuje intymny ślub?

Wesele nazywamy weselem kameralnym, ponieważ liczba gości nie przekroczy 75 osób. Niektóre wesela mają nawet 20 lub mniej gości, a nawet zwyczaje, takie jak obecność druhen i drużbów przy ołtarzu, również są dostosowywane.

Państwo młodzi mogą wybrać tylko drużnę i drużbę, a następnie pominąć przyjęcie weselne podczas ceremonii. Aby Twoi przyjaciele i rodzina nie poczuli się wykluczeni, możesz zorganizować bardziej znaczące przyjęcie lub uroczystość po kameralnej ceremonii ślubnej.

W przypadku niektórych pomysłów panny młode mogą dowiedzieć się, jak włączyć przyjaciół na wesele, które nie są druhnami.

Intymne wesele vs małe wesele vs małe wesele

Wesele kameralne ma mniej niż 75 gości, małe wesele mniej niż 50 gości, a małe wesele mniej niż 20 osób. Ale chociaż wszystkie te liczby można uznać za małe wesele, nadal można je sklasyfikować w celu łatwiejszego zrozumienia.

Czynnik decydujący o nazwaniu jednego intymnego ślubu będzie zależał od tego, kto weźmie udział w ceremonii, czy są blisko pary, czy też znajomi i członkowie dalszej rodziny. Wesele na 15 osób i wesele na 40 osób można uznać za małe lub kameralne.

Wielki kontra mały ślub

Wielkie wesele to wydarzenie, które ma ponad 100 gości. Niektóre pary mają nawet ogromną liczbę gości, że w uroczystości weźmie udział ponad 150 osób.

Oczywiście jest to nieuniknione, jeśli masz na myśli wielu ludzi, którzy chcą być z tobą w tym wyjątkowym dniu. Jednak są też pary z dużą grupą przyjaciół i rodzin, które mają budżet na wygodne zorganizowanie dużego wesela.

Pamiętaj tylko, że im większy jest twój ślub, tym dokładniejsze planowanie jest potrzebne, aby go zrealizować. Więc chcesz zaplanować wcześnie, zabezpieczyć miejsce, aby pomieścić ogromny tłum i oczywiście mieć oszacowane koszty dla dużej liczby gości.

Jak długo trwa intymny ślub?

Kameralna ceremonia ślubna może trwać niecałą godzinę, niektóre nawet tylko 30 minut w porównaniu do 45 minut i dłuższego czasu trwania zwykłej ceremonii ślubnej. Przecież procesja może być również krótsza z powodu mniejszej liczby gości, a niektóre części ceremonii mogą zostać pominięte.

Niektóre intymne wesela są również nietradycyjne, gdzie para decyduje o tym, jak potoczy się i co zawrzeć. Dlatego uroczystość zakończy się szybciej niż tradycyjne wesele z ponad 75 gośćmi.

Pamiętaj, że tradycyjne śluby, takie jak śluby religijne, muszą być zgodne ze zwyczajami i praktykami danej religii. Więc nawet jeśli jest to kameralne wesele z mniejszą liczbą gości, ceremonia nadal może trwać tak długo, jak tradycyjne wesele religijne z dużą liczbą gości.

Jak zrobić prosty intymny ślub?

 • Zaplanuj listę gości ze swoim partnerem, aby upewnić się, że oboje macie ze sobą osoby, których chcecie na weselu; bądź otwarty na kompromisy ze swoim partnerem, aby nikt nie został pominięty
 • Ustaw budżet i trzymaj się go; porozmawiaj ze swoim koordynatorem ślubu na temat dostawców na Twój ślub
 • Znajdź odpowiednie przyjęcie na kameralne wesele, ponieważ nie chcesz za dużo lub za mało miejsca; znalezienie przyjęcia weselnego przeznaczonego na małe wesela pozwoli również na wymienienie go jako powodu posiadania krótkiej listy gości
 • Wyjaśnij, że nie będziesz mieć plusów w zaproszeniu na ślub
 • Skróć liczbę druhen lub drużbów albo całkowicie pomiń przyjęcie weselne
 • Wniosek

  I to wszystko! Właśnie dowiedzieliśmy się, co to jest kameralne wesele, czyli wesele z udziałem poniżej 75 osób.

  Każde małe wesele można również nazwać kameralnym, jeśli gośćmi są tylko osoby najbliższe Pary Młodej. Biorąc to pod uwagę, nie ma dokładnej liczby, ponieważ nawet małe wesela z mniej niż 20 gośćmi można nazwać kameralnym.

  Daj nam znać, jeśli chcesz mieć tego typu ślub w komentarzach poniżej.