Co to jest grzałka skrzyni korbowej? Przeczytaj te niesamowite fakty!

Chcesz wiedzieć, co to jest grzałka karteru? Koniec z obawami, trafiłeś we właściwe miejsce. Grzałka karteru wydaje się być elektronicznym elementem sprężarki klimatyzacji, nagrzewnicy wodnej lub układu chłodniczego. Jeśli więc jednostka nie działa, grzałka karteru jest ogólnie aktywna. Jednak sondy i pozycje sterowania mogą go wyłączyć, jeśli nie jest to wymagane.

Głównym celem grzałki karteru jest uniknięcie wydostawania się czynnika chłodniczego i łączenia się ze smarem skrzyni korbowej za każdym razem, gdy jednostka jest wyłączona, a także zapobieganie kondensacji czynnika chłodniczego w skrzyni korbowej sprężarki.

Co to jest grzałka skrzyni korbowej? Przeczytaj te niesamowite fakty!

Grzałka karteru zatrzymuje czynnik chłodniczy raz w wyższej temperaturze niż tylko najbardziej niezwykła część systemu. Ponieważ zamienia źródło zasilania w ciepło przez rezystancję elektryczną, grzałka karteru będzie miała taki sam znak elektryczny jak rezystancja; czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej na temat grzałek karteru.

Grzałka karteru; Zasada działania

Sprężarka wytwarza wystarczającą ilość ciepła, aby uniknąć ewakuacji czynnika chłodniczego podczas pracy. Najbardziej niezwykłą częścią systemu jest migracja ciekłego czynnika chłodniczego, znana również jako sprężarka. Ten czynnik chłodniczy przemieszcza się w kierunku skrzyni korbowej sprężarki i jest wciągany do środka smarnego. Podczas przerwy w cyklu para czynnika chłodniczego ulega konsolidacji i staje się płynem. Płyn jest lekki po uruchomieniu innej sprężarki, wypłukując łożysko, co skutkuje blokowaniem, zamarzaniem lub całkowitym spaleniem sprężarek. Temperatura jest monitorowana w trzech miejscach: sprężarka, wężownica wewnętrzna i na zewnątrz.

Oceniono odczuwalne temperatury, a grzałka karteru była aktywowana, jeśli temperatura sprężarki nie byłaby o określony procent bardziej niezwykła niż najniższa ze wszystkich innych wykrywanych temperatur. Grzałka karteru jest wyłączana za każdym razem, gdy temperatura sprężarki osiągnie lub przekroczy określony próg znacznie powyżej najniższej z dwóch różnych wartości.

Ciepło w skrzyni korbowej było od dawna częstym problemem w układach chłodzenia wykorzystujących R-22. Na zimę właściciel domu często odłącza zewnętrzny agregat skraplający, który pozostawił sprężarki bez ogrzewania karteru. Jeśli domownik uruchomi jednostkę bez zarezerwowania czasu na odparowanie czynnika chłodniczego z oleju, sprężarka jest prawdopodobnie uszkodzona.

Gdy sprężarka zaczyna się obracać, objętość skrzyni korbowej zmniejsza się. Gdy czynnik chłodniczy się nagrzewa, olej pieni się, zarówno olej, jak i czynnik chłodniczy są wypychane na zewnątrz sprężarki. Możliwa jest korozja zaworów i łożysk, a sprężarka może być zmuszona do pracy na niskim obciążeniu olejem, aż do momentu odparowania do skrzyni korbowej. Sprężarki chłodzące zwykle pracują cały rok lub nie mają takich okresowych przestojów. Jeśli jednak zostaną wyłączone na dłuższy czas, nastąpi opisany powyżej scenariusz. Dlatego ogrzewanie karteru prawdopodobnie stanie się powszechne. Te zasady działania skrzyni korbowej pomagają również zrozumieć, czym jest grzałka karteru.

Zastosowania grzałki karteru

Grzałka skrzyni korbowej jest często używana do zapobiegania cofaniu się czynnika chłodniczego do sprężarki lub dobremu łączeniu się z olejem w układzie. Ponieważ olej w sprężarce zaczyna się schładzać nawet po wyłączeniu cyklu, jest to szczególnie niepokojące, gdy sprężarka pracuje w niższej temperaturze powietrza. Ze względu na zmianę ciśnienia między sobą a odparowanym czynnikiem chłodniczym w pętli, schłodzony olej ma większą skłonność do przyciągania czynnika chłodniczego za każdym razem, gdy sprężarka uruchamia się w następnej rundzie, smar połączony z czynnikiem chłodniczym wypływa ze sprężarki w kierunku zbiornika, pozwalając na mniej olej do efektywnego smarowania sprężarki.

Ta sprężarka może następnie ulec awarii natychmiast lub później. Grzałki karteru firmy Specific Systems są wykonane z wysoce korozyjnej i wodnej powierzchni zewnętrznej, częstotliwości do 600 napięć przy minimalnym zużyciu energii oraz odpornych na wysoką temperaturę elementów gumowych z izolowanymi przewodami. Każda grzałka jest dostosowana do konkretnego kompresora i współpracuje z nim. Ciekły olej był utrzymywany do 30 ° F wyższy niż temperatura systemu ze względu na konstrukcję nagrzewnicy, zachęcając czynnik chłodniczy do pozostawania w odpowiednim obszarze.

Jakie problemy można rozwiązać z podgrzewaczem skrzyni korbowej?

Grzałka karteru może rozwiązać różne problemy, a ludzie nie znają grzałek karteru. Z tego artykułu dowiesz się, jakie problemy można łatwo rozwiązać za pomocą grzałki karteru. Występują niżej wymienione problemy i będą tłumaczone przez grzałkę karteru.

#1. Migracja ciekłego czynnika chłodniczego

Przemieszczanie się pary czynnika chłodniczego do sprężarki jest powszechnym zjawiskiem w układach chłodniczych. Różnica w ciśnieniu pary między dwoma płynami odpowiada za silne przyciąganie oleju do czynnika chłodniczego. Zakres i intensywność ruchu par czynnika chłodniczego zależą od różnych czynników, w szczególności czynnika chłodniczego i; ilość smaru, czas trwania przestojów i, co najważniejsze, różnicę temperatur między olejem w skrzyni korbowej a pozostałą częścią układu. Czynnik chłodniczy jest szybko i wszechstronnie wchłaniany. W związku z tym temperatura oleju spada.

#2. Transport oleju

Ubijanie oleju ma miejsce, gdy czynnik chłodniczy i olej łączą się i sprężarka uruchamia się: połączenie agresywnie pieni się i większość lub całość ładunku oleju zostaje wydmuchana. Uszkodzone zawory, pęknięte osie i pęknięta uszczelka głowicy mogą wystąpić, gdy sprężarki próbują cyrkulować ciecz, do czego nigdy nie zostały stworzone.

#3. Awaria sprężarki

Kolektor oleju jest zwykle umieszczony u podstawy większości sprężarek. Następnie jest smarowany i wysyłany do cylindrów i łożysk. Kombinacja segreguje, gdy czynnik chłodniczy migruje do oleju, a czynnik chłodniczy znajduje się u podstawy. Zabrudzony olej, który początkowo był przeznaczony do smarowania, nie jest już w stanie spełnić swojego zadania. Zamiast tego korozyjne właściwości czynnika chłodniczego są szkodliwe, prowadząc do awarii sprężarki. Oto dlaczego sprężarki zawodzą.

To okładka!

Cieszymy się, że dowiedziałeś się, czym jest grzałka karteru. Ta grzałka działa na sprężarkę i odgrywa kluczową rolę w układach działania sprężarki. Wszystkie powiązane rzeczy z grzałkami karteru zostały wymienione powyżej w celu lepszego zrozumienia grzałek karteru. Dziękuję, przyjaciele, za bycie z nami!

Możesz również przeczytać o tym, jak zainstalować elektryczny grzejnik przypodłogowy i jak wyczyścić grzejnik ścienny.