Co to jest godzina koktajlowa na weselu: zasady i nie tylko

Odpowiedź na to, czym jest godzina koktajli na weselu, tkwi w samej nazwie. To okres, w którym goście mogą delektować się koktajlami.

Porozmawiamy więcej o tym, czego możesz się spodziewać podczas godziny koktajlowej, w tym o zwyczajach. Ale oczywiście zachęcamy do przeglądania naszego bloga również pod kątem wszystkiego, co dotyczy tej wyjątkowej okazji.

Co to jest godzina koktajlowa na weselu: zasady i nie tylko

Na przykład możesz skorzystać z nauki, jak założyć miejsce weselne. Jeśli jest to przedsięwzięcie biznesowe, na które patrzysz, musisz zapoznać się z samym wydarzeniem, w tym z praktykami takimi jak godzina koktajlowa.

Kompletny przewodnik na temat tego, co to jest godzina koktajlowa na weselu

Godzina koktajli na weselu odnosi się do okresu pomiędzy ceremonią a weselem, podczas której goście mogą delektować się koktajlami. Ponadto mogą przez godzinę mieć lekkie przekąski, przystawki, drinki, wino, a nawet piwo.

Jednak gospodarze mogą zdecydować się na przestrzeganie zasad powszechnie oczekiwanych podczas godziny koktajlowej. Na przykład nie muszą kończyć koktajlu po godzinie, aby dać gościom więcej czasu na zabawę.

Dla par dbających o budżet mogą również skrócić godzinę koktajlu lub zmniejszyć porcje alkoholu. Niektórzy ludzie mogą nawet całkowicie usunąć alkohol.

Kiedy jest godzina koktajlowa na weselu?

Godzina koktajlu to 60 minut między ceremonią, zanim para wymówi swoje „tak” a kolacją, na której każdy może się rozluźnić. Dzięki takiemu umiejscowieniu, godzina koktajlowa nadaje ton przyjęciu i zapewnia rozrywkę gościom, gdy wesele wykonuje swoje portrety.

Jak długo trwa godzina koktajlowa?

Godzina koktajli, jak sama nazwa wskazuje, trwa tradycyjnie godzinę. Jednak gospodarze mogą go skrócić lub wydłużyć o 30 minut.

Na przykład godzina koktajlu może trwać nawet 90 minut, zwłaszcza jeśli goście mają różne zajęcia lub potrzeba więcej czasu na zdjęcia. Wręcz przeciwnie, godzinę koktajlową można również skrócić do pół godziny, w zależności od przyjęcia i klimatu, aby zapewnić gościom komfort.

Kwestią, która może również wpłynąć na godzinę koktajlu, jest miejsce. Na przykład układ może wymagać od gości przejścia z jednego obszaru do drugiego lub personel będzie musiał zmienić miejsce, jeśli ceremonia i przyjęcie odbywają się w jednym miejscu.

Co robią goście w porze koktajlowej?

Muzyka i wykonawcy

W godzinach koktajlowych Goście mogą posłuchać muzyki i występów na żywo. Należy jednak pamiętać o programie, biorąc pod uwagę, że godzina koktajlu trwa zwykle tylko godzinę.

Pokazy slajdów ze zdjęciami

Sentymentalnym sposobem na spędzenie koktajlowej godziny jest odtworzenie pokazu slajdów, który pokazuje różne wspomnienia z przyjaciółmi i członkami rodziny. To także świetny sposób na interakcję z gośćmi, gdy widzą siebie na ekranie z przodu.

Gry i zajęcia

Jeśli zdecydujesz się przedłużyć godzinę koktajlu, świetnym sposobem na spędzenie czasu jest oddawanie się gościom różnorakich gier i zabaw. Mogą to być spersonalizowane gry związane z weselem lub budki, w których goście mogą tworzyć kreatywne rzemiosło, aby wydarzenie było bardziej niezapomniane.

Fotobudka

Być może najpopularniejszą czynnością po muzyce, którą można znaleźć w godzinach koktajlowych na weselach, jest fotobudka. To fantastyczny sposób na zapewnienie gościom pamiątek podczas tego wyjątkowego dnia.

Czy godzina koktajlowa oznacza otwarty bar?

Godzina koktajli niekoniecznie oznacza otwarty bar. Gospodarze mogą również zdecydować się na zrobienie baru gospodarza lub baru gotówkowego podczas godziny koktajlowej.

Możesz również skonsultować się z firmami cateringowymi w sprawie ich pakietów barowych. Na przykład niektóre pary decydują się na pakiet godzinowy, aby upewnić się, że mieszczą się w ich budżecie.

Chociaż byłoby wspaniale, gdyby goście mogli cieszyć się bezpłatnymi napojami, warto zapobiec nadmiernemu pobłażaniu. Jeśli większość Twoich gości pije okazjonalnie, może być lepiej, aby znaleźć bar gospodarza, w którym płacisz za drinka, lub bar gotówkowy, w którym gość zapłaci za własny napój.

Czy potrzebujesz godziny koktajlowej na weselu?

Zaleca się, aby na weselu mieć godzinę koktajlową. Daje to nie tylko czas gościom na relaks i odpoczynek, ale godzina koktajlowa daje również czas personelowi na przygotowanie wszystkiego na kolejną imprezę.

Twoi goście z pewnością docenią godzinę koktajlu, a większość z nich prawdopodobnie i tak nie może się doczekać. To szansa na rozgrzanie się przed obiadem, a także wspólne spotkanie.

Godzina koktajli to także okazja, aby Wasze wesele było jeszcze bardziej niezapomniane. Niektórzy gospodarze oferują nawet zajęcia, gry i inne niestandardowe dodatki, które z pewnością sprawią, że goście będą długo rozmawiać o weselu.

Mówiąc o wspomnieniach, godzina koktajlowa pomaga fotografowi zrobić więcej zdjęć, czy to portretowych, czy szczerych. Wreszcie ta dodatkowa godzina daje personelowi więcej czasu na przygotowanie miejsca do kolejnej części imprezy.

Czy panna młoda i pan młody chodzą na koktajl?

Tradycyjnie para młoda nie bierze udziału w koktajlu. Jednak większość wesel w dzisiejszych czasach nie jest ściśle związana z obyczajami i tradycjami, a para zazwyczaj spotyka się i relaksuje ze swoimi gośćmi podczas koktajlu.

Wniosek

Czy ten artykuł był pomocny? Właśnie rozmawialiśmy o tym, czym jest godzina koktajlowa na weselu, czyli godzina między ceremonią a kolacją, podczas której goście mogą się spotkać i napić razem.

Zaleca się, abyś miał taki, ponieważ jest to okazja do dekompresji dla wszystkich. To także świetny sposób na zrobienie większej ilości zdjęć z rodziną i przyjaciółmi, podczas gdy personel przygotowuje się do przyjęcia.