Co to jest fumigacja w zwalczaniu szkodników? 3 skuteczne typy

Kiedy potrzebujesz kontroli szkodników, aby złożyć wizytę, możesz się zastanawiać, co to jest fumigacja w zwalczaniu szkodników. Twój dom będzie miał do czynienia z ciężkimi oparami, aby pozbyć się tych nieznośnych stworzeń, więc przejdźmy przez ten proces.

Co to jest fumigacja?

Krótko mówiąc, fumigacja to proces, w którym służby zwalczania szkodników uwalniają specjalny rodzaj gazu w całym domu. Ta procedura może być bardzo skuteczna w duszeniu i zatruwaniu szkodników, które zanieczyszczają trudno dostępne obszary.

Co to jest fumigacja w zwalczaniu szkodników? 3 skuteczne typy

Ważne jest, aby pamiętać, że zwalczanie szkodników dymu jest niezwykle toksyczne dla każdego żywego organizmu, w tym również ludzi i zwierząt domowych. Możesz oczekiwać, że Ty i Twoja rodzina będziecie przebywać poza domem przez dłuższy czas, gdy wdrażają proces fumigacji.

Jakie są metody fumigacji?

Istnieją różne sposoby zwalczania szkodników, które przeprowadzają fumigację, a czasami nie jest to tylko dym.

1. Fumigacja gazowa

Jest to prawdopodobnie najczęstszy rodzaj fumigacji. Jak sama nazwa wskazuje, fumiganty przybierają dymną, gazową formę.

Kiedy przeprowadza się ten rodzaj fumigacji, dom jest zamknięty i gazoszczelny. Ta procedura, często nazywana „namiotem”, jest powodem, dla którego widzisz poddane fumigacji domy pokryte namiotami.

Robią to, aby zapewnić, że toksyczne opary nie będą miały wpływu na środowisko na zewnątrz.

2. Stała fumigacja

Ten typ jest łatwiejszy do zwalczania szkodników i nieco bezpieczniejszy niż fumiganty gazowe.

Kontrola szkodników polega na tym, że rozrzucają granulki, tabletki lub proszek w określonych ilościach. Niektóre rodzaje fumigantów w postaci stałej, takie jak cyjanek wapnia, mogą reagować z parą wodną, ​​aby skutecznie pozbyć się szkodników.

3. Fumigacja cieczą

Ten typ jest podobny do metod opryskiwania zwykle stosowanych w zwalczaniu szkodników.

W tym procesie kontrola szkodników spryskuje płynnymi chemikaliami wszystkie dotknięte i prawdopodobnie zainfekowane obszary. Te płyny działają szybciej niż inne rodzaje fumigantów.

W niektórych przypadkach płynne chemikalia mogą również poradzić sobie z pleśnią.

Czym różnią się zwalczanie szkodników i fumigacja?

Fumigacja jest bez wątpienia częścią zwalczania szkodników, ale jest to tylko jedna część tego, czym zajmuje się zwalczanie szkodników.

Ogólna kontrola szkodników polega po prostu na kontrolowaniu i zarządzaniu regularnymi występowaniem szkodników. Ta usługa może obejmować regularne wizyty co kilka miesięcy w celu sprawdzenia domu i zastosowania środków zapobiegawczych.

Jeśli myślisz o rutynowych wizytach w celu zwalczania szkodników, oto szczegółowy artykuł na temat tego, jak często należy przeprowadzać zwalczanie szkodników.

Z drugiej strony fumigacja jest bardziej ekstremalną formą zwalczania szkodników. Użyją gęstych gazów i innych chemikaliów, aby pozbyć się szkodników towarowych.

Tego rodzaju szkodniki zanieczyszczają i żywią się, jak sama nazwa wskazuje, towarami, innymi łatwo psującymi się towarami, meblami lub częściami konstrukcji domu. Mogą to być termity lub różne gatunki chrząszczy, które mogą wpływać na integralność strukturalną twojego domu.

Ze względu na silne chemikalia, które nakładają i rozprzestrzeniają, regularne wizyty firmy zajmującej się zwalczaniem szkodników nie gwarantują fumigacji. Zwykle rezerwują to na poważniejsze infestacje, zwłaszcza jeśli są to szkodniki towarowe.

Jak zająć się fumigacją, gdy zajdzie taka potrzeba?

Chociaż ten środek może być ekstremalny, będziesz musiał uciekać się do fumigacji, gdy infestacje osiągną poziom krytyczny. Będziesz musiał przygotować się na pytania firmy zajmującej się zwalczaniem szkodników, zanim zaczną odymiać.

Jedną z rzeczy, o które zapytają, jest to, czy powinni być świadomi przewodów, systemów próżniowych, odpływów lub innych elementów konstrukcyjnych. Te elementy dają im znać, czy fumiganty mogą rozprzestrzenić się na sąsiednie konstrukcje.

Gdy zaczną odymiać, możesz spodziewać się czasu poza domem od 24 do 72 godzin. Czynnikami, które określają czas oczekiwania, są nasilenie porażenia, pomiary dawki, wielkość struktury, temperatura lub cokolwiek innego, z czym musi sobie poradzić kontrola szkodników.

Gdy kontrola szkodników da sygnał OK, aby wrócić do domu, ważne jest, aby otworzyć okna i zapewnić wentylację domu. Mogą pojawić się resztki oparów, nawet gdy wszystko jest w porządku, więc najlepiej zachować ostrożność.

Należy zauważyć, że podobnie jak inne procedury zwalczania szkodników, fumigacja nie ma 100% gwarancji wyeliminowania wszystkich szkodników.

Mogą istnieć obszary, do których chemikalia nie dotarły, takie jak podziemne tunele. Po pewnym czasie możesz zauważyć oznaki powrotu szkodników.

Nie oznacza to, że była to porażka, chociaż wspomniane wcześniej regularne wizyty mogą pomóc w opanowaniu rozprzestrzeniania się, zanim pełna infestacja pojawi się ponownie. Niekoniecznie gwarantuje to kolejny proces fumigacji, ale raczej rutynowe dalsze leczenie punktowe.

Jeśli zastanawiasz się, na jakie zabezpieczenia musisz się przygotować przed i po przeprowadzeniu fumigacji w ramach usług zwalczania szkodników, oto przydatny przewodnik szczegółowo opisujący, jak działa zwalczanie szkodników.

Wniosek

Fumigacja następuje zwykle w przypadku najgorszego scenariusza. Nie chcesz, aby do tego doszło, ale często może to być niezbędny krok, aby poradzić sobie z nieprzyjemnymi plagami.

Teraz, gdy już wiesz, czym jest fumigacja w zwalczaniu szkodników, będziesz lepiej rozumieć, czego się spodziewać. Będziesz w lepszej przestrzeni, mając na uwadze te informacje, gdy uważasz, że sytuacja szkodników wymaga fumigacji.

Nie musisz się martwić, ponieważ fumigacja sprawi, że Twój dom stanie się zdrowszy i szczęśliwszy!