Co to jest farba uszkodzona przez wodę: pomocny przewodnik

Jeśli chcesz wiedzieć, jak nazywa się farba uszkodzona przez wodę, nazywa się to łuszczeniem lub łuszczeniem się farby. Wyjaśnimy to później.

W tym artykule zamieściliśmy również ślady uszkodzenia farby przez wodę. Oprócz wymienionych powyżej, zajmiemy się również naprawą farby uszkodzonej przez wodę.

Co to jest łuszcząca się lub łuszcząca się farba?

Łuszczenie i łuszczenie są używane do opisania farby uszkodzonej przez wodę. Jednak nadal mają swoje różnice.

Złuszczanie poprzedzone jest pękaniem i jest to odrywanie się drobnych kawałków farby. Z drugiej strony oddzielanie dużych porcji farby nazywamy peelingiem.

Wiele rzeczy może powodować zarówno łuszczenie się, jak i łuszczenie. Jednak jedno i drugie może się zdarzyć z powodu ekstremalnej wilgoci na ścianach lub meblach i niewłaściwego zastosowania.

Łuszcząca się i łuszcząca się farba to raczej objaw większego problemu w Twoim domu. W większości przypadków uszkodzenia spowodowane przez wodę wpływają nie tylko na farbę ścian czy mebli.

W ciężkich przypadkach może to nawet wpłynąć na strukturę domu. Jeśli potrzebujesz pomocy w identyfikacji uszkodzeń spowodowanych przez wodę i ogólnie uszkodzeń spowodowanych przez wodę, przeczytaj następną część artykułu.

Oznaki farby uszkodzonej przez wodę

Plamy wodne

Plamy wodne lub pierścienie wodne na ścianach, suficie lub meblach są oczywistym wskaźnikiem uszkodzenia farby przez wodę. Najgorsze jest to, że te plamy wodne wpływają na farbę ścian i sufitu.

Jeśli na ścianach i suficie widoczne są pierścienie wodne, oznacza to, że materiał, do którego przylega farba, może zostać uszkodzony przez wodę. Jeśli widzisz ciemne plamy, oznacza to, że uszkodzenie jest stosunkowo nowe. Jeśli jednak ślady wyglądają na żółtawe lub brązowe, oznacza to, że były tam od dłuższego czasu.

Bąbelkowa i pękająca farba

Pękanie poprzedza łuszczenie, więc naturalne jest, że jest to jeden z objawów uszkodzenia farby przez wodę. Mamy wskazówkę, aby wiedzieć, skąd wzięło się uszkodzenie przez wodę: jeśli farba jest popękana i łuszczy się, oznacza to, że uszkodzenie nastąpiło z zewnątrz. Jeśli jest bulgotanie, a potem łuszczenie, to uszkodzenie jest od wewnątrz.

wilgotny zapach

Jest to ogólna oznaka uszkodzenia przez wodę. Jednak nadal jest to niezbędne. Ponadto, gdy obecny jest zapach stęchlizny, prawdopodobnie pojawi się pleśń.

Pleśnia

Pleśń rozwija się w środowiskach uszkodzo- nych przez wodę. Chociaż mogłeś zostać ostrzeżony przed niebezpieczeństwem czarnej pleśni, biała i szara pleśń nadal stanowią zagrożenie dla twojego domu.

Nagły wzrost rachunków za wodę

Twoje rachunki za wodę mogą maleć miesięcznie. Jeśli jednak nagle będziesz musiał zapłacić wyższe rachunki za wodę, sprawdź, czy w domu nie ma wycieków. Oznacza to, że wyciek prawdopodobnie trwał już od dłuższego czasu i znacząco wpłynął na Twoje rachunki.

Czy możesz malować farbą uszkodzoną przez wodę?

Nie bezpośrednio po usunięciu uszkodzonej farby, ale jest to możliwe. Po pierwsze, musisz upewnić się, że płyta gipsowo-kartonowa lub powierzchnia, do której przylega farba, nie jest osłabiona. Jeśli tak, musisz to najpierw naprawić.

Co więcej, musisz szukać przyczyny zalania. W przeciwnym razie ponownie napotkasz farbę uszkodzoną przez wodę.

Oprócz dwóch wymienionych powyżej, musisz również upewnić się, że pomieszczenie jest czyste, aby móc odmalować ściany lub meble. Dzieje się tak, ponieważ niewłaściwe nałożenie farby może również powodować łuszczenie się i łuszczenie farby.

Jak naprawić łuszczącą się lub łuszczącą się farbę

Pamiętaj, że przed czyszczeniem i przystąpieniem do malowania musisz udokumentować szkody spowodowane przez wodę w swoim domu, aby wzmocnić swoje roszczenie ubezpieczeniowe. Zalecamy koordynację z prawnikiem w sprawie roszczenia ubezpieczeniowego, aby mógł je dopracować.

Na koniec skontaktuj się z firmą ubezpieczeniową, aby wyjaśnić, czy szkody spowodowane przez wodę w Twoim domu są objęte ochroną ubezpieczeniową.

Krok 1. Oczyść obszar

Najpierw oczyść dotknięty obszar przed rozpoczęciem. Możesz użyć mydła w cukrze, aby pomóc w procesie czyszczenia i pomóc farbie przykleić się do powierzchni, do której ma przylegać.

Pozostaw mydło cukrowe do wyschnięcia, a następnie usuń łuszczącą się i łuszczącą się farbę. Użyj skrobaka do wygładzenia powierzchni.

Krok 2. Piaskować i uszczelniać

Powierzchnia musi być gładka, dlatego należy ją przeszlifować. Po wygładzeniu powierzchni nałożyć uszczelniacz, aby zabezpieczyć przestrzeń przed uszkodzeniem przez wodę. Pozostaw klej do wyschnięcia.

Krok 3. Wypełnij wypełniaczem

Po nałożeniu masy uszczelniającej pokryj powierzchnię szpachlówką w celu dalszego wygładzenia powierzchni. Wyschnięcie zajmuje cały dzień. Po wyschnięciu wypełniacza nadal musisz przeszlifować powierzchnię.

Krok 4. Zalać i uszczelnić

Po zeszlifowaniu szpachlówki zagruntować powierzchnię w celu przygotowania do malowania. Możesz użyć podkładu na bazie wody do powierzchni wewnętrznych. Przed nałożeniem farby pozostawić podkład i uszczelniacz do wyschnięcia.

Krok 5. Maluj

Po niezliczonych przygotowaniach możesz teraz nakładać farbę na swoją powierzchnię.

Wniosek

Jeśli dotarłeś do tej części tego artykułu z łuszczącą się lub łuszczącą farbą, to wiesz więcej niż to, co nazywa się farbą uszkodzoną przez wodę. Znasz również znaki i wiesz, jak je naprawić, więc gratulacje!