Co to jest dawstwo tkanek płodowych? 6 niesamowitych badań do poznania!

Czy wiesz, co to jest dawstwo tkanek płodowych? Jeśli jeszcze nie, przeczytaj ten artykuł, aby dowiedzieć się o dawstwie tkanek płodowych i podstawowych badaniach na ten temat. Ponadto, oto kompletne wytyczne dotyczące tego tematu.

Słowo płód jest używane dla potomstwa, jest to początkowy etap wzrostu zarodka do końca ósmego tygodnia po poczęciu ciąży, kiedy to zaczyna się formować struktura płodu aż do narodzin dziecka.

Co to jest dawstwo tkanek płodowych? 6 niesamowitych badań do poznania!

Kiedy embrion umiera z powodu jakichkolwiek zdarzeń losowych, ciągłego krwawienia, spontanicznej aborcji lub w sposób naturalny, wówczas tkanki martwego płodu są przekazywane do celów badawczych. , tkanki płodowe są pozyskiwane z martwych płodów ludzkich lub potomstwa. Oto więcej o oddaniu tkanki płodowej; po prostu czytaj dalej.

Gdzie poszło oddawanie tkanek płodowych?

Tkanki płodowe są pozyskiwane przez wielu klinicystów i badaczy z kilku źródeł, w tym z klinik, charytatywnych banków dawców (jeden z nich jest finansowany przez Instytuty Zdrowia) i lokalnych dostawców aborcji. Ponadto dawca drugiej osoby często działa jako punkt wyjścia, pobierając, testując i dostarczając tkankę do laboratorium badawczego z miejsca pochodzenia.

Badania nad dawstwem tkanek płodowych

Od wielu lat naukowcy i badacze zbierają, obserwują i analizują tkankę płodu. Jest więc uważany za główną gałąź nauki; Prawie na pewno w ciągu swojego życia w jakiś sposób wpłynęły na ciebie badania nad tkanką martwego płodu.

Ponieważ rząd podnosi świadomość na temat korzyści, jakie czerpiesz ze studiowania tej dziedziny nauki. Oto kilka podstawowych faktów dotyczących oddawania tkanek płodowych, o których każdy powinien wiedzieć:

#1. Poronione ciąże są źródłem ludzkiej tkanki płodowej

Zastanawiasz się, czym jest oddawanie tkanek płodowych? Cóż, ludzka komórka jajowa zamienia się w potomstwo lub płód po ośmiu tygodniach ciąży. Struktura płodu zaczyna się formować w jedenastym tygodniu poczęcia. Ludzkie tkanki płodowe są pozyskiwane do celów badawczych jako dawcy z powodu poronienia (znanego również jako utrata ciąży), nieplanowanej ciąży, problemów z poczęciem lub wywołanej aborcji.

Uważa się jednak, że martwe tkanki płodowe uzyskane w wyniku aborcji są wykorzystywane wyłącznie do badań medycznych. Dzieje się tak dlatego, że ciągła utrata ciąży i nieplanowane ciąże są nieprzewidywalne, a także szkodliwe dla kobiet. Dlatego takie tkanki płodowe nie są akceptowane do celów badawczych.

#2. W badaniach tkanki płodu są trudne do uzupełnienia

Naukowcy wykorzystują tkankę płodową do kilku celów. Na przykład tworzą ludzką tkankę z tkanki płodowej, którą można przechowywać przez długie laboratoria. Te hodowane komórki lub tkanki odtwarzają wiele cech, które posiadają w żywym organizmie.

Te martwe tkanki płodu są wykorzystywane nie tylko w celach badawczych, obserwacyjnych i analitycznych, ale także do różnych reakcji biochemicznych zachodzących w żywym organizmie.

Martwe tkanki płodu są bardzo elastyczne i różnią się od innych tkanek. Dlatego nie jest łatwo zastąpić te tkanki programami komputerowymi. Dlatego najlepiej jest badać prawdziwe rzeczy na studia medyczne.

#3. Wykorzystanie tkanki płodowej w medycynie od lat 30.

Od lat 30. XX wieku tkanka płodowa była badana w badaniach medycznych. Badania nad tkankami płodowymi stają się regularne w środowisku medycznym i naukowym od około 100 lat i praktycznie każda osoba w tym kraju czerpie z nich korzyści

Dzieci, którym w młodym wieku groziły niebezpieczeństwa odry, grypy czy paraliżu, muszą być wdzięczne laureatom Nagrody Nobla i innym naukowcom, którzy wykorzystali tę tkankę w badaniach, generując szczepionki, które chronią nas i zapewniają długie, zdrowe życie . Gdybym był tobą, wiedziałbym, jak dokładnie tkanki płodowe są wykorzystywane w medycynie.

#4. Miejsca, z których naukowcy pobierają tkankę płodową z kilku miejsc

Badacze lub firmy uzyskują martwe tkanki płodu od dostawców aborcji, banków tkanek lub dostawcy firmy. Firmy, które organizują tkankę, następnie sprzedają ją naukowcom za wyższą cenę, czasami pobierając tysiące dolarów za małą butelkę.

Jednak nawet to nie jest niezgodne z prawem. Według twórcy jednego wybitnego dostawcy tkanek płodowych, rosnące stawki odzwierciedlają znaczne wydatki na pobranie komórek lub tkanek, przechowywanie ich i wysyłanie.

Cate Dyer, twórca StemExpress, stwierdziła, że ​​izolowanie określonych komórek płodowych wymaga drogiego sprzętu. Koszt tkanek płodowych to tysiąc dolarów bez żadnej gwarancji, że to zadziała.

#6. Rząd federalny od wielu lat wspiera wykorzystanie tkanki płodowej do badań medycznych

Od lat pięćdziesiątych Instytut Zdrowia finansuje badania nad komórkami macierzystymi płodu. W 2014 r. Narodowe Instytuty Zdrowia przyznały fundusze i programy o wartości około 76 milionów dolarów ponad 50 uczelniom, takim jak Harvard, Stanford i MIT.

Wykorzystanie tkanki płodowej w opracowywaniu szczepionek

Tkanki płodowe są wykorzystywane w opracowywaniu programów szczepień. Służy również do badania, badania przesiewowego i analizy tkanek lub narządów wyhodowanych przez martwe ludzkie płody. Ponieważ tkanki płodowe wyprodukowane w wyniku aborcji w czasie ciąży są wykorzystywane do celów badawczych i opracowywania szczepionek, aby uzyskać dodatkowe informacje, przeczytaj szczepionki pochodzące ze szczepionek oraz etykę aborcyjną i medyków.

Wniosek

Wszystkie pytania dotyczące oddawania tkanek płodowych można przeczytać w tym artykule. Aby dobrze zrozumieć, przeczytaj uważnie ten artykuł. Aby uzyskać więcej artykułów na temat dawstwa, sprawdź, ile kosztuje dawstwo jaj i co to jest dawstwo zarodków. Dziękuję za poświęcony czas!