Co to jest dawstwo jaj? 4 niesamowite wymagania!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, czym jest dawstwo komórek jajowych, jest to dobrowolne oddanie komórki jajowej do wykorzystania z różnych powodów, czy to naukowych, czy medycznych.

Ta procedura jest popularną alternatywą w szczególnych okolicznościach, takich jak niemożność wytworzenia płodnych jaj lub dodatkowe badania nad żeńskim układem rozrodczym.

Co to jest dawstwo jaj? 4 niesamowite wymagania!

Chociaż drogi, jest to jeden z najlepszych sposobów radzenia sobie z utratą funkcjonujących komórek jajowych. Ma również jeden z najwyższych wskaźników sukcesu wynoszący 49%-50%. Nie wspominając o tym, że jest również łatwo dostępny, ponieważ większość klinik oferuje tę usługę. Musisz wiedzieć więcej na ten temat, więc zagłębij się w ten artykuł głębiej, jeśli jesteś zainteresowany!

Czym jest darowizna jaj: przewodnik

Nie każdy ma ogólną wiedzę na temat działania dawstwa jaj. Jeśli jednak zainteresuje Cię temat, oto kilka informacji, które mogą pomóc Ci zrozumieć procedurę i zorientować się, jak ona działa.

Dawstwo jaj ma miejsce, gdy komórka jajowa jest pobierana z ciała kobiety i przed użyciem jest przechowywana w nawozie lub zamrażarce. Jednak oddawanie komórek jajowych jest procesem ostrożnym i kosztownym, więc każdy czynnik jest rozważany przed oficjalnym oddaniem.

Wymagania dotyczące dawstwa jaj

Jeśli chodzi o to, czym jest dawstwo jaj, pierwszą rzeczą, którą musisz wiedzieć, jest to, co to za sobą pociąga. Ponieważ jest to procedura medyczna, wymaga intensywnego procesu, aby upewnić się, że nie wystąpią komplikacje, które mogą zagrażać zaangażowanym osobom i marnować dużo pieniędzy.

#1. Proces selekcji

Proces selekcji jest pierwszą rzeczą, która określa, czy ktoś kwalifikuje się do oddania jaj. Zawiera ogólne informacje, które klinika musi zweryfikować i sprawdzić, czy zdasz.

Dane osobowe

Najprawdopodobniej zostaniesz poproszony o wypełnienie formularza danych na swój temat. Oczywiście na te pytania należy odpowiedzieć zgodnie z prawdą i jak najdokładniej, aby dać klinice wyobrażenie o możliwych zagrożeniach.

Badania leków i krwi

Testy te są standardem, jeśli chodzi o procedury zdrowotne. Zanieczyszczona krew może wskazywać na wiele chorób, które sprawiają, że dawstwo jaj jest niebezpieczne. Zdasz test i jeśli wyjdziesz czysty, będziesz mógł przejść do następnych kroków.

Sonogram na potencję

Ponieważ jednym z praktycznych zastosowań komórki jajowej jest rozmnażanie, musi ona być płodna, aby kwalifikować się do dawstwa. Ponadto komórki te będą wykorzystywane do różnych celów, które wymagają skutecznego działania na potencję. Dlatego konieczne jest wykonanie USG w celu sprawdzenia płodności.

Test psychologiczny

Przeprowadzony zostanie test psychologiczny, aby upewnić się, że dawca jest w zdrowym stanie psychicznym. Jedną z najczęstszych korzyści z dawstwa komórek jajowych jest ciąża. Niestety, niektóre choroby psychiczne są dziedziczne i mogą być bardziej szkodliwe niż pożyteczne dla odbiorcy. Nie wspominając już o tym, że oddanie jaj to poważna decyzja, a aby pisemna umowa była ważna i legalna, dawca musi być rozsądny, robiąc ten ogromny krok.

Wykrywanie choroby

Kolejną ważną klauzulą ​​jest upewnienie się, że jesteś wolny od wszelkich chorób, które mogą wpłynąć na ekstrakcję i narazić innych ludzi na ryzyko. Przeprowadzą ogólne badanie i skany, aby się upewnić.

#2. Leki

Twój cykl menstruacyjny musi zostać zatrzymany na czas tego procesu, a klinika zapewni Ci pewne leki. Upewnij się, że lek jest bezpieczny w przypadku alergii i zawsze pamiętaj, aby poprosić o skutki uboczne, aby być świadomym i dokonać korekty.

#3. Leki na płodność

Leki na płodność to leki, które zwiększają tempo produkcji komórek jajowych poprzez pobudzanie jajników do wytwarzania ich większej ilości. W ten sposób twoje ciało wyprodukuje wystarczającą ilość jaj do zabiegu.

#4. Stosuj środki antykoncepcyjne lub powstrzymuj się od współżycia seksualnego

Ponieważ oddajesz jajeczka, nie możesz zajść w ciążę. Ponieważ twoje ciało produkuje wiele komórek jajowych, szanse na zapłodnienie i ciążę będą znacznie większe. Oddawanie jajeczek jest niebezpieczne, ponieważ może narazić na niebezpieczeństwo życie Twoje i Twojego dziecka. Możesz powstrzymać się od współżycia seksualnego, gdy ekstrakcja jest jeszcze w toku lub użyć środków antykoncepcyjnych, takich jak prezerwatywy.

Gdzie idą jajka?

Są dwa miejsca, w których twoje jajko może trafić po ekstrakcji: nawóz lub zamrażarka.

Laboratorium

Jeśli ludzie czekają na jajka, są szanse, że twoje komórki najprawdopodobniej trafią bezpośrednio do laboratorium. Tutaj zostaną zapłodnione i wsadzone do odbiornika. Te jaja są używane natychmiast. Dawca może zdecydować się na spotkanie z biorcami. Możliwa jest jednak również anonimowa darowizna.

Zamrażarka

Co więc dzieje się z jajkami, które są zarezerwowane na inny cel? Po pierwsze, najprawdopodobniej zostaną przeniesione i przechowywane w zamrażarce. I to przez chwilę, dopóki nie będą potrzebne. Zwykle dzieje się tak w przypadku instytucji badawczych, które kupują jajka do badań. Jaja są przechowywane w niskich temperaturach do czasu, gdy eksperyment jest gotowy do przeprowadzenia. Banki dawców, które przechowują jaja, dopóki ktoś ich nie kupi, również stosują ten proces zamiast bezpośrednio nawozić komórki jajowe. Dobrym pomysłem może być przeczytanie, jak długo trwa proces dawstwa jaj.

Koszt darowizny jaj

Dawstwo komórek jajowych jest dla biorców bardzo kosztowne. Darczyńcy otrzymają sprawiedliwą część pieniędzy za swoje komórki. Ekskluzywna darowizna komórkowa jest przekazywana tylko w większości miejsc i nikt inny nie kosztuje około 35 000-50 000 USD. Jeśli chcesz się podzielić, będzie to tańsze o 18 000 USD. Poznaj zalety i wady dawstwa jaj.

To okładka!

Teraz wiesz, co to jest dawstwo jaj. Jeśli chcesz bardziej zaangażować się w temat, upewnij się, że zagłębisz się głębiej, aby lepiej zrozumieć, jak to działa. Darowizna to spory wybór. Moi przyjaciele, najlepiej byłoby, gdybyś czytał powiązane artykuły; wiedzieć, ile za dawstwo jaj i jak działa dawstwo jaj. Powodzenia!