Co to jest darowizna? 5 najlepszych powodów, dla których powinieneś przekazać darowiznę!

Czy kiedykolwiek przyszło Ci do głowy pytanie „Czym jest darowizna”? Darowizna jest aktem pomocy humanitarnej, której celem jest pomoc sobie nawzajem. Istnieją jednak różne rodzaje darowizn i będziemy o nich mówić po kolei.

Możesz znaleźć się w sytuacji, w której potrzebujesz najwyższej pomocy lub chcesz pomóc, niezależnie od tego, czy może to być dla Ciebie, czy dla kogoś innego. Jednym ze sposobów uzyskania pomocy są darowizny. Te darowizny mogą mieć dowolną formę.

Co to jest darowizna? 5 najlepszych powodów

Niektóre darowizny mogą dotyczyć jedzenia, odzieży, kwoty pieniędzy, a nawet części twojego ciała. Cóż, jeśli jesteś kimś, kto przegląda różne rodzaje darowizn, cóż, natrafiłeś na właściwy artykuł. Porozmawiamy o tym, co musisz wiedzieć o różnych rodzajach darowizn, o tym, jak to działa io wielu innych. Więc usiądź wygodnie i ucz się, gdy zajmiemy się potrzebami, aby wiedzieć o darowiźnie.

Co to jest ogólnie darowizna

Czym więc jest darowizna? Dzięki darowiznom przedłużyłeś wiele istnień. Od żywności, odzieży i uszkodzonych części ciała. Wielu może nie stać na ich zakup, ale dzięki darowiznom mogą doświadczyć radości życia.

Rodzaje darowizn

Cóż, jest wiele rodzajów darowizn, ale będziemy je rozróżniać jeden po drugim. Istnieją trzy ogólne rodzaje darowizn. Te trzy obejmują Inter Vivos, który odbywa się za życia, Mortis Causa, który odbywa się po śmierci, oraz Propter Nuptias, który odbywa się poprzez małżeństwo.

#1. Inter Vivos

Inter Vivos to rodzaj darowizny, którą zazwyczaj dokonuje się za życia. Jednym z najlepszych przykładów Inter Vivos jest oddawanie krwi, wręczanie prezentów czy wręczanie majątku.

#2. Mortis Causa

Z kolei Mortis Causa zaczyna obowiązywać po śmierci dawcy. Dlatego ten rodzaj dawstwa jest zwykle przygotowany, aby wiedzieć, że śmierć może nadejść w dowolnym momencie u dawcy. Przykładami tego typu są testamenty, spadki lub fundusze powiernicze na ubezpieczenia. Świetnym przykładem Mortis Causa jest również dawstwo narządów w szpitalach.

#3. Właściwe zaślubiny

Właściwa Nuptias to łacińska nazwa, która oznacza „prezent z tytułu małżeństwa”. Ten rodzaj jest zwykle wykonywany z korzyścią dla pary w małżeństwie. Niektóre przykłady obejmują prezenty wręczane przed ceremonią zaślubin.

Powody dawania

Czy wiesz, że darowizna jest dobra nie tylko dla Twojego beneficjenta, ale także dla Ciebie? Oto kilka świetnych powodów, dla których warto rozważyć darowiznę.

Powód nr 1. Sprawi, że poczujesz się dobrze ze sobą

Cóż, jeśli miałeś okazję dać coś z dobrej woli, czy nie czułeś w środku czegoś miłego? Świadomość, że komuś pomogłeś, dodaje sił i może sprawić, że poczujesz się świetnie ze sobą. Według badań przeprowadzonych na niektórych z najbardziej znanych dawców, ich szczęście po tym, jak komuś pomogli, sprawia, że ​​czują się zmotywowani do dalszego działania.

Powód 2. Dawanie wzmacnia osobiste wartości

Kiedy wiesz, że masz moc ulepszania czyjegoś życia, jest to przywilej, który wiąże się z poczuciem obowiązku pomocy. Ponadto jest to świetny sposób na wzmocnienie poczucia siebie i świadomości społecznej wraz z rozsądkiem i przekonaniami etycznymi.

Powód #3. Dawanie ma wpływ

Niektórzy mogą obawiać się, że darowizny przekazane na cele charytatywne są nadal pomniejszane o podatki, które utrudniają organizacji charytatywnej otrzymanie całej kwoty. W związku z tym nadal istnieje kilka sposobów, aby temu zapobiec. Chociaż może to nie usunąć całkowicie opłat podatkowych, możesz je zmniejszyć. Na przykład, jeśli jesteś podatnikiem w Wielkiej Brytanii, darowizna za pośrednictwem Gift Aid może pomóc w obniżeniu opłat podatkowych, co umożliwi organizacji charytatywnej otrzymanie jak największej kwoty darowizny.

Powód #4. Dawanie uczy hojności

Jak mówi powiedzenie, „Dzielenie się to troska” dawanie może pomóc twoim dzieciom lub młodszym zrozumieć znaczenie i esencję hojności. Twoje dzieci mogą otworzyć oczy na pozytywne nastawienie podczas budowania swojej osobowości.

Dzieci mają tendencję do pomagania innym, nawet gdy są jeszcze małe, ponieważ jeszcze nie poznały złośliwości naszego społeczeństwa. Więc zaszczepić w nich hojność, która sprawi, że nastawienie Twojego dziecka będzie się kołysać na pozytywne strony.

Powód #5. Dawanie zachęca

Zawsze pamiętaj, że każde Twoje działanie może znacząco wpłynąć na postawy bliskich Ci osób. To samo dotyczy Twojej rodziny i przyjaciół. Jeśli widzą lub wiedzą, że przekazujesz darowiznę z hojności, mogą również chcieć zrobić to samo, co Ty. Rodzinne dawanie może być sposobem na związanie rodziny. Będzie to korzystne nie tylko dla tych, którym dajesz, ale także poprawi relacje w Twojej rodzinie.

Wniosek

Teraz wiesz, czym jest darowizna. Więc niezależnie od tego, czy jesteś ciekawy, czy znajdujesz odpowiedni rodzaj darowizny, który będzie dla Ciebie odpowiedni, ważne jest, aby wiedzieć, czym jest darowizna. Czy biorąc pod uwagę wszystko, co do tej pory wiesz, motywuje cię to do dzielenia się swoimi błogosławieństwami z innymi? Jeśli tak jest odpowiedź na to pytanie, proponuję znaleźć organizację charytatywną bliską twojemu sercu i której mógłbyś nadać cel. Potem, kiedy zaczynasz się troszczyć, zaczynasz dawać. Moi przyjaciele, dobrym pomysłem może być również poczytanie o tym, jak zarejestrować darowiznę w QuickBooks i jak skonfigurować darowiznę w systemie PayPal.