Co to jest cykl sanitarny w pralce LG? Przeczytaj te niesamowite fakty!

Zastanawiasz się, co to jest cykl sanitarny w pralce LG? Kiedy używasz kombinacji z wysoką temperaturą i wybielaczem chlorowym do czyszczenia prania, cykl sanitarny gwarantuje usunięcie 99% bakterii z bawełnianej odzieży bez zużywania energii.

Gdy pralka LG wykryje brak równowagi, podejmie próbę wyrównania ładunku podczas tego cyklu. Cykl sanitarny wykorzystuje wysokie temperatury do łatwego czyszczenia brudnego prania już w praniu. Tak, moi przyjaciele, to wszystko prawda. Jeśli więc chcesz dowiedzieć się więcej o cyklu higienicznym, czy nadaje się on do prania, czy nie, po prostu przeczytaj ten artykuł od początku do końca. Ale najpierw przyjrzyjmy się dokładnie, jaki jest cykl sanitarny w pralkach LG.

Co to jest cykl sanitarny w pralce LG? Przeczytaj te niesamowite fakty!

Cykl sanitarny w pralce LG

Czym więc jest cykl sanitarny w pralce LG? Cykl sanitarny w pralce LG ma na celu wyeliminowanie lub przynajmniej zminimalizowanie liczby drobnoustrojów (bakterii i zarazków) na ubraniach. Ten cykl chroni bakterie przed kolejnymi ładunkami prania. Ten cykl nie jest jednakowo ważny dla wszystkich i nie wszyscy uważają, że dezynfekcja ubrań jest konieczna; są chwile, kiedy jest to krytyczne.

Dlaczego cykl sanitarny jest ważny?

Czy zauważyłeś kiedyś, że ubrania, które wyprałeś, są odpowiednio wyczyszczone? Niestety nie zawsze jest prawdą, że świeżo uprane ubrania są tak schludne i czyste, jak sądziłeś. Nawet po zakończeniu cyklu prania zarazki i inne nieprzyjemne rzeczy, takie jak kał, mogą pozostać w pralkach LG i oczywiście na praniu, mimo że zarówno wybielacz chlorowy, jak i cykl prania w ciepłej wodzie rozłożą maleńkie drobnoustroje, takie jak salmonella i bakterie.

Większość ludzi nie woli używać wybielacza chlorowego ze względu na jego szkodliwość. Większości ludzi łatwiej jest prać pranie w zimnej wodzie, ponieważ uważają, że czyszczenie prania w gorącej wodzie to strata pieniędzy. Co więcej, zwykłe suszarki rzadko osiągają wystarczająco wysoką temperaturę, aby odpowiednio zniszczyć te zarazki. Dlatego cykl higieniczny jest niezbędny dla Twojego prania.

Jak działa cykl sanitarny?

Odkażając pralki, drobnoustroje na ubraniach, ręcznikach, kołdrach i pościeli są łatwo zabijane po prostu przez uruchomienie cyklu sanitarnego pralek LG. Po rozpoczęciu procesu sanitarnego woda w wannie jest podgrzewana do 170 stopni Fahrenheita. Taka temperatura jest wystarczająca do zabicia drobnych szkodników i zarazków, których nie widać gołym okiem. Tak więc za każdym razem, gdy rozpoczynasz cykl sanitarny w swojej pralce LG. Podgrzewa wodę do odpowiedniej temperatury, aby zabić 99% drobnoustrojów i pomóc w odkażeniu ładunku. Ten cykl niszczy zarazki, a niebezpieczne mikroby eliminują bakterie, które wytwarzają śmierdzący zapach i sprawiają, że ubrania pachną świeżo. Możesz również przeczytać o prawidłowym cyklu prania.

Certyfikat NSF

NSF to międzynarodowa organizacja non-profit, która analizuje przedmioty luksusowe w celu określenia ich skuteczności i bezpieczeństwa. Na przykład firma prowadzi cykl odkażania pralek, aby ocenić, jak skuteczne produkty niszczą bakterie. Znak certyfikacji NSF przyznawany jest myjkom, które eliminują 99,9% zarazków. Dlatego świetnym pomysłem jest wyszukanie etykiety NSF na podkładce dezynfekującej podczas zakupu.

Zastosowania cyklu sanitarnego

Dezynfekcja pralni nie zawsze jest dla wszystkich najważniejsza. Jednak w niektórych okolicznościach staje się to całkiem korzystne. Mając na przykład możliwość sterylizacji sprzętu, cykl ten jest bardzo korzystny dla lekarzy. Dodatkowo proces sanitarny może być pomocny i oszczędzić Twój cenny czas dla mam korzystających z pieluch wielorazowych.

Ludzie, którzy mają do czynienia ze zwierzętami domowymi, mogą użyć tej techniki, aby zminimalizować nieprzyjemne zapachy, a matki dorastających mężczyzn mogą jej używać do czyszczenia dziecięcej bielizny w mniej więcej tym samym celu – matki, które używają pieluch, które można prać.

Stosując cykl sanitarny, najczęstsze wirusy i zarazki są zabijane przez proces sanitarny. Regularny cykl standardowej pralki zapewnia najdłuższy cykl przy największej niestabilności. I ten cykl sanitarny, którego używasz do brudnej, śmierdzącej, średniej ilości ubrań. Normalny cykl prania lub zwykły proces trwa tylko 20 minut, przez co Twoje pranie nie jest odpowiednio wyczyszczone. Cykl prania sanitarnego trwa 120 minut, czyli więcej niż zwykły cykl prania.

Cykl prania sanitarnego pomaga prawidłowo wyczyścić wsad, zabijając mikroorganizmy na ubraniach i pralce LG. Temperatura jest bardzo podwyższona podczas czystego procesu, ale ta temperatura jest niewystarczająca do zabicia drobnych szkodników. Dlatego zawsze lepiej jest dodać wybielacza do pralki na początku cyklu higienicznego.

To zapakuj!

Mamy nadzieję, że wszyscy dobrze zrozumiecie, czym jest cykl sanitarny w pralce LG. Cieszyliśmy się, że spodobał Ci się ten artykuł i poznałeś wszystkie istotne punkty dotyczące procesu sanitarnego. Zamiast korzystać ze standardowego i królewskiego cyklu prania, lepiej uruchomić cykl sanitarny. Cykl sanitarny dezynfekuje również pralkę i ubrania oraz sprawia, że ​​pranie jest wolne od mikroorganizmów. Na koniec dziękuję, przyjaciele, za przeczytanie tego artykułu. Możesz również przeczytać o tym, co oznacza LE na podkładce LG i co oznacza LE na podkładce LG.