Co to jest chodząca przemysłowa maszyna do szycia?

Odpowiedzią na pytanie, czym jest przemysłowa maszyna do szycia z ruchomą stopką, jest to, że ma specjalną stopkę, która sprawia, że ​​jest bardziej odpowiednia do wymagających projektów. Porównamy tradycyjną przemysłową maszynę do szycia z tym typem, aby zrozumieć, dlaczego ta przemysłowa maszyna jest bardziej przydatna w ciężkich projektach, które są już mocną stroną przemysłowych maszyn do szycia. Porozmawiamy również o najlepszych zastosowaniach przemysłowej maszyny do szycia z chodzącą stopką.

Skoro jesteśmy przy temacie tych typów maszyn do szycia, czy wiesz już, jak je skonfigurować? Sprawdź ten samouczek, na przykład, jak nawlekać przemysłową maszynę do szycia.

Co to jest chodząca przemysłowa maszyna do szycia?

Do czego służy przemysłowa maszyna do szycia stóp?

Przemysłowa maszyna do szycia z ruchomą stopą to typ, który może obsługiwać ciężkie projekty, takie jak te, które wymagają szycia wielu warstw dużych tkanin. Dzieje się tak, ponieważ ma unikalną stopkę w obszarze szwów, która utrzyma tkaninę; w rezultacie materiał będzie się poruszał jednocześnie z transporterami w dolnej warstwie.

Załóżmy, że robisz kołdry i chcesz szybko skończyć. W takim przypadku najlepiej jest zaopatrzyć się w przemysłową maszynę do szycia z chodzącymi stopkami dla swojej firmy, ponieważ zapobiegnie ona przesuwaniu się i marszczeniu, które mogą wpłynąć na jakość Twoich produktów.

Jak działa przemysłowa maszyna do szycia ze stopkami chodzącymi?

Unikalna stopka na przemysłowej maszynie do szycia ze stopką kroczącą posiada zestaw zębów, który porusza się kołowo. Zgodnie z Twoim projektem możesz użyć paska bocznego, jeśli chcesz, aby zęby przesuwały się w dół lub w górę. Dzięki tej konkretnej części nawet kilka warstw grubej i grubej tkaniny nie przesuwa się podczas szycia.

Przemysłowa maszyna do szycia ze stopkami a standardowa przemysłowa maszyna do szycia

 • Typowa przemysłowa maszyna do szycia używa transporterów do naciągania dolnej warstwy tkaniny
 • Przemysłowa maszyna do szycia z ruchomą stopką ciągnie górną i dolną warstwę tkaniny, aby zapobiec przemieszczaniu się podczas szycia
 • Stopa do chodzenia może zapobiegać przesuwaniu się śliskich materiałów, takich jak skóra i winyl
 • Zdolność „równomiernego podawania” przemysłowej maszyny do szycia z chodzącymi stopkami zapewnia płaskie i doskonałe szwy, które są szczególnie przydatne w firmach pikowania

Rodzaje przemysłowych maszyn do szycia ze stopkami chodzącymi

 • Płaska maszyna do szycia ze stopkami do chodzenia jest najlepsza do pikowania lub wszelkich projektów, które muszą być obrobione na płasko
 • Maszyny do szycia ze stopkami z łożem cylindrycznym najlepiej nadają się do dużych projektów i takich, które są zaokrąglone, którymi trzeba manewrować wokół ramienia
 • Gdzie kupić przemysłowe maszyny do szycia z chodzącymi stopkami

  Oto popularne marki przemysłowych maszyn do szycia ze stopkami:

  • Juki
  • Sailrite
  • Highlead
  • Patrz
  • Econosew
  • Niezawodny

  Jak korzystać z przemysłowej maszyny do szycia stóp?

  Szwy

  Unikaj problemów, takich jak przeciągania, podczas zszywania brzegów i plis z guzikami. Przemysłowa maszyna do chodzenia ze stopami zapobiegnie uszkodzeniu materiału i zapewni płaskie krawędzie w swoich projektach. Wręcz przeciwnie, tradycyjna maszyna do szycia może stworzyć linkę, gdy górna warstwa zostanie przesunięta na dolną, co będzie wyglądać nieestetycznie, szczególnie na detalach odzieży, które muszą pozostać płaskie.

  Idealne szwy

  Odzież, taka jak spódnice i spodnie, może mieć obszerne szwy z powodu materiału zbierającego się w tym obszarze lub z gniazda nici pod spodem. Używając przemysłowej maszyny do szycia, możesz tego uniknąć, ponieważ nie utknie i nie utworzy gniazda nici. Chwyt na materiale zapewni również, że tkanina nie będzie się zbierać, ponieważ nie jest pobierana.

  Uzyskasz nawet bardziej profesjonalnie wyglądające przecięcie szwów dzięki przemysłowej maszynie do szycia z ruchomą stopką, ponieważ umożliwia ona ciągłą linię w miejscu, w którym spotykają się szwy. Nie zauważysz niedopasowanego przecięcia szwu, które zwykle zdarza się w typowej przemysłowej maszynie do szycia, ponieważ przesuwa górną warstwę. Dlatego lepiej jest używać maszyny ze stopką kroczącą podczas szycia materiałów wzorzystych, w których chcesz dopasować szczegóły, zwłaszcza w szwach.

  Szycie dzianin i tkanin rozciągliwych

  Dzianiny obrębiające mogą być trudne, ponieważ zwykła stopka nie nadąża za „wzrostem” dzianin i innych rozciągliwych materiałów. Przemysłowa maszyna do szycia z chodzącymi stopkami może skuteczniej zabezpieczyć te tkaniny, ponieważ zapobiega ich rozciąganiu.

  Jakie maszyny do szycia mają stopkę do chodzenia?

  Istnieje wiele przemysłowych maszyn do szycia ze stopką kroczącą, ale oto dwie najlepsze według użytkowników i recenzentów:

  Juki TL-2010Q

  • Odpowiedni dla początkujących
  • Najlepsze do pikowania
  • Przenośny
  • Stosunkowo cichy
  • W zestawie z automatycznym obcinaniem nici i ręczną regulacją prędkości

  Patrz P1206RB

  • Poradzi sobie z trudnymi materiałami, takimi jak skóra i tapicerka
  • Najlepsze do użytku przemysłowego
  • Może być używany do dużych projektów, takich jak pokrowce i namioty
  • Już zawiera akcesoria
  • Łatwy w konfiguracji

  Możesz przeczytać nasz poradnik, jak kupić maszynę do szycia, jeśli nie możesz zdecydować, który model kupić. Ma zastosowanie przy zakupie domowej lub przemysłowej maszyny do szycia, ponieważ uwzględnia czynniki, które można wziąć pod uwagę podczas przeglądania rynku.

  Wniosek

  I to wszystko! Właśnie dowiedzieliśmy się, co to jest przemysłowa maszyna do szycia z ruchomą stopką, która jest maszyną ze specjalną stopką zdolną do równomiernego podawania materiału. To sprawia, że ​​ta maszyna jest szczególnie przydatna do pikowania przemysłowego.

  Możesz również zapewnić doskonałe szwy i pracować na elastycznych i ciężkich materiałach bez problemów dzięki przemysłowej maszynie do szycia ze stopkami. Mamy nadzieję, że była to pomocna lektura. Zostaw nam komentarz poniżej, jeśli masz.