Co to jest chip przeciw pleśni? Informacyjny przewodnik użytkowania

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się „co to jest chip przeciw pleśni”, trafiłeś do właściwego artykułu. Tutaj porozmawiamy o chipach chroniących przed pleśnią, ich zastosowaniach i tym, z czego są zrobione.

Zajmiemy się również kilkoma technologiami odpornymi na pleśń, które mogą zapobiegać rozprzestrzenianiu się pleśni w Twoich domowych rzeczach. Aby uzyskać pełne informacje na temat elementów związanych z zapobieganiem pleśni, czytaj do końca!

Objaśnienie układu zapobiegającego pleśni

Odpryski przeciwpleśniowe zapobiegają rozwojowi pleśni i bakterii na poszczególnych przedmiotach. Możesz ich używać na skórze, torebkach, butach, tekstyliach i zabawkach.

Wykonane są z kilku rodzajów naturalnych esencji roślinnych. Chipsy przeciw pleśni zostały opracowane przez biotechnologię i przeszły unikalny proces fermentacji, aby stać się tym, czym jest teraz.

Jej głównym celem jest zapobieganie powstawaniu pleśni i pleśni na przedmiotach, jak wspomniano powyżej. Są nietoksyczne, ale dla bezpieczeństwa najlepiej trzymać je poza zasięgiem dzieci.

Odpychają wilgoć i są podobne do żeli krzemionkowych. Jednak w porównaniu do żeli krzemionkowych są bezpieczniejsze i wolne od metali ciężkich i DMF.

Nie są osuszaczami jak żele krzemionkowe. Zamiast tego są nasycone naturalnymi inhibitorami pleśni, które aktywują się, gdy wzrasta poziom wilgotności.

Jeśli są umieszczone w zamkniętym pojemniku, wypełniają przestrzeń środkami odstraszającymi pleśń – uniemożliwiając rozwój pleśni w tym obszarze. Po użyciu nie pozostawiają żadnych pozostałości ani zapachu.

Chipy zapobiegające pleśni są zazwyczaj kupowane w pakietach i słusznie, ponieważ można ich używać w kilku przedmiotach. Idealnie nadają się również do przechowywania ubrań sezonowych, dlatego kochają je właściciele domów.

Chips przeciw pleśni kontra Żele krzemionkowe

Po pierwsze, wióry zapobiegające pleśni odpychają wilgoć, podczas gdy żele krzemionkowe pochłaniają wilgoć. Dokładniej, ten ostatni przyciąga wilgoć ze swojego otoczenia.

Żel krzemionkowy jest znanym środkiem osuszającym. Jest jednak dość drogi w porównaniu do chipów chroniących przed pleśnią.

Co więcej, żele krzemionkowe są trujące, dlatego mają ostrzeżenia na swoich pojemnikach. Jednak ze względu na bezpieczeństwo dzieci upewnij się, że żele krzemionkowe nie są dla nich dostępne.

Inną wadą żeli krzemionkowych jest to, że mogą oddawać wodę, którą wchłaniają, gdy temperatura osiąga lub przekracza 40°C. Nie mogą pokryć dużego obszaru, jak piwnice, ale można ich używać w szafach, jak pokazano w tym artykule o tym, jak zapobiegać pleśni w szafie.

Obie te pozycje nie wygasają. Jednak z czasem ich właściwości chłonne słabną.

Inne formy pochłaniaczy wilgoci

Chlorek wapnia

Chlorek wapnia jest potężnym środkiem zwalczającym wilgoć ze względu na swoje składniki. Idealnie nadaje się do projektów, które wiążą się z wysoką absorpcją wilgoci.

O ich zdolności świadczy sposób, w jaki są wykorzystywane do utrzymywania suchych towarów podczas podróży transportowych. W przeciwieństwie do żeli krzemionkowych chlorki wapnia można stosować w wilgotnych pomieszczeniach, takich jak kuchnie i piwnice.

Aby przyspieszyć osuszanie pomieszczenia, umieść wentylator nad wiadrem chlorku wapnia. Powietrze zachęciłoby wilgoć do zbliżenia się do kompleksu.

Dostępną formą chlorku wapnia jest sól kamienna. Chociaż nie jest tak skuteczny, jest dostępny i jest tanią alternatywą dla chlorku wapnia.

Ostrzegamy jednak, że spożycie chlorku wapnia może prowadzić do oparzeń w gardle, jamie ustnej i jelitach. Może nawet prowadzić do wymiotów i ciężkiego odwodnienia.

Jeśli chlorek wapnia dostanie się do oczu, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem. Ponadto lepiej jest nosić rękawiczki podczas obsługi.

Pochłaniacze gliniane

Jeśli szukasz taniej alternatywy dla pochłaniaczy wilgoci, możesz rozważyć pochłaniacze gliniane. Jednak w porównaniu z trzema wymienionymi do tej pory jego właściwości pochłaniania wilgoci są słabe.

Istnieje jednak inna możliwość użycia cegieł glinianych w domu, aby zapobiec wilgoci. W przypadku innych materiałów odpornych na pleśń zapoznaj się z tym artykułem na temat najlepszej odpornej na pleśń płyty gipsowo-kartonowej.

Jeśli masz do czynienia z bardzo wilgotnymi obszarami i chcesz używać nieszkodliwych przedmiotów, możesz zamiast tego użyć węgla drzewnego.

Co sprawia, że ​​przedmioty są podatne na formowanie?

Jakość powietrza w Twoim gospodarstwie domowym może wpływać na podatność Twoich rzeczy na pleśń. Jeśli powietrze jest duszne i nieuregulowane, istnieje większe prawdopodobieństwo, że w pęknięciach utworzy się wilgoć i stamtąd zagnieździ się pleśń.

Dlatego niezbędne jest zachęcanie do przepływu powietrza w domu. Wentylacja może regulować powietrze w pomieszczeniu i zapobiegać gromadzeniu się wilgoci, która nieuchronnie może prowadzić do pleśni.

Brak wentylacji powoduje, że ubrania w szafach są podatne na pleśń. Dlatego właściciele domów umieszczają w szafkach pochłaniacze wilgoci, aby zapobiec rozwojowi pleśni.

Powietrze w miejscu przechowywania dowolnego przedmiotu powinno mieć odpowiedni przepływ powietrza. Jeśli nie jest możliwe zwiększenie powietrza, możesz użyć osuszacza, aby utrzymać poziom wilgotności.

Innym powodem, dla którego przedmioty są podatne na pleśń, jest narażenie na działanie wody. Konstrukcje domu, takie jak sufit, ściany i podłoga, są podatne na przecieki.

Z tych struktur wszystko, co jest z nimi połączone, może być również podatne na uszkodzenia przez wodę. To z kolei naraża duży obszar na możliwy rozwój pleśni.

Wniosek

Mamy nadzieję, że odpowiedzi na te pytania były dla Ciebie pomocne, a artykuł oświecił Cię w kwestii odprysków zapobiegających pleśni i innych pochłaniaczy wilgoci.