Co to jest Cash Bar na weselu: plusy i minusy

Łatwo odpowiedzieć, czym jest bankomat na weselu, ponieważ jest on pod samą nazwą. Cash bar oznacza, że ​​goście „wpłacają pieniądze” lub płacą za własne napoje.

Porozmawiamy o tego typu podejściu do baru weselnego i czy jest to dopuszczalne. Porównamy go również do otwartego paska.

Co to jest Cash Bar na weselu: plusy i minusy

Czy wiesz, że możesz również nauczyć się podawać alkohol na weselu bez barmana? To kolejny doskonały sposób na utrzymanie się w budżecie na bar weselny, ponieważ nie musisz zatrudniać barmana do obsługi baru.

Co to jest Cash Bar na weselu i czy jest dla Ciebie?

Cash bar oznacza, że ​​goście zapłacą za własne napoje. Z tego powodu bar gotówkowy jest czasami nazywany barem bez gospodarza, ponieważ nikt nie jest odpowiedzialny za płacenie za wszystkie drinki w barze weselnym.

Tak długo, jak goście płacą za własnego drinka, możesz uważać bar za bar kasowy. Jednak w dzisiejszych czasach coraz więcej par decyduje się na bar gotówkowy niż bar hostowany, zwłaszcza gdy mają ograniczony budżet.

Takie podejście pozwoli również gościom uzyskać tyle napojów, ile chcą. Jednak niektórzy twierdzą, że posiadanie baru gotówkowego zamiast otwartego baru na weselu będzie tandetne.

Zalety baru gotówkowego

  • Idealny dla par, które mają ograniczony budżet weselny
  • Goście nie będą się czuć ograniczeni swoimi opcjami
  • Zapobiega nadużywaniu otwartego baru, w którym niektórzy goście mogą nadużywać alkoholu
  • Kontroluj gości pod względem spożycia alkoholu, ponieważ za to płacą

Wady baru gotówkowego

  • Niektórzy goście mogą uznać bar za tandetny, ponieważ muszą zapłacić za własny napój
  • Niektórzy goście mogli spodziewać się otwartego baru i nie przywozili ze sobą pieniędzy

Czy to niegrzeczne mieć bar gotówkowy na weselu?

Posiadanie bankomatu na weselu nie jest niegrzeczne, ale zdarzają się sytuacje, w których może to nie być gustowne podejście. Istnieje wiele kwestii do rozwiązania, ponieważ nie jest to proste pytanie „tak” lub „nie”.

Niektóre pary mają ograniczony budżet weselny

Kasa na weselu nie jest tandetna, zwłaszcza jeśli Ty i Twoja druga osoba musicie obniżyć koszty, aby uzyskać ślub i wesele, które lubisz. Jeśli uważasz, że Twoi goście i tak spędzą przyjemnie czas, dopuszczalne jest posiadanie baru gotówkowego.

Chcesz trzymać swoich gości w ryzach

Niektórzy ludzie mogą pić za dużo i nadużywać otwartego baru. Nie chcesz, aby goście byli nieodpowiedzialni lub wpadali w kłopoty, ponieważ przesadzili z alkoholem.

Ślub to coś więcej niż darmowe drinki

Jeśli goście płacą za własne napoje, prawdopodobnie nie będą mieli zbyt dużo alkoholu. Co więcej, jako gość bierzesz udział w weselu, aby uczcić i pokazać swoje wsparcie parze i nie upijać się.

Uważaj na gości, którzy podróżowali

Jeśli Twoi goście pokryli własne koszty podróży, przydziel budżet gotówkowy. Gustownie jest zapewnić jedzenie i napoje gościom, którzy starają się uczestniczyć w twoim weselu.

Jeśli chodzi o śluby docelowe, przeczytaj, kto płaci za ślub docelowy, ponieważ jest to najdroższy rodzaj ślubu.

Jak powiedzieć gościom, że są barem gotówkowym?

Możesz wspomnieć, że masz na swoim weselu pasek gotówki, umieszczając go na swojej ślubnej stronie internetowej. Zadbaj o to, aby Twoi znajomi i rodzina również rozpowszechniali informacje, aby goście nie byli zaskoczeni na przyjęciu.

Jeśli goście są przygotowani, mniej prawdopodobne jest, że uznają, że posiadanie baru gotówkowego jest tandetne. Przyniosą też pieniądze na drinki, zamiast wiedzieć o tym na weselu tylko wtedy, gdy mogą nie mieć przy sobie pieniędzy.

Czy pasek gotówki oznacza tylko gotówkę?

Wbrew temu, co niektórzy mogą przypuszczać, bankomat nie oznacza, że ​​akceptuje tylko banknoty lub rachunki papierowe. Otrzyma również karty do zapłaty, ponieważ bar kasowy dotyczy tylko tego, że gospodarz nie pokryje kosztów jak w barze otwartym.

Ale jako gość weselny, pamiętaj, aby zabrać ze sobą także singli, ponieważ dasz napiwek barmanowi. Mówiąc o wskazówkach, przeczytaj, ile dać napiwku swojemu makijażystce ślubnej.

Jaka jest różnica między Open Bar a Cash Bar?

Cash bar oznacza, że ​​gospodarz nie płaci za koszty, a open bar to darmowe drinki dla gości. Jednak w zależności od likierów i napojów alkoholowych dostępnych w otwartym barze, może być konieczne zapłacenie za nie 4000 USD lub więcej.

Inną opcją dla pary jest posiadanie baru gospodarza na weselu. Zapłacisz tylko za alkohol spożyty pod koniec nocy w porównaniu do otwartego baru, gdzie stawka jest zwykle oparta na czasie.

Wniosek

Czy ten artykuł był pomocny? Właśnie dowiedzieliśmy się, co to jest bar gotówkowy na weselu, w którym goście zapłacą za własne drinki.

Nie powinno to być niegrzeczne, chyba że goście spędzają na podróży, aby wziąć udział i jeśli wspomniałeś o tym na swojej stronie ślubnej. W końcu można być praktycznym, a ślub to coś więcej niż darmowe drinki.