Co to jest 45 rocznica ślubu: tradycyjny symbol

Jeśli jesteś ciekaw, czym jest 45. rocznica ślubu i jej symboliką, możesz odnieść to do szafiru. Poniżej omówimy bardziej szczegółowo wszystko na temat szafirowej rocznicy ślubu, aby zrozumieć, dlaczego przyciągający wzrok niebieski kamień jest jego symbolem i jakie pomysły na prezenty możesz podarować z okazji 45. rocznicy ślubu.

A potem, za pięć lat, możesz sprawdzić, jak uczcić 50. rocznicę ślubu z rodziną. Zawsze ważne jest, aby świętować kamienie milowe małżeństwa jako dowód, że twoje przysięgi małżeńskie były ucieleśnione.

Co to jest 45 rocznica ślubu: tradycyjny symbol

Co to jest 45. rocznica ślubu: symbol, prezenty i pomysły do ​​świętowania!

45. rocznica ślubu to rocznica szafiru. To rocznica godna uczczenia i każda para, która osiągnęła 45 lat małżeństwa, naprawdę zasługuje na uznanie.

W końcu za pięć lat będziecie razem przez pół wieku! Małżeństwo, które przetrwało tak długo, może być wzorem dla każdego nowożeńcy.

Jak uczcić 45. rocznicę ślubu?

Możesz uczcić swoją 45. rocznicę ślubu z szafirem jako inspiracją na przyjęcie. Ponadto na Twoje dekoracje i inne akcenty w lokalu mogą mieć wpływ szafir i inne tradycyjne symbole rocznicy 45-lecia małżeństwa.

Jednak nie potrzebujesz wielkiej uroczystości, aby upamiętnić ten kamień milowy małżeństwa. Możesz zabrać swojego partnera na kolację lub do spa we dwoje, a jeśli to ty chcesz uczcić swoich rodziców, którzy byli małżeństwem przez 45 lat, dlaczego nie podarować im bonów upominkowych na miejsce, w którym mieli miesiąc miodowy?

Bycie razem przez 45 lat to także doskonały czas na odnowienie ślubów. Można jedynie założyć, że pary długoletnie nie mogą się doczekać kolejnych wspólnych lat, co czyni tę rocznicę idealną na odnowienie ślubów.

Jaki odsetek par pozostaje w związku małżeńskim przez 40 lat?

Aby jeszcze bardziej docenić każdego, kto obchodzi 45-lecie małżeństwa, czy wiesz, że 67% małżeństw zwykle kończy się po 40 latach? I nie tylko to, ale tylko 5 procent małżeństw trwa 50 lat!

Rzeczywiście, małżeństwo to zobowiązanie i jest to coś, co wymaga zdolności ludzi do podtrzymywania i utrzymywania go w zdrowiu. Jeśli więc kiedykolwiek zobaczysz kalendarz i zdasz sobie sprawę, że w tym roku byłeś małżeństwem od 45 lat, dowiedz się, jak to uczcić i zapoznaj się z pomysłami na prezent z szafirowej rocznicy dla współmałżonka.

Jaki jest symbol 45. rocznicy ślubu?

Piękny niebieski szafir z kamieni szlachetnych jest tradycyjnym symbolem 45. rocznicy ślubu. I jest to nawet odpowiedni symbol, ponieważ szafir symbolizuje harmonię między kochankami.

Uważa się nawet, że szafir chroni każdego, kto go nosi, przed niewiernością i zawiścią, które są jednymi z najbardziej wpływowych czynników niszczących małżeństwo. A jako dawca prezentów ucieszysz się, że szafir przypisuje się przyciąganiu bogactwa, które noszą nawet członkowie rodziny królewskiej.

Jeśli chodzi o nowoczesny symbol 45. rocznicy ślubu, alternatywnym kamieniem jest aleksandryt. Podobnie jak szafir, uważa się, że ten kamień reprezentuje harmonię i równowagę, a także dobrobyt i szczęście, pasujące do pary, która wkrótce osiągnie 50. rocznicę ślubu.

Jaki jest kwiatek na 45. rocznicę ślubu?

Kwiat na 45. rocznicę ślubu jest również niebieski, podobnie jak jego tradycyjny symbol, szafir. Niebieska tęczówka jest skorelowana z 45 latami małżeństwa, ale nie jest również zaskakujące, że niebieska róża jest związana z tym czasem trwania małżeństwa.

Jeśli nie możesz znaleźć niebieskiej tęczówki, niebieska róża będzie romantyczną alternatywą dla partnera. Ale co reprezentują te niebieskie kwiaty?

Te niebieskie kwiaty są nie tylko piękne. Na przykład niebieska tęczówka jest odpowiednia na 45. rocznicę ślubu, ponieważ symbolizuje wiarę i nadzieję, podczas gdy niebieska róża reprezentuje spokój i wieczność.

Jaki jest kolor 45. rocznicy ślubu?

Podczas gdy symbolem 45. rocznicy ślubu jest niebieski szafir, kolorem symbolizującym tę rocznicę jest szafirowo-czerwony. Istnieją jednak również odniesienia do koloru niebieskiego dla tego okresu małżeństwa.

Wybór należy do Ciebie na podstawie tego, co Twoim zdaniem idealnie reprezentuje Twoje małżeństwo. Na przykład szafirowa czerwień uosabia zaangażowanie, wierność i spokój, podczas gdy niebieski oznacza spokój i pokój.

Czy wiesz, że 40. rocznica ślubu jest również skorelowana z czerwonym kamieniem? Przeczytaj, co powinieneś zrobić, aby uczcić 40. rocznicę ślubu swoich rodziców, aby dowiedzieć się więcej.

Jaki jest prezent na 45. rocznicę ślubu?

Tradycyjnie na 45. rocznicę ślubu wręczane są szafirowe prezenty rocznicowe. Rozważ szafirową biżuterię dla współmałżonka, ponieważ uważa się, że promuje ona zdrowie i ochronę przed niewiernością.

Możesz również rozważyć alternatywny kamień szlachetny aleksandryt, zwłaszcza jeśli planujesz ulepszyć swoje obrączki. Uważa się, że biżuteria aleksandrytowa przynosi dobrobyt i szczęście, chociaż należy pamiętać, że jest dość rzadka i droga.

Co otrzymasz dla rodziców na 45. rocznicę ślubu?

Możesz zaplanować przyjęcie rocznicowe na 45. rocznicę ślubu swoich rodziców? Użyj symboli, takich jak szafir i niebieskie tęczówki, jako inspiracji na imprezę.

Jeśli to możliwe, możesz również odtworzyć ich ślub, nawet w wersji mini. Jednak zawsze możesz zapewnić bardziej intymną uroczystość, taką jak wycieczka we dwoje do ulubionego miejsca na wakacje.

Wniosek

I to wszystko! Właśnie dowiedzieliśmy się, jaka jest 45. rocznica ślubu, która jest związana z szafirem.

Rzeczywiście, jest to niezwykły kamień milowy w małżeństwie, ponieważ bardzo niewiele par osiąga razem od 40 do 50 lat. Więc jeśli ty lub twoi rodzice jesteście małżeństwem ze swoim partnerem od 45 lat, dajcie sobie rekwizyty i uznanie, na które wszyscy zasługujecie!