Co stosuje zwalczanie szkodników w przypadku płoci? 6 skutecznych chemikaliów

Czy zastanawiałeś się kiedyś, czego używa się do zwalczania szkodników w przypadku płoci? Zwykle używają przynęt żelowych, fumigacji, obróbki cieplnej i trzech chemikaliów, aby wyeliminować te szkodniki.

Płoci to szkodniki owadzie, które często żyją na wilgotnych obszarach. Zwykle w nocy szukają jedzenia w magazynach żywności, kuchniach, kanalizacji i innych miejscach.

Co stosuje zwalczanie szkodników w przypadku płoci? 6 skutecznych chemikaliów

Te szkodniki mają nieprzyjemny zapach i brudne nawyki, przez co niektórzy ludzie są uczuleni po częstym kontakcie. Ignorowanie karaluchów może stać się niebezpieczne, dlatego warto się ich natychmiast pozbyć.

Na szczęście możesz wezwać do zwalczania szkodników lub samodzielnie rozwiązać sytuację. Aby Ci w tym pomóc, udostępniamy ten poradnik dotyczący stosowania różnych metod i środków chemicznych w pozbywaniu się tych karaluchów.

Czytaj dalej ten artykuł, aby dowiedzieć się więcej o zwalczaniu szkodników!

Czego specjaliści od zwalczania szkodników używają, aby pozbyć się karaluchów?

Istnieje sześć różnych rzeczy, które możesz zrobić, aby rozwiązać problemy z karaluchami. Te szkodniki są obrzydliwe i brudne, więc nie wahaj się sprawdzić poniższych metod i środków chemicznych, aby odstraszyć karaluchy!

1. Przynęty żelowe

Stosowanie przynęt żelowych stało się najczęstszym sposobem na eliminację płoci, zwłaszcza w pomieszczeniach. Środki do zwalczania szkodników często używają różnych środków owadobójczych do przynęt żelowych w poręcznej strzykawce.

Zazwyczaj stosują te przynęty żelowe na obszarach, po których zwykle chodzą karaluchy. Możesz również umieścić je w pęknięciach i szczelinach, gdzie się chowają.

Karaluchy zaczną umierać po spożyciu tych żelowych przynęt. Na szczęście, gdy inne żywe owady wejdą w kontakt z kałem i martwymi szkodnikami zarażonymi przynętami żelowymi, również mogą umrzeć.

2. Fumigacja

Fumigacja to kolejna skuteczna metoda zwalczania szkodników płoci. Odnosi się do odgradzania obszarów, na których zwykle żyją te szkodniki.

Po zapieczętowaniu wprowadzą gaz fumigacyjny do obszarów, aby zabić karaluchy. Jednak w niektórych ciężkich przypadkach oprócz fumigacji stosują inne środki zwalczania szkodników.

3. Obróbka cieplna

Wykonywanie zabiegów cieplnych na karaluchach może zabić te szkodniki na każdym etapie ich cyklu życia. Możesz je wyeliminować ogrzewając miejsca, w których zwykle się chowają lub czają.

Nie musisz się martwić, ponieważ ta metoda jest przyjazna dla środowiska i bez chemii. Co więcej, nie niszczy ani nie wpływa na żadną twoją własność.

4. Kwas borowy

Stosowanie kwasu borowego jest najczęstszym sposobem stosowania środków chemicznych do zwalczania płoci. Specjaliści od zwalczania szkodników stosują kwasy borowe jako pył, który rozrzucają po całym domu.

Karaluchy zostaną pokryte proszkiem, gdy wejdą w kwasy borowe. W związku z tym mogą go spożywać podczas czyszczenia nóg i czułków.

Zalecamy utrzymywanie obszarów suchych, aby przedłużyć działanie kwasu borowego.

5. Indoksakarb

Ten środek owadobójczy jest często składnikiem przynęt żelowych. Podobnie jak wspomniana powyżej funkcja przynęt żelowych, karaluchy mogą zarazić się po spożyciu Indoksakarbu przez martwe owady i kał.

Ta substancja chemiczna może zabić do trzech pokoleń karaluchów.

6. Hydrametylonon

Hydramethylnon może działać na karaluchy tylko po spożyciu. Możesz używać tego środka owadobójczego tylko z przynętami na płocie.

Po zjedzeniu karaluchy mogą doświadczyć zakłóceń w produkcji energii i procesach metabolicznych, co prowadzi do śmierci. Ta metoda najlepiej sprawdza się w przypadku płoci niemieckich.

Co musisz zrobić przed zwalczaniem szkodników?

Jeśli nie możesz sam poradzić sobie z plagą płoci, możesz wezwać profesjonalną pomoc. Wiele firm zajmujących się zwalczaniem szkodników może pomóc w usunięciu szkodników z domu.

Jednak przed przeprowadzeniem kontroli szkodników będziesz musiał rozważyć kilka rzeczy. Sprawdź poniższe wymienione poniżej.

 • Odłącz i przenieś wszystkie meble i urządzenia, aby zapewnić łatwy dostęp specjalistom od zwalczania szkodników do pęknięć i szczelin.
 • Zakryj swoje ubrania, przybory toaletowe, zabawki, biżuterię itp. plastikowym opakowaniem, aby zabezpieczyć je sprayami. Możesz umieścić je w szafce, a następnie uszczelnić drzwi i szczeliny.
 • Zdejmij wszystkie prześcieradła, poduszki, narzuty i koce. Jeśli masz w łóżku szkodniki, pokażę, jak trzymać karaluchy z dala od łóżka.
 • Okryj krzesła, stoły i sofy plastikowymi foliami.
 • Usuń sztućce, talerze, kubki i inne przedmioty z kuchni. Możesz umieścić żywność w plastikowych pojemnikach i chronić wylot wody z filtra.
 • Trzymaj swoje zwierzęta z dala od procesu zwalczania szkodników. Mogą stać się podrażnione i wrażliwe na chemikalia.
 • Usuń wszystkie szczoteczki do zębów, pastę do zębów, maszynki do golenia i inne zestawy higieny osobistej z łazienki.
 • Co należy zrobić po zwalczaniu szkodników?

  Z drugiej strony przedstawiamy Ci również rzeczy, które będziesz musiał zrobić po zwalczaniu szkodników. Te wskazówki są następujące:

 • Poczekaj, aż wszystko się ułoży. Jeśli musisz się opuścić, nie idź do domu, chyba że zostaniesz poinstruowany, aby to zrobić.
 • Odrzuć całą żywność, która została odkryta. Spożywanie rzeczy zakażonych pestycydami może być niebezpieczne dla zdrowia.
 • Napraw wycieki wody, aby zapobiec wilgoci. Upewnij się, że sprawdziłeś rury wodociągowe i odpływy.
 • Załóż rękawiczki podczas manipulowania obszarami spryskanymi środkami owadobójczymi.
 • Sprawdzaj możliwe ponowne inwazje, aby natychmiast je wyleczyć.
 • Jeśli nadal masz w domu szkodniki, zadzwoń do specjalistów od zwalczania szkodników. Na przykład, tutaj pokażę, jak pozbyć się karaluchów w lodówce, jeśli kiedykolwiek je widziałeś.
 • Wniosek

  Każdy właściciel domu powinien wiedzieć, czego używa do zwalczania szkodników dla płoci. Może dać nam pomysły na samodzielne rozwiązanie problemu inwazji szkodników, jeśli nie możemy natychmiast zadzwonić do profesjonalistów.

  Karaluchy negatywnie wpływają na nasze zdrowie, dlatego musimy wiedzieć, jak sobie z nimi radzić. Dobrze, że ten artykuł już ci w tym pomógł!

  Jeśli znalazłeś w swoim domu plagę karaluchów, nie marnuj czasu i ruszaj już do akcji!