Co się stanie, jeśli włożysz gorące jedzenie do lodówki? 2 Zaskakujące wyniki!

Dobrze, że spytałeś, co się stanie, jeśli włożysz gorące jedzenie do lodówki. Ludzie powiedzieliby, że przed schłodzeniem należy poczekać, aż jedzenie ostygnie, więc możesz się zastanawiać, co się stanie, jeśli włożysz gorące jedzenie do lodówki.

W tym poście poznasz fakty dotyczące chłodzenia gorących potraw, więc czytaj dalej do końca. Ponadto zamieścimy również kilka wskazówek i środków ostrożności, które należy podjąć, aby zapewnić, że Twoje urządzenie nie zostanie naruszone.

Co się stanie

Co się stanie, jeśli włożysz gorące jedzenie do lodówki?

Chłodzenie gorącej żywności może prowadzić do różnych, ale są one równie szkodliwe dla urządzenia, jak i żywności. Dlatego…

#1. Lodówka musi pracować ciężej

Pamiętaj, że przechowywanie żywności w lodówce sprawi, że będzie dłużej nieskażone i świeże. Uchroni je również przed utratą wartości odżywczych. Jeśli jednak włożysz coś gorącego do lodówki, będzie ona pracowała jeszcze ciężej, aby była zimna. W rezultacie lodówka może się przegrzać lub uszkodzić jej elementy wewnętrzne.

Poza tym bakterie mogą również łatwo zepsuć jedzenie w lodówce. Wszystkie łatwo psujące się produkty spożywcze zostaną skażone. Przed włożeniem do lodówki pozwól gorącej żywności ostygnąć przez około dwie godziny. Ale dobrze jest umieścić jedzenie, które jest tylko umiarkowanie gorące.

#2. Urządzenie zostanie uszkodzone

Inną rzeczą, która może się zdarzyć, jeśli włożysz gorące jedzenie do lodówki, jest to, że wpłynie to na inne produkty w środku. Nie tylko to, ale również zaszkodzi Twojemu urządzeniu.

Ale dobrą wiadomością jest to, że nie musisz się już tym martwić, jeśli masz nowszy model lodówki. Większość z nich została zaprojektowana w taki sposób, aby regulować wilgotność i temperaturę wewnątrz lodówki. Jest to możliwe dzięki wbudowanemu termostatowi, który zapewnia, że ​​urządzenie nie zostanie uszkodzone.

Ale jeśli model, który masz w kuchni, jest już dość stary, powinieneś pamiętać o pewnych środkach ostrożności, takich jak przechowywanie gorącej żywności w hermetycznym pojemniku. Pomaga to uniknąć oblodzenia i kondensacji.

Fakty o ciepłym jedzeniu

Lodówka i gorące jedzenie nie są tak naprawdę niekompatybilne. Należy jednak pamiętać, że lodówka została wymyślona z jednego głównego powodu: aby żywność była zimna, co z kolei umożliwia przechowywanie jej przez dłuższy czas.

Gdy włożysz przedmiot, który jest szczególnie gorący do lodówki, będzie on musiał działać znacznie intensywniej niż zwykle, aby przywrócić lub utrzymać poziom zimna w środku. Im cieplejsze lub cieplejsze jedzenie i im większa jego ilość, tym dłużej lodówka do pożądanej temperatury w środku.

Pamiętaj jednak, że bakterie mogą rozwijać się bardzo szybko, więc jeśli chcesz trzymać ciepłe jedzenie z lodówki, nie powinieneś też zostawiać go zbyt długo w temperaturze pokojowej.

Według USDA za strefę niebezpieczną uważana jest temperatura pokojowa w zakresie od 64 do 75 stopni Fahrenheita.

Gorące jedzenie lekko podgrzeje wszystkie otaczające je potrawy, które są już schłodzone. Dzięki temu skróci się ich czas przechowywania. Ponadto para wydobywająca się z ciepłego jedzenia spowoduje kondensację. W takim przypadku z tyłu lodówki utworzy się lód lub kropelki wody, a to nie będzie dobre.

Wskazówki, o których należy pamiętać przed schłodzeniem gorącego jedzenia

Aby uniknąć uszkodzenia lodówki, zastosuj następujące elementy:

  • Jeśli nie zdecydujesz się przechowywać gorącej żywności w lodówce, unikaj wkładania jej do głębokiego pojemnika, ponieważ wydłuży to czas schłodzenia lodówki. Zamiast tego używaj płytkich pojemników, aby mieć pewność, że ostygną szybciej.
  • Rozważ podzielenie jedzenia na mniejsze porcje. Następnie przechowuj je w małych pojemnikach.
  • Najpierw spróbuj schłodzić jedzenie na blacie. Następnie poczekaj, aż para się zatrzyma, zanim włożysz ją do lodówki.
  • Przed włożeniem gorącego jedzenia do lodówki możesz również spróbować najpierw je szybko schłodzić w łaźni lodowo-wodnej.
  • Jeśli zamierzasz przechowywać gorące płyny w lodówce, przykryj je. Dzieje się tak dlatego, że pozostawienie go bez przykrycia spowoduje uwolnienie wilgoci. To znaczy, kompresor lodówki będzie musiał pracować mocniej niż zwykle.

To okładka!

Po przeczytaniu całego postu mam nadzieję, że wyjaśniliśmy Twoje wątpliwości dotyczące tego, co się stanie, jeśli włożysz gorące jedzenie do lodówki. Pamiętaj o ogólnej zasadzie, że wszelkie pojemniki zawierające ciepłe lub łagodne potrawy należy rozsądnie umieszczać w lodówce.

Zaleca się również zwrócenie uwagi na odstępy między tymi kontenerami. Dzięki temu zapewnisz optymalne chłodzenie i lepszą cyrkulację powietrza w Twojej lodówce.

Należy pamiętać, że ciepło z żywności może spowodować cięższą pracę urządzenia, a tym samym uszkodzenie urządzenia, dlatego zaleca się, aby najpierw schłodzić je do temperatury pokojowej.