Co się stanie, jeśli Twój podgrzewacz wody zamarznie? 4 zaskakujące rzeczy!

Czy chcesz wiedzieć, co się stanie, jeśli Twój podgrzewacz ciepłej wody zamarznie? Zimowa temperatura może powodować zamarzanie rur, co prowadzi do nadmiernej ekspansji. Powoduje to pękanie rur i sprawia, że ​​podgrzewacz wody pracuje jeszcze ciężej niż powinien.

W niektórych przypadkach mogą wystąpić niewielkie wycieki, które pozostają niewykryte i powodują znaczne szkody na dłuższą metę.

Co się stanie

Woda rozszerzałaby się podczas zamarzania, ostatecznie otwierając zbiornik podgrzewacza wody. Jeśli zostaną poddane ekspansji zamarzniętej wody, przewód doprowadzający zimną wodę, zawór gazowy, zawór T/P i inne części pękną, pękną lub będą krwawić. Dodatkowo, gdy woda się rozmrozi, istnieje ryzyko szkód. Temperatury zamarzania mogą powodować pęcznienie, ściskanie lub zamarzanie rur prowadzących do nagrzewnicy. Rury mogą pęknąć lub przeciekać, jeśli podgrzewacz wody jest przestarzały lub umieszczony w chłodnej lub nieogrzewanej części domu.

Co się stanie, jeśli podgrzewacz ciepłej wody zamarznie?

Możesz podjąć pewne środki zapobiegawcze, aby zmniejszyć prawdopodobieństwo zamarznięcia podgrzewacza wody. Wszystko sprowadza się do tego, jak agresywnie podchodzisz do sprawy. Po przeczytaniu tych wskazówek dowiesz się, co się stanie, jeśli Twój podgrzewacz wody zamarznie i jak zapobiec zamarzaniu podgrzewacza wody.

#1. Zbiornik podgrzewacza musi być opróżniony

Przerwy w dostawie prądu lub długie wakacje to pierwsze środki ostrożności, jakie należy podjąć. Dostaniesz stojącą wodę w środku, jeśli grzejnik nie działa. Woda zamarza i rozszerza się, gdy do równania dodaje się zimową pogodę. W wyniku tej techniki części plastikowe mogą ulec uszkodzeniu. W rezultacie producenci ogrzewaczy bezzbiornikowych zalecają opróżnianie zbiornika, gdy nagrzewnica nie jest używana. Ta rada jest równie przydatna, jeśli wyjeżdżasz na dłuższy czas w okresie zimowym.

#2. Właściwa izolacja rurociągu

Zamrożone fajki to ostatnia rzecz, z którą ktokolwiek chciałby mieć do czynienia. To straszne, kiedy pękają. Możesz samodzielnie zaizolować wszystkie rury, aby zapewnić dodatkowy stopień bezpieczeństwa. Ponieważ system ochrony przed zamarzaniem nie chroni rur, wymagane są takie środki zapobiegawcze. Innymi słowy, są bardziej narażeni na zamarznięcie niż grzejnik. Izolowanie rur domowych to dość prosty projekt „zrób to sam”. Pianka polietylenowa, pianka neoprenowa i owijka do rur z włókna szklanego to najbardziej rozpowszechnione rodzaje izolacji rur podgrzewaczy wody.

Eksperci zalecają użycie osłony rury z włókna szklanego z gazowymi podgrzewaczami wody, jeśli chcesz czegoś bardziej konkretnego w scenariuszu. Pianka polietylenowa lub neoprenowa były dwiema typowymi alternatywami dla izolacji rur do grzejnika elektrycznego. Procedura ochrony przewodów wodnych przed chłodem jest prosta. Musisz ocenić rury, przyciąć osłonę rury zgodnie ze specyfikacją i przymocować pokrywę. Dobrym pomysłem może być również zapoznanie się z podłączeniem i montażem rur nagrzewnicy wodnej.

#3. Nigdy nie umieszczaj podgrzewacza wody w chłodnym miejscu

Ten składnik zależy od okoliczności. Z drugiej strony podgrzewacz wody będzie działał najlepiej, jeśli zostanie umieszczony w dobrze izolowanym regionie. W miesiącach zimowych nagrzewnica jest znacznie mniej podatna na zamarzanie, jeśli znajduje się w ciepłym miejscu.

#4. Utrzymuj źródło zasilania

Nie możemy kontrolować każdej okoliczności. Nie spodziewalibyśmy się awarii zasilania. To wciąż nieoczekiwana sytuacja. Mamy jednak pewien wpływ na to, jak to na nas wpłynie. Upewnij się, że masz system zasilania awaryjnego, jeśli lokalizacja ma regularne przerwy w dostawie prądu. Możesz zastosować zawory elektromagnetyczne spustowe jako zabezpieczenie przed awarią, jeśli zgaśnie prąd. Solenoid spustowy utrzyma zawór zamknięty, dopóki jest zasilany. Powinno to otworzyć zawór, aby opróżnić podgrzewacz wody, jeśli traci prąd. Jeśli jesteś zainteresowany, możesz dowiedzieć się o nim więcej. Jednak niektórzy odradzaliby to. Wskazują, że scenariusze, w których musisz je osuszyć, gdy nie jesteś obecny, są dość niezwykłe.

Oznaki zamarzania podgrzewacza ciepłej wody

Niespójna ciepła woda byłaby pierwszym objawem niepokoju. Coś jest nie tak z podgrzewaczem wody, czy to przyjemny prysznic, który nagle staje się letni, czy nawet brak gorącej wody podczas zmywania naczyń. Ustawienie termostatu na wysoką temperaturę to prosta naprawa. W ten sposób będziesz w stanie dostosować się do klimatu, gdy osiągnie on wyjątkowy poziom. Kolejnym symptomem, na który należy zwrócić uwagę, jest wzrost wydatków na energię. Należy pamiętać, że podgrzewacze wody wymagają energii elektrycznej, aby zapewnić stały dopływ ciepłej wody.

Utrzymanie go, gdy nadejdą chłodniejsze miesiące, może być trudne. Powyższa sytuacja wydaje się być bardziej powszechna w przypadku podgrzewaczy wody typu zbiornikowego. Ponieważ trzymają gorącą wodę, dopóki nie nadejdzie czas, aby ją wykorzystać, będą musieli więcej pracować, aby ją utrzymać. Niektórzy twierdzą, że podgrzewacz wody zamarza tylko w wyjątkowych warunkach. To nie może być takie proste, ponieważ jest chłodno.

Tylko przedłużająca się przerwa w zasilaniu może spowodować zamarznięcie podgrzewacza wody. W innych okolicznościach, jeśli prąd był wyłączony na dłuższy czas bez odpowiedniej zimowania, może zamarznąć. Sprawdź rury prowadzące do iz grzejnika, jeśli czujesz, że coś zamarzło. Możesz spróbować rozmrozić problem po jego zidentyfikowaniu. Ciepło powinno być stosowane w regionie, aż woda zacznie ponownie płynąć.

To okładka!

Cieszymy się, że wiesz, co się stanie, jeśli Twój podgrzewacz wody zamarznie. Zamrażanie podgrzewacza wody może powodować poważne problemy i lepiej jest zapobiegać zamarzaniu podgrzewacza wody w chłodniejszych czasach, aby uniknąć złych rzeczy i nosić podgrzewacz ciepłej wody. Nie wahaj się też wiedzieć o tych rzeczach; przeczytaj jak wymienić element w podgrzewaczu wody i co powoduje za duże ciśnienie w podgrzewaczu wody. Dziękuję, przyjaciele, za przeczytanie tego artykułu do końca.