Co się dzieje na muzułmańskim weselu: tradycje i nie tylko

Jeśli jesteś ciekaw, co dzieje się na muzułmańskim ślubie, możesz uprościć muzułmańską ceremonię ślubną na trzy części. Omówimy również, czego można się spodziewać przed i po ślubie, w tym zasady dotyczące małżeństw muzułmańskich.

A jeśli bierzesz udział jako gość, zalecamy przeczytanie, w co się ubrać na muzułmańskie wesele. Zawsze pomocne jest zrozumienie etykiety różnych ceremonii ślubnych, aby upewnić się, że szanujesz kulturę i religię pary.

Co się dzieje na muzułmańskim weselu: tradycje i nie tylko

Oto, co dzieje się na muzułmańskim ślubie

Przed ślubami muzułmańskimi zwykle odbywa się ceremonia przedślubna zwana Tolbe. W tym miejscu pan młody formalnie prosi rodziców panny młodej o małżeństwo.

Jeśli rodziny udzielą błogosławieństwa, wtedy odbywa się ślub. Wszyscy obecni będą również recytować Surę Fatiha z Koranu, a następnie wszyscy będą cieszyć się herbatą, kawą lub słodyczami.

Mahr

To, co dzieje się najpierw na muzułmańskim weselu, to Mahr, gdzie pan młody oferuje pannie młodej pieniądze lub prezenty. Symbolika tej muzułmańskiej tradycji weselnej polega na tym, że za każdym razem, gdy mężczyzna wyraża chęć zawarcia związku małżeńskiego, Prorok zapyta go, co mógłby dać.

Nikah-Namah

Zanim omówimy kontrakt małżeński na muzułmańskim weselu, pojawia się Katb Al-kitaab. To jest muzułmańska ceremonia ślubna, podczas której szejk określa warunki małżeństwa.

Następnie państwo młodzi podpiszą w obecności swoich gości kontrakt zwany Nikah-Namah. Czyta się go na głos i może zdarzyć się krótkie kazanie z czytaniami z Koranu.

Muzułmańska para zostanie oficjalnie poślubiona, podobnie jak inne śluby, które są uważane za legalne, po podpisaniu przez parę licencji małżeństwa. Możesz przeczytać o Nikah-Namah, aby poznać swoje prawa i obowiązki.

Savaqah

Ostatnią częścią muzułmańskiego ślubu jest sawaka. Podobnie jak w przypadku typowego wyjścia z miejsca ceremonii ślubnej, para muzułmańska wyjdzie z ceremonii podczas tej części.

Ale zamiast obsypywania się ryżem lub słodyczami na innych weselach, tylko panna młoda jest obsypywana monetami. Nowożeńcy udają się następnie na przyjęcie, o którym możecie przeczytać poniżej.

Ciekawi Cię, co rzucić na wesele? Dowiedz się o pomysłach na wyjście weselne z naszego oddzielnego artykułu, aby dowiedzieć się, czego się spodziewać.

Co to jest muzułmańskie wesele?

Po islamskiej ceremonii ślubnej para przybędzie na ich przyjęcie. Zwykle występują następujące muzułmańskie tradycje weselne:

Zaffe

Zaffe to wielkie wejście pary muzułmańskiej na ich wesele. Zwykle ojciec panny młodej odprowadza ją do pana młodego, a pierścionki przenosi się z prawej ręki do lewej.

Dabke

Zawodowi tancerze zazwyczaj rozpoczynają taniec ludowy zwany Dabke na muzułmańskim arabskim przyjęciu weselnym. Goście będą również tańczyć Dabke, gdzie są w kręgu i ramię w ramię.

Walima

Po podpisaniu muzułmańskiej umowy ślubnej wszyscy będą mieli ucztę weselną zwaną Walima. We współczesnym islamie Walima obchodzona jest jednocześnie jako nikah lub ceremonia zaślubin, ale może również następować po nikah tuż przed skonsumowaniem małżeństwa.

Barmet Al-aroos?

Na arabsko-muzułmańskim weselu para pożegna się i opuści miejsce weselne podczas tradycji Barmet Al-Aroos. Zwykle jeżdżą zdobionym pojazdem, a przyjaciele i rodzina często podążają za nimi do domu, grając muzykę i trąbiąc własnymi samochodami, aby ogłosić światu małżeństwo.

Jak odbywa się małżeństwo muzułmańskie?

Oto kolejność postępowania, której można się spodziewać po islamskim małżeństwie:

 • Wybór małżonka zgodnie z jego charakterem lub khuluq; kobieta może również wyjść za mąż ze względu na swój majątek, urodę, religię i status
 • Zapewnij zgodę pary młodej
 • Wręczenie Mahr pannie młodej przez pana młodego
 • Nikah, w której muzułmański urzędnik wygłasza kazanie małżeńskie
 • Dokumenty małżeństwa są składane w meczecie i władzach lokalnych
 • Zakończenie muzułmańskiej ceremonii zaślubin modlitwą
 • Zwróć uwagę, że trzy główne wymagania dotyczące islamskiego małżeństwa to obopólna zgoda pary, dwóch dorosłych świadków i Mahr, który ma zostać zapłacony pannie młodej przez pana młodego.

  Jak długo trwa muzułmańska ceremonia ślubna?

  Muzułmańska ceremonia ślubna jest krótka i zwykle trwa tylko 20 minut. Dla porównania, ślub arabskich muzułmanów można obchodzić przez całą noc.

  A w przypadku ślubu muzułmańskiego w Azji Południowej może to zająć trzy dni z powodu różnych wydarzeń.

  Kto płaci za ślub muzułmański?

  Nie ma islamskiego prawa określającego, kto powinien zapłacić za muzułmańską ceremonię ślubną. Jednak coraz częściej panowie organizują ceremonię w miarę swoich możliwości.

  Region może również decydować o tym, kto powinien płacić. Na przykład, czy para muzułmańska jest w USA, czy też będzie przestrzegać praktyk Arabii Saudyjskiej?

  Współczesne wesela zwykle polegają na współdzieleniu kosztów ślubu przez rodzinę młodej pary. Jednak para może również omówić wydatki, aby wiedzieć, jak za nie zapłacić.

  Wniosek

  Czy ten przewodnik był pomocny? Podsumowując, co dzieje się na muzułmańskim ślubie, zwykle zaczyna się od Tolbe lub kiedy pan młody prosi rodzinę panny młodej o rękę w małżeństwie.

  Następnie zapłaci za Mahr i podpisany zostaje muzułmański kontrakt małżeński Nikah-Namah. Potem w końcu nastąpi wyjście lub Savaqah i dotrą na przyjęcie weselne lub Zaffe.