Co się dzieje, gdy podgrzewacz wody się przegrzewa? 4 zaskakujące powody

Zastanawiasz się, co się dzieje, gdy podgrzewacz wody się przegrzewa? Przestań się zastanawiać, a trafisz we właściwe miejsce we właściwym czasie. Przegrzanie to jeden z najpoważniejszych problemów związanych z elektrycznymi podgrzewaczami wody.

Przegrzanie może przypalić lub zaszkodzić tym, którzy są w domu. Ponadto przegrzanie może ostatecznie uszkodzić podgrzewacz wody, powodując kosztowne naprawy lub wymianę. W wyniku tego element może się przegrzać.

Co się dzieje

Tak więc woda w zbiorniku przejmie wysokie ciepło, powodując przypalenie wody wydobywającej się z kranu. Wiele elementów może zapaść się całkowicie, jeśli zostaną w ten sposób przegrzane. Hydraulik może usunąć przegrzany zbiornik lub naprawić uszkodzone elementy. Jeśli Twój podgrzewacz wody się przegrzeje, natychmiast wezwij profesjonalnego hydraulika, aby zachować bezpieczeństwo. To jest przegląd; powinieneś czytać dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Częste powody przegrzewania się podgrzewacza wody

Przegrzany podgrzewacz wody zasilany elektrycznie wskazuje na problem, który może spowodować nieprawidłowe działanie lub uszkodzenie urządzenia. Nieprawidłowo działający termostat, zatkany zawór bezpieczeństwa, muł oddziałujący na źródło ciepła lub zepsuty element grzewczy to najczęstsze przyczyny zbyt gorącej wody. Należy zapoznać się z objaśnieniami dotyczącymi przegrzania i dowiedzieć się, co się dzieje, gdy podgrzewacz wody się przegrzewa.

#1. Termostat jest uszkodzony

Termostat jest w porządku, na początek przy ustalaniu temperatury podgrzewacza wody. Optymalna temperatura zbiornika podgrzewacza wody wynosi 120 stopni Fahrenheita, więc upewnij się, że system jest ustawiony na tę temperaturę, ale nie został przypadkowo zmodyfikowany. Sprawdź przycisk resetowania, aby upewnić się, że termostat działa prawidłowo; alternatywnie może powiedzieć systemowi ciepłej wody, aby nagrzewał się szybciej niż kiedyś. Jeśli termostat wydaje się działać nieprawidłowo, zleć wymianę profesjonalnemu hydraulikowi. Możesz również chcieć wiedzieć, jak sprawdzić termostat do podgrzewacza wody.

#2. Zawór nadmiarowy ciśnienia nie działa

Nadciśnieniowy zawór bezpieczeństwa jest instrumentem zabezpieczającym, który umożliwia ucieczkę wody, jeśli temperatura i ciśnienie w zbiorniku wzrosną zbyt wysoko. Awaria zaworu lub jego uwięzienie w stanie zamkniętym może być niebezpieczne. Utrzymane ciśnienie w zbiorniku może spowodować rozlanie lub wybuch podgrzewacza wody, nie tylko z powodu wrzącej wody. W rezultacie sugerujemy monitorowanie zaworu nadmiarowego ciśnienia w ramach regularnego serwisowania podgrzewacza wody.

#3. Nagromadzenie minerałów

Zazwyczaj w domowej wodzie występują minimalne poziomy rozpuszczonych minerałów (a jeśli są nadmierne, nazywa się to twardą wodą). Chociaż te minerały nie są szkodliwe dla zdrowia ludzkiego, ale mogą gromadzić się w podgrzewaczu wody w zbiorniku, dzięki czemu podgrzewacze wody pracują jeszcze ciężej niż to konieczne.

#4. Zepsute elementy grzejne

Dodatkowym problemem z elementem grzejnym będzie to, że zacznie się psuć (uziemić). Element może zostać uwięziony, zanim całkowicie się wypali, powodując przegrzanie wody. Elektryczne podgrzewacze wody mogą mieć jedno lub dwa źródła ciepła, więc miej to na uwadze. Gdy jeden z elementów ulegnie awarii, może to spowodować niestabilną temperaturę wody lub inne problemy z podwójną jednostką.

Zabezpieczenia przed przegrzaniem podgrzewacza wody

W podgrzewaczach wody częstym problemem są nieszczelności. Wadliwe połączenia hydrauliczne i nieszczelne zawory powodują problem. Jeśli jednak masz elektryczny podgrzewacz wody złej jakości lub ma więcej niż dziesięć lat, może wystąpić wyciek ze zbiornika. Źródłem problemu mogą być niepotrzebnie dokręcone połączenia lub luźne części. Jeśli twój zbiornik zardzewiał i nie da się go naprawić, wymień go na nowy. Żółtawy lub czasem czerwonawy odcień wody z kranu wskazuje na korozję na zaworach lub rurach podgrzewacza wody, które należy wyczyścić. W większości przypadków woda z kranu ma nieprzyjemny zapach, przez co nie nadaje się do jedzenia przez ludzi i do użytku na zewnątrz.

Jeśli jednak w jakiś sposób zainstalowano podgrzewacz wody, rurociąg może być problemem. W rezultacie skontaktuj się z profesjonalnym hydraulikiem lub napraw lub wymień system hydrauliczny powodujący problem. Zniekształcenie sygnałów w zbiorniku wskazuje, że elektryczny podgrzewacz wody dobiega końca lub wymaga konserwacji, polegającej na szukaniu zamiennika, kupowaniu lepszego. Choć sprzęt jest świeży, zwykle wydaje trzaski lub zgrzytanie, które można zauważyć ze znacznej odległości.

Ten niepożądany hałas może być spowodowany korozją lub nagromadzeniem rdzy na dnie zbiornika, chociaż występują również usterki. Jeśli okres gwarancji podgrzewacza wody jest nadal aktywny, firma powinna być w stanie go naprawić i wymienić. To również świetny pomysł na zastąpienie plastikowych wejść i wyjść metalowymi, aby podgrzewacz wody był funkcjonalny i wytwarzał wodę wysokiej jakości. W instalacjach ciepłej wody wymagane i zalecane były wloty lub wyloty ze stali, ponieważ są one bardziej odporne na ciepło niż standardowe tworzywa sztuczne. Ponieważ metalowe wloty lub wyloty wydają się podatne na rdzę, należy je odpowiednio konserwować.

To okładka!

Miło nam wiedzieć, że dowiedziałeś się, co się dzieje, gdy podgrzewacz wody się przegrzewa. Przegrzanie podgrzewaczy wody powoduje poważne uszkodzenie sprzętu, dlatego należy wziąć pod uwagę powyższe zabezpieczenia, aby zapewnić wszelkie złe rzeczy. Kliknij te linki, aby przeczytać powiązane artykuły; wiedzieć, kto naprawia podgrzewacz wody i gdzie jest przycisk resetowania na podgrzewaczu wody. Dziękuję, przyjaciele, za pobyt z nami.