Co robisz z pierścionkiem zaręczynowym w dniu ślubu?

Jeśli nie masz pewności, co zrobić z pierścionkiem zaręczynowym w dniu ślubu, rozważ trzy sposoby. Porozmawiamy o tym, gdzie możesz go nosić, kto może go zatrzymać i czy możesz go włączyć do swojego ślubnego stroju.

A dla tych, którzy jeszcze nie kupili swojej obrączki, może zainteresuje Cię informacja, jak wybrać obrączkę, która będzie pasować do pierścionka zaręczynowego. Dowiedz się, czy te dwa elementy muszą pasować lub jak możesz je gustownie połączyć.

Co robisz z pierścionkiem zaręczynowym w dniu ślubu?

Co robisz z pierścionkiem zaręczynowym w dniu ślubu

Noś go, ale nie na palcu obrączki

Większość narzeczonych nadal nosi pierścionki zaręczynowe w dniu ślubu. Ale zamiast nosić go na lewym palcu serdecznym, włożą go na prawy palec serdeczny.

Dzieje się tak dlatego, że obrączki tradycyjnie trafiają do lewego palca serdecznego ze względu na żyłę amoris. Wierzono, że żyła biegnie bezpośrednio od tego palca do serca, więc została zarezerwowana dla symbolu zaangażowania: obrączki.

Kolejną zaletą noszenia pierścionka zaręczynowego na dłoni w dniu ślubu jest możliwość zaprezentowania go na swoich sesjach zdjęciowych. Możesz mieć zestawy obrączek ślubnych, które mają dobrze wyglądać obok siebie.

Następnie w recepcji możesz ułożyć dwa pierścienie na lewym palcu serdecznym, jeśli kombinacja nadal będzie wygodna. Większość narzeczonych woli ten styl, w którym nosisz obrączkę, a następnie pierścionek zaręczynowy na lewym palcu serdecznym.

Zintegruj go w dniu ślubu

Jeśli z jakiegoś powodu nie chcesz nosić pierścionka zaręczynowego na dłoni w dniu ślubu, nie krępuj się zintegrować go ze swoją suknią ślubną. Możesz nie chcieć o tym zapomnieć, by móc powierzyć pierścionek zaręczynowy swojej kwiaciarni.

Kwiaciarnia powinna wiedzieć, jak włączyć pierścionek zaręczynowy do swojego bukietu, zwykle przekładając go przez wstążkę, która owija kwiaty. Jest to również sentymentalne podejście, jeśli otrzymasz pierścionek zaręczynowy z pamiątkami.

Inną opcją jest noszenie go jako zawieszki do naszyjnika. Pierścionki są na tyle subtelne, że można je połączyć z biżuterią ślubną, a więcej wskazówek znajdziesz w artykule o tym, jak dobrać do sukni ślubnej dodatki.

Powierz pierścień druhnie

Ostatnią opcją, którą możesz rozważyć z pierścionkiem zaręczynowym w dniu ślubu, jest zatrzymanie go przez swoją druhnę. Wtedy nie musisz się martwić, że go zgubisz, zwłaszcza gdy robi się gorączkowo w twój wyjątkowy dzień.

Możesz też porozmawiać z druhną, żeby przyniosła go na wypadek, gdybyś potrzebował pierścionków do zdjęć. Jeśli nie masz druhny, możesz też dać pierścionek mamie, siostrze lub dziewczynie.

W przeciwnym razie pierścionek zaręczynowy można zostawić w domu. Po prostu skonsultuj się ze swoim fotografem ślubnym, jakie zdjęcia zrobią.

Czy nosisz pierścionek zaręczynowy, kiedy idziesz do ołtarza?

Nie ma żadnych zasad dotyczących tego, czy pierścionki zaręczynowe powinny być noszone przez pannę młodą, czy nie. Decyzja należy do Ciebie, cokolwiek uznasz za sentymentalne na dzień Twojego ślubu.

Zazwyczaj panna młoda nosi swój pierścionek zaręczynowy na prawym palcu serdecznym, więc lewy palec serdeczny jest pusty, aby otrzymać obrączkę. Następnie po ceremonii można nałożyć pierścionek zaręczynowy na obrączkę, tak aby oba pierścionki były połączone z żyłą amoris.

Możesz również nosić swój pierścionek zaręczynowy inaczej, mając go z naszyjnikiem w dniu ślubu. Ale jeśli te opcje nie przemawiają do Ciebie, możesz powierzyć je innej osobie.

Co robią panny młode z pierścionkiem zaręczynowym w dniu ślubu?

Może być niejasne, co należy zrobić z pierścionkiem zaręczynowym w dniu ślubu. Ale zazwyczaj jest to włączane do sesji zdjęciowych, ponieważ panna młoda pokazuje ręce z obrączkami i obrączkami.

Niektóre panny młode również decydują się zostawić pierścionek zaręczynowy w domu na przechowanie. Więc ostatecznie zdecydujesz, co zrobić z pierścionkiem zaręczynowym, o ile jest bezpieczny.

Po pewnym czasie możesz zebrać kilka sentymentalnych pierścieni do związku. Przeczytaj, w jakiej kolejności nosisz pierścionki zaręczynowe, ślubne i wieczności.

Co robisz z pierścionkiem zaręczynowym podczas ceremonii?

Pierścionek zaręczynowy możesz nosić podczas ceremonii ślubnej, nawet idąc do ołtarza. Tylko upewnij się, że lewy palec serdeczny jest wolny, aby pan młody nie był zdezorientowany podczas wymiany pierścienia.

Czy nosisz pierścionek zaręczynowy po dniu ślubu?

Możesz nosić pierścionek zaręczynowy razem z obrączką po dniu ślubu. Ułóż je na lewym palcu serdecznym, z obrączką najbliżej serca.

Wniosek

I to wszystko! Dowiedzieliśmy się, co robisz z pierścionkiem zaręczynowym w dniu ślubu, gdzie możesz go nosić, wkomponować w strój ślubny lub powierzyć bezpiecznemu przechowywaniu przez zaufaną osobę.

Noszenie pierścionka zaręczynowego w dniu ślubu to nie pech. A po ślubie możesz dalej nosić go jako komplet z obrączką.

Daj nam znać poniżej, co zrobisz z pierścionkiem zaręczynowym.