Co robić z kotami podczas zwalczania szkodników? 4 kroki przygotowawcze

Martwisz się, co zrobić z kotami podczas zwalczania szkodników? Zajmiemy się wszystkim, a ten artykuł zapewni Ci wszystkie środki ostrożności i rzeczy, które musisz przygotować dla swoich zwierząt, gdy Twoje miejsce wymaga wizyty w celu zwalczania szkodników.

Ludzie zwykle i naturalnie są zaniepokojeni bezpieczeństwem swoich dzieci i innych członków rodziny podczas zwalczania szkodników. Mimo to ludzie często zaniedbują opiekę nad swoimi zwierzętami domowymi, w tym ptakami, rybami, psami i kotami.

Co robić z kotami podczas zwalczania szkodników? 4 kroki przygotowawcze

Ochrona zwierząt podczas zwalczania szkodników

Biorąc pod uwagę fakt, że nie uważa się, aby środki zwalczania szkodników miały ogromny wpływ na zwierzęta, niemniej jednak mogą być dla nich szkodliwe. Zwłaszcza psy i koty mogą spożywać i wchłaniać pestycydy przez skórę i wdychać zapach, ponieważ często używają nosa do wąchania nowych rzeczy.

Konieczne jest podjęcie dodatkowych środków ostrożności, aby chronić swoje zwierzęta przed, w trakcie i po usłudze zwalczania szkodników w takich okolicznościach. Możesz przeczytać o tym, co zrobić po spryskaniu szkodnikami, co da ci wgląd w działanie pestycydów.

Kroki przed usługą zwalczania szkodników

Musisz wykonać następujące procedury, aby zapewnić bezpieczeństwo swoim kotom przed rozpoczęciem zwalczania szkodników:

Krok 1. Nie próbuj majsterkowania

Jeśli masz w domu futrzane niemowlęta i inne zwierzęta, takie jak koty, ważne jest, aby zatrudnić profesjonalną firmę zajmującą się zwalczaniem szkodników, ponieważ ma ona doświadczenie i wiedzę, aby zapewnić im bezpieczeństwo.

Krok 2. Poinformuj swojego dostawcę usług zwalczania szkodników

Powinieneś poinformować swoją firmę zajmującą się zwalczaniem szkodników o wszelkich posiadanych przez Ciebie zwierzętach, aby mogły dostosować program leczenia do Twoich potrzeb.

Krok 3. Zapytaj swojego weterynarza

Aby chronić swoje zwierzęta, możesz również uzyskać konsultację ze swoim weterynarzem przed przybyciem członków serwisu.

Krok 4. Sprawdź etykietę

Aby zapewnić bezpieczeństwo swoim kotom, przeczytaj etykietę środka ochrony roślin stosowanego przez usługodawcę przed rozpoczęciem zabiegu zwalczania szkodników.

Dbaj o bezpieczeństwo kota podczas usługi zwalczania szkodników

Możesz zapewnić swoim zwierzętom bezpieczeństwo podczas leczenia szkodników, trzymając je z dala od dotkniętego obszaru. Powinieneś trzymać swoje zwierzęta w domu, jeśli leczenie odbywa się na zewnątrz domu.

Podobnie, jeśli leczenie odbywa się w twoim domu, trzymaj je z dala. Przeczytaj o tym artykule o tym, dlaczego po zwalczaniu szkodników pozostać poza domem, aby uzyskać dodatkowe informacje i środki ostrożności.

Najczęściej zadawane pytania i porady

Czy pestycydy są przyjazne dla zwierząt?

Z jednej strony jest rzeczywiście oczywiste, że ani nasze zwierzęta domowe, ani my sami nie powinniśmy biegać i połykać pestycydów. Z drugiej strony eksperci od zwalczania szkodników skrupulatnie wybierają i mieszają roztwory w określonych proporcjach.

Jednak w przypadku nas, ssaków, nasze dopasowane terapie są szczególnie skuteczne przeciwko malutkim, niepożądanym stworzeniom. Starannie opracowaliśmy nasze zasady, aby podkreślić ochronę gadów i innych stworzeń w oparciu o ich szczególną wrażliwość.

Co by było, gdybyśmy ci powiedzieli, że odpowiednia ochrona przed szkodnikami jest nie tylko dobra dla twoich zwierząt, ale także dla ciebie? To prawda, że ​​owady mogą szkodzić zarówno ludziom, jak i naszym czworonożnym towarzyszom.

Błędy mogą być nosicielami alergenów, nosicielami chorób, a nawet źródłem pożywienia dla twoich psów (pomyśl o pchłach i kleszczach). Twoje zwierzęta będą wolne od szkodników i możliwych infekcji, jeśli będą regularnie leczone przez przyjazną zwierzętom firmę zajmującą się zwalczaniem szkodników.

Znalezienie dostawcy usług przyjaznego zwierzętom

Znalezienie dostawców środków do zwalczania szkodników, którzy używają przyjaznych dla zwierząt pestycydów, jest również dobrym sposobem na zapewnienie bezpieczeństwa swoim zwierzętom. Świadcząc usługi dla Ciebie jako klienta, upewnij się, że podejmuje on wszelkie wymagane środki ostrożności, aby chronić Twoje zwierzęta.

Czy moje zwierzę musi odejść w trakcie lub po leczeniu?

Ogólnie rzecz biorąc, krótka odpowiedź dla ssaków, takich jak psy i koty, brzmi: nie. Nie jest konieczne, aby twoi futrzani towarzysze całkowicie odeszli.

Poczekaj, aż przedmioty wyschną, zanim pozwolisz kotom i psom swobodnie panować w obszarach poddanych zabiegowi. Może to zająć od 30 minut do godziny w przypadku zabiegów zewnętrznych, a następnie 2-3 godziny w przypadku zabiegów wewnętrznych.

Jak długo należy czekać po kontroli szkodników, zanim koty wyjdą na zewnątrz?

Musisz odczekać co najmniej 20-30 minut, zanim pozwolisz kotom i innym zwierzętom wyjść na zewnątrz, jeśli zabieg jest stosowany na zewnątrz domu.

Czy muszę informować mojego specjalistę terenowego o moich zwierzętach?

Zrób tak, proszę! Ochrona Twojej rodziny i zwierząt zawsze będzie naszym priorytetem.

Każdy pracownik biurowy i specjalista terenowy w służbie zwalczania szkodników, który pomaga w opiece nad domem, powinien zawsze być świadomy swoich towarzyszy zwierzęcych, zapewniając tak bardzo potrzebny spokój.

Wniosek

Wiemy, że jeśli chodzi o zdrowie i bezpieczeństwo Twojego zwierzaka, nie tylko rzucasz kostką. Widzimy, jak bardzo uwielbiasz swoich kocich przyjaciół, co doprowadziło Cię do pytania, co zrobić z kotami podczas zwalczania szkodników.

Nasze zwierzęta są zależne od nas, jeśli chodzi o ich ochronę, i traktujemy tę odpowiedzialność bardzo poważnie. Możliwe jest skuteczne zwalczanie szkodników, które jest również przyjazne dla zwierząt.