Co robić po ślubie: 5 podstawowych rzeczy

Jeśli nie masz pewności, co zrobić po ślubie, zalecamy zapoznanie się z tymi sześcioma podstawowymi rzeczami. Obejmą niezbędne sprawy prawne, wdzięczność po ślubie, a nawet pewne przygotowania do małżeństwa.

Chcesz odpocząć ze współmałżonkiem po ślubie, ale zawsze lepiej wiedzieć, co musisz zrobić po ślubie. Możesz bardziej cieszyć się dniami odpoczynku, wiedząc, że wykonałeś wszystkie obowiązki poślubne.

Co robić po ślubie: 5 podstawowych rzeczy

Czy wiesz również, co to są ogłoszenia ślubne? Przeczytaj o nich, ponieważ być może będziesz musiał je zrobić natychmiast po ślubie, w zależności od rodzaju związku, jaki miałeś.

Oto co robić po ślubie

  • Dokonaj aktu małżeństwa i zmiany imienia

Najważniejszą rzeczą do zrobienia po ceremonii ślubnej jest upewnienie się, że osoba prowadząca ślub złożyła akt ślubu. Przed ślubem otrzymasz akt małżeństwa, ale ważne jest, aby złożyć akt małżeństwa, aby potwierdzić związek po ślubie.

Twój opiekun będzie odpowiedzialny za formalności poślubne, więc jeśli jest to ktoś, kogo prosiłeś o prowadzenie ślubu, upewnij się, że zna swoje obowiązki. Po kilku tygodniach otrzymasz pozwolenie na zawarcie małżeństwa, co oznacza, że ​​jesteś oficjalnie i legalnie w związku małżeńskim.

W tym momencie możesz również rozważyć zmianę nazwiska. Po otrzymaniu licencji musisz popracować nad swoimi dowodami osobistymi i kartami, które będą wymagały aktualizacji, jeśli zdecydujesz się na nazwisko współmałżonka.

  • Wypełnij karty z podziękowaniami

Przed wyjazdem na miesiąc miodowy porozmawiaj ze współmałżonkiem i przygotuj kartki z podziękowaniami. Nie powinieneś być przytłoczony kartami do zrobienia, ponieważ prawdopodobnie zacząłeś je za każdym razem, gdy otrzymasz prezent ślubny przed dniem ślubu.

Podzielcie zadania między siebie, aby mieć pewność, że podziękowałeś wszystkim, którzy przybyli na wesele, także tym, którzy i tak nie wysłali prezentu. W ten sposób możesz wysłać notatki z podziękowaniami tak szybko, jak to możliwe i możesz skupić się na innych rzeczach.

Przeczytaj, kiedy wysłać ślubne kartki z podziękowaniami, aby dowiedzieć się o etykiecie. Oto także treść karty z podziękowaniami na ślub dla kogoś, kto nie był obecny na twoim weselu.

  • Zamknij rejestr ślubów

Jedną z rzeczy, o których możesz zapomnieć po ślubie, jest zamknięcie rejestru ślubów. Chcesz jak najszybciej zrealizować wszystkie obowiązki związane z prezentami.

Idealnie jest wykonać te zadania zaraz po powrocie z miesiąca miodowego, zwłaszcza że rabaty za ukończenie rejestru ślubów często mają swoje ograniczenia. Następnie możesz kupić prezenty, których nie otrzymałeś z listy.

Pamiętaj jednak, aby ponownie rozważyć, jeśli planujesz zwrócić prezenty ślubne. Może się to wydawać niewrażliwe, zwłaszcza jeśli gość się o tym dowiedział.

  • Oczyść i zachowaj strój ślubny

Przed planowaniem życia nowożeńców i nawigacją po nim nie zapomnij wyczyścić stroju ślubnego. Jeśli wypożyczyłeś suknię ślubną lub garnitur pana młodego, zwróć je na czas, aby uniknąć dodatkowych wydatków.

Możesz również zlecić komuś, aby zwrócił ci strój ślubny, więc zadzwoń do niego, jeśli zwróci go na czas. Ale jeśli kupiłeś lub dostałeś niestandardowe stroje, wyczyść je dzień po ślubie.

Zapobiegnie to powstawaniu plam i pomoże w ich utrzymaniu. Dla panny młodej przeczytaj, jak oprawić suknię ślubną, jeśli chcesz mieć pewność, że ta pamiątka pozostanie w najlepszym stanie.

  • Wykonaj dalsze zdjęcia ze ślubu

To naturalne, że ekscytują się zdjęciami ślubnymi. Skontaktuj się ze swoim fotografem, aby dowiedzieć się, jak idzie z wynikami.

Często fotograf wysyła ci teasy, aby cię podekscytować. Po prostu bądź realistą z okresem oczekiwania, ponieważ fotograf będzie musiał przejrzeć setki zdjęć i je edytować.

Dowiedz się, czego się spodziewać, jeśli chodzi o czas potrzebny na odzyskanie zdjęć ślubnych. W ten sposób nie musisz ciągle konsultować się ze swoim fotografem.

  • Omów finanse

Po ślubie ostatnią rzeczą do zrobienia jest przedyskutowanie swoich finansów z mężem lub żoną. Oczywiście teraz, gdy jesteś w związku małżeńskim, finanse będą dzielone.

Możesz porozmawiać o swoich oszczędnościach, pożyczkach do spłaty, domu, samochodzie, hipotece i innych sprawach finansowych, jakich można się spodziewać w małżeństwie. Jeśli otrzymałeś prezenty pieniężne ze ślubu, bądź mądry w ich wydawaniu.

Zastanów się nad zachowaniem ich części na przyszłe potrzeby. Ale oczywiście możesz wziąć miesiąc miodowy swoich marzeń, o ile jesteś odpowiedzialny finansowo.

Oto kto płaci za ślubny miesiąc miodowy, jeśli uważasz, że ktoś powinien go sponsorować.

Gdzie nowożeńcy idą po ślubie?

Nowożeńcy zazwyczaj udają się na emeryturę do swojego pokoju hotelowego, jeśli jest to ślub docelowy. Jeśli jest to prosty lub kameralny ślub, pójdą do domu.

Po ślubie nie ma zbyt wiele aktywności i oczekujesz zmęczenia, nawet podczas intymności ze sobą. Jeśli w to nie wierzysz, poczytaj o tym, co robić w noc poślubną.

Wniosek

Czy ta lista była pomocna? Podsumowując, co zrobić po ślubie, są to kwestie prawne, kartki z podziękowaniami, zamknięcie rejestru, zwrot lub konserwacja stroju ślubnego, obserwacje zdjęć ślubnych i omawianie finansów.

Robiąc je po ślubie, na dłuższą metę unikniesz kłopotów. Wtedy możesz cieszyć się życiem małżeńskim, nie martwiąc się o niedokończone zadania.