Co robi siłownik drzwi mieszanych z podgrzewaczem? Przeczytaj te niesamowite fakty!

Zastanawiasz się, co robi siłownik drzwiowy z mieszanką grzejną? Przestań się zastanawiać i jesteś we właściwym miejscu. System HVAC każdego samochodu jest wyposażony w siłownik drzwi mieszanych. Jest to kluczowy element, ponieważ pomaga regulować przepływ powietrza i ciepła w pojeździe w zależności od warunków.

Czyste powietrze, odszranianie, podłoga, środkowy otwór wentylacyjny lub temperatura są kontrolowane przez te parametry.

Co robi siłownik drzwi mieszanych z podgrzewaczem? Przeczytaj te niesamowite fakty!

Pasażer może to wykorzystać do zmiany temperatury powietrza i kąta, pod jakim lubi podróżować. Zwykle używa się małego silnika lub ssania, umieszczonego obok urządzenia. Silnik elektryczny napędza polimerową przekładnię w kilku kierunkach w kompozytowym siłowniku drzwi. Jednostka ta jest następnie podłączona do drzwi obrotowych podpory pneumatycznej na końcowym napędzie jednostki. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Podstawy działania siłownika mieszającego drzwi

Siłownik drzwi mieszanych wydaje się być małym silnikiem elektrycznym z plastikową obudową. W urządzeniu znajduje się również czujnik położenia drzwi, który przekazuje informacje do systemu kontroli temperatury. W rezultacie temperatura lub kierunek przepływu powietrza jest kontrolowany przez taki siłownik zgodnie ze specyfikacją. Temperatury, podłoga, środkowy otwór wentylacyjny i świeże powietrze to tylko kilka opcji. Pozwala to podróżnikowi dostosować temperaturę powietrza i kierunek, w którym przepływa. Liczba tych jednostek waha się w zależności od producenta i roku produkcji, dzięki czemu pasażerowie mogą dostosować powietrze do swoich preferencji. Pomaga to w zrozumieniu, co robi siłownik drzwi mieszanych z nagrzewnicą.

Oznaki złego siłownika drzwi mieszanych

Jeśli siłownik drzwi mieszających w samochodzie zaczyna zawodzić, istnieją pewne ostrzeżenia, których należy szukać, aby pomóc w dokładnym znalezieniu problemu. System kontroli temperatury w samochodzie jest niezbędny, ale może być wybredny. Wydaje się, że wiele rzeczy może się nie powieść z systemem ogrzewania lub klimatyzacji samochodu, a jedną z nich jest siłownik drzwi mieszanych. Ale jeśli szukasz takich objawów, jest to solidna wskazówka, że ​​jest to konkretna przyczyna problemu, a nie cokolwiek innego.

#1. Brzmi źle

Załóżmy, że słyszysz powtarzający się brzęczący lub piszczący dźwięk z wnętrza deski rozdzielczej w całym obszarze środkowym, w nieco ogólnym obszarze, w którym umieszczono pokrętła systemu sterowania HVAC. W takim przypadku jest to dobry znak, że siłownik drzwi mieszania działa nieprawidłowo. Będzie to najbardziej zauważalne, gdy włączysz klimatyzator lub spróbujesz zmienić tempo i poziomy intensywności.

Taki hałas będzie najczęściej spowodowany problemami z plastikowymi zębatkami w siłowniku. Zestawy mogą się zsunąć i wydawać ten denerwujący dźwięk, jeśli jakiekolwiek zęby zostaną uderzone lub wypadną. Poza tym takie opakowania są wykonane z plastiku i są podatne na zużycie i; łzawić z dużo większą szybkością niż dołączone ostrza. To dziwna skarga, a siłownik blendera prawdopodobnie rzeczywiście jest zepsuty, jeśli go masz. Za każdym razem, gdy ludzie uruchamiają silnik lub tylko system klimatyzacji, słyszysz dźwięk uderzania, jakby ktoś stukał w drzwi, i jest to znak, że siłownik drzwi mieszanych działa nieprawidłowo.

#2. Przepływ powietrza, który nie jest spójny

Przepływ powietrza będzie błędnie ukierunkowany lub utrzymywany błędnie, jeśli drzwi mieszania będą się poruszać w przód iw tył. To dość powszechny znak, że coś jest nie tak z siłownikiem drzwi mieszanych. Kiedy siłownik drzwi mieszających ulegnie awarii w jakikolwiek sposób, masz do czynienia z jednym z dwóch problemów. Jak już wspomniano, biegi w pewien sposób się zepsuły. Drugą możliwością jest całkowite spalenie silnika. Nie jest to niespotykane, ponieważ jest to po prostu drobny element elektryczny. Jeśli tak się stanie, drzwi do mieszania przestaną działać, a temperatura najprawdopodobniej zostanie uwięziona w jednej pozycji bez możliwości zmiany mocy lub przełączania między dolnymi otworami wentylacyjnymi, a nawet odszranianiem.

Jak przetestować siłownik drzwi mieszanych?

Powinieneś przetestować i zadzwonić do mechanika w celu zresetowania, jeśli wykryjesz jakiekolwiek oznaki wymienione powyżej, takie jak nierówna temperatura, odgłos stukania pod panelem, odgłos brzęczenia pod deską rozdzielczą, a nawet niewłaściwa temperatura. Podczas podnoszenia i zamykania osłony nagrzewnicy w tylnej części schowka większość kompozytowych siłowników drzwi kieruje ciepło i przepływ powietrza w samochodzie.

Usuń ujemne połączenia w pojeździe, aby sprawdzić siłownik drzwi mieszanych. Jeśli pojazd ma sygnał radiowy, zanotuj to lub, jeszcze lepiej, wykonaj kalibrację. Jeśli nie masz maszyny kalibrującej, możesz zabrać swój samochód do naprawy.

Jeśli grzejnik w jakiś sposób wyrzuca zimne powietrze, może to oznaczać, że silnik drzwiczek mieszania działa nieprawidłowo. Jeśli zauważysz objawy wymienione powyżej, sprawdź przewody nagrzewnicy; jeśli rury nagrzewnicy są nagrzane, to wyraźna wskazówka, że ​​coś jest nie tak. Należy jak najszybciej zająć się tym problemem. Następnym krokiem jest znalezienie siłownika, zazwyczaj znajdującego się za schowkiem lub blisko schowka nagrzewnicy. Będziesz potrzebować pomocy w przełączaniu temperatury klimatycznej między ustawieniami, jednocześnie pilnując ruchu. Jeśli siłownik drzwi mieszających nie porusza się po zmianie temperatury otoczenia w różnych miejscach, oznacza to, że jest uszkodzony i należy go wymienić.

W każdym razie możesz być również zainteresowany informacjami o objawach siłownika drzwi mieszanych.

To okładka!

Cieszymy się, że dowiedziałeś się, co robi siłownik do drzwi mieszanych z grzejnikiem. Siłownik drzwi mieszanych to tylko mały silnik elektryczny wewnątrz samochodu, który obsługuje jednostkę kontroli temperatury samochodu. Najlepiej też wiedzieć, co to jest nagrzewnica PTC w aucie i jak działa nagrzewnica samochodowa. Dziękuję, przyjaciele, za przeczytanie tego artykułu.