Co robi najlepszy mężczyzna na weselu: lista kontrolna

Aby w pełni zrozumieć, co robi najlepszy mężczyzna na weselu, zrozumieć swoje obowiązki i odpowiedzialność począwszy od ślubu, w trakcie ceremonii ślubnej, a także po dniu ślubu.

To jest lista kontrolna tego, czego oczekuje się od ciebie na ślubie pana młodego, jeśli wybierze cię jako swojego drużbę. A jeśli jesteś panem młodym, który organizuje swoje przyjęcie weselne, sprawdź, ilu drużbów jest na weselu.

Co robi najlepszy mężczyzna na weselu: lista kontrolna

Co robi drużba na weselu: Obowiązki i obowiązki drużby

Przed ceremonią ślubną

Wszystko, co drużba robi dla ślubu, zaczyna się przed samą ceremonią zaślubin. W zależności od twojej bliskości i relacji z panem młodym, możesz towarzyszyć mu w spełnianiu różnych niezbędnych ślubnych potrzeb.

Na przykład pan młody może prosić o sugestie i uwagi podczas wyboru pierścionka i wyboru drużbów. Upewnisz się również, że drużbowie są ze sobą zaznajomieni, a następnie pomożesz w skoordynowaniu ich strojów.

Ponieważ pan młody i jego część rodziny są odpowiedzialni za podróże i zakwaterowanie drużbów, pomożesz im również zorganizować te rzeczy. I oczywiście poprowadzisz wieczór kawalerski i inne imprezy przedślubne oraz kolacje, aby przygotować pana młodego przed ślubem.

W dniu ślubu

W dniu ślubu Twoja rola jako drużba oznacza, że ​​pokryjesz obowiązki, które zapewnią Panu Młodemu poczucie bezstresowego i spokojnego życia. Zacznij od dowiedzenia się, czego potrzebuje pan młody w dniu ślubu, zwykle składającego się z zestawu niezbędnych rzeczy, niezależnie od tego, czy chodzi o odświeżenie, czy o szybką pierwszą pomoc.

Podobnie jak druhna z panną młodą, drużba również tradycyjnie szykuje się z panem młodym. Będziesz służyć jako moralne wsparcie, aby pomóc panu młodemu utrzymać nerwy w dniu ślubu.

Oczywiście, jako drużbowi, będziesz również obdarowywany obrączkami aż do wymiany na ceremonii. Następnie pamiętaj, aby wyglądać jak najlepiej, gdy stoisz obok pana młodego, bądź obecny podczas wszystkich sesji zdjęciowych wesela i bądź przygotowany na wygłoszenie przemówienia lub toastu.

Czasami drużba nakłada się również na obowiązki woźnego w recepcji. Możesz również zostać poproszony przez twojego przyjaciela o pełnienie roli weselnego MC lub DJ, w zależności od twoich możliwości w zakresie obsługi ludzi.

Aby lepiej zrozumieć różnicę między woźnym a drużbą, oto czym jest woźny weselny i czym się zajmuje.

Po ślubie

Czy wiesz, że drużba może nadal odpowiadać za kilka obowiązków nawet po ceremonii i programie ślubu? Na przykład, być może pan młody zaufał ci, że zapłacisz urzędnikowi i innym sprzedawcom ślubnym.

Jeśli jest taniec z pieniędzmi, być może to ty też zbierałeś prezenty pieniężne dla pary. W przeciwnym razie nic dziwnego, że drużba i druhna pomagają w przechowywaniu wszystkich prezentów ślubnych.

Możesz również przypomnieć panu młodemu o wypożyczeniu stroju i o tym, kiedy zwrócić go po ślubie. Ale ogólnie rzecz biorąc, spodziewaj się, że jako jego najbliższy męski przyjaciel, obowiązki twojego drużba wykraczają poza jeden dzień, ponieważ zawsze będziesz przy panu młodym, gdy wchodzi w związek małżeński.

Jaki jest najlepszy mężczyzna na weselu?

Najlepszy mężczyzna na weselu jest w zasadzie prawą ręką pana młodego. Możesz też pomyśleć o najlepszym mężczyźnie równym druhnie, prawej kobiecie panny młodej.

Najlepszym człowiekiem jest zazwyczaj najlepszy przyjaciel, a nawet brat pana młodego. Obowiązki związane z tą rolą obejmują prowadzenie drużbów i pełnienie roli powiernika pana młodego przed, w trakcie i po ślubie.

Czy drużba ubiera się inaczej niż drużbowie?

Najlepszy mężczyzna może nosić ten sam strój co drużbowie, ale na wiele sposobów można go inaczej zidentyfikować. Na przykład może nosić krawat w innym kolorze, muszkę zamiast krawata lub ten sam schemat kolorów co drużbowie, ale garnitur w innym stylu.

Ile lat musi mieć twój drużba?

Nie ma przedziału wiekowego dla drużbów, o ile możesz powierzyć mu obowiązki związane z tą rolą. Na przykład na drugich ślubach i mieszanych rodzinach tata może mieć swojego syna jako drużbę.

Czy najlepszy człowiek za coś płaci?

Nie ma żadnych zasad dotyczących tego, za co najlepszy mężczyzna musi zapłacić na weselu. Jednak często zdarza się, że daje panu młodemu wieczór kawalerski.

Jeśli nie da się pokryć wszystkich wydatków na wieczór kawalerski, drużba może również zaplanować i podzielić się kosztami z drużbami. Ale oczywiście zapłacisz za własny prezent i strój na dzień ślubu.

Czy drużba daje prezenty drużbom?

Ślubne przysługi na wesele są obowiązkiem Pary Młodej. Pan młody lub jego rodzina zapłacą za prezenty dla drużbów, a panna młoda lub jej rodzina podarują prezenty druhnom.

Wniosek

I to wszystko! Dowiedzieliśmy się, co robi drużba na weselu, w tym obowiązki od planowania ślubu po ślub.

Ogólnie rzecz biorąc, będziesz zaufaną prawą ręką pana młodego, a wybrał cię, ponieważ wie, że może na tobie polegać. Podobnie jak druhna panny młodej, upewnisz się, że pan młody będzie w najlepszym wydaniu.