Co robi matka pana młodego w dzień ślubu?

Jeśli nie masz pewności, co robi mama pana młodego w dniu ślubu, rozważ dwie rzeczy. Następnie wymienimy również role i obowiązki matki pana młodego, aby poprowadzić ją na temat tego, co może docenić para młoda na weselach.

Porozmawiamy również o etykiecie dla mamy pana młodego, w tym o jej przemówieniu i o tym, czy musi dać prezent pannie młodej. A skoro już o tym mowa, nawiąż do tego, co podarować swojemu synowi w dniu ślubu.

Co robi matka pana młodego w dzień ślubu?

Jakie są obowiązki matki pana młodego?

Matka pana młodego jest zwykle częścią procesji; potem tańczy z synem na przyjęciu. Dodatkowo będzie odpowiedzialna za następujące rzeczy przed faktycznym ślubem:

Zorganizuj przyjęcie zaręczynowe

Przed ślubem odbywa się wiele uroczystości przedślubnych. I podczas gdy rodzina panny młodej tradycyjnie sponsoruje większość wydatków na ślub, te przedślubne przyjęcia są zwykle sponsorowane przez rodziców pana młodego.

Matka pana młodego zazwyczaj wie o planach oświadczyn syna, więc zazwyczaj organizuje przyjęcie zaręczynowe dla pary. Może również zaplanować przyjęcie zaręczynowe z rodzicami panny młodej, aby okazać wsparcie obu rodzin dla pary.

Możesz również skorzystać z przyjęcia zaręczynowego, aby poznać pannę młodą oraz jej przyjaciół i krewnych. W ten sposób lepiej poznasz ludzi, którzy również będą częścią Twojego życia.

Weź prysznic dla panny młodej

W zależności od panny młodej może mieć dwa weselne prysznice, z których jeden jest przeznaczony wyłącznie dla przyjaciół, a drugi jest bardziej przyjazny rodzinie. Oczywiście może też połączyć te dwa elementy, więc nie zdziw się, jeśli zaprosi Cię również na swój ślubny prysznic.

Druhna zwykle organizuje wieczór panieński, aby porozmawiać z tobą o swoich planach. Powinieneś także znać temat i prezenty, tak jak inni goście.

Matka panny młodej również weźmie udział w weselnym prysznicu córki. Więc nie zapomnij się z nią spotkać, ponieważ oboje przygotowujecie się do związku pary.

Zaplanuj ślub, ale nie bądź dominujący

Przede wszystkim warto zauważyć, że nie ma żadnych zasad, które nakazywałyby, aby pomoc w planowaniu ślubu była jednym z obowiązków matki pana młodego. Co więcej, większość budżetu i wydatków ślubnych tradycyjnie pokrywa rodzina panny młodej, a rodzina pana młodego pomoże tylko w kilku zadaniach.

Nie wahaj się zasugerować swojemu synowi i przyszłej synowej kilku znanych Ci sprzedawców ślubów. Może możesz polecić firmę cateringową, lokal, a nawet wizażystę na wesele.

Jednak nie bądź apodyktyczny i nie zmuszaj pary do podążania za twoją wizją ślubu, ponieważ jest to ich wydarzenie. Zamiast tego skup się na oczekiwanych obowiązkach, takich jak kolacja próbna, strój drużby i butonierki oraz opłaty za prowadzenie.

Zaproponuj obowiązki i tradycje na ślub

Oprócz sugestii dotyczących planowania ślubu, możesz chcieć podtrzymać rodzinną tradycję. Na przykład pary o pochodzeniu kulturowym mogą chcieć poznać tradycje powszechnie praktykowane w ich ojczystym kraju podczas ślubu w USA.

Możesz także pokierować panną młodą w sprawie oczekiwań, jeśli mają tradycyjne wesele o określonej kulturze. Na przykład pomóż jej w zakupach sukienek, zwłaszcza w niektórych krajach, które rezerwują określone kolory ślubne.

Pamiętaj jednak, że nie jesteś tutaj, aby kontrolować i mikrozarządzać swoim synem i partnerem. Zaproponuj z otwartym umysłem i pamiętaj, że niektóre pary wolą nietradycyjną ceremonię ślubną.

Wspieraj pana młodego i pannę młodą

Obowiązkiem rodziców ostatniego pana młodego jest proste wspieranie pary. Planowanie ślubu może być dla każdego bardzo przytłaczające i stresujące, więc staraj się nie wywierać na nich większej presji.

Możesz także zmniejszyć ich odpowiedzialność poprzez wolontariat i przejęcie inicjatywy dla niektórych. Na przykład możesz pomóc koordynatorowi weselnemu w przepływie wydarzeń na weselu.

Możesz także porozmawiać z drużbą o tym, co należy zrobić na weselu. I oczywiście prosimy o udział w próbnej kolacji, aby upewnić się, że ceremonia ślubna przebiegnie gładko.

Czy matka pana młodego daje pannie młodej prezent?

Prezenty powinny być zawsze dobrowolne i nigdy nie wymuszone. Oczekuje się jednak, że matka pana młodego przyniesie prezent dla panny młodej, gdy weźmie udział w jej weselu.

Możesz również podarować swojej przyszłej synowej jeszcze jeden prezent przed ślubem, symbolizujący oficjalne powitanie jej jako członka rodziny. Możesz przeczytać, co dać swojej córce w dniu ślubu, aby uzyskać porady i sugestie, jeśli nie masz pojęcia.

Co mówi matka pana młodego na weselu?

Zazwyczaj na przedślubnej kolacji przemawia matka pana młodego, ale częściej tylko ojciec pana młodego wznosi toast na weselu. Jednak wesela są różne, więc mama pana młodego może również wznieść toast na weselu.

Wniosek

I to wszystko! Właśnie dowiedzieliśmy się, co robi mama pana młodego w dniu ślubu, czyli spaceruje w ramach procesji i tańczy z synem na przyjęciu.

Jednak omówiliśmy również obowiązki związane z ślubem matki pana młodego, aby poprowadzić Cię dalej. Mamy nadzieję, że to pomoże; daj nam znać poniżej, co jeszcze Twoim zdaniem powinna zrobić.