Co robi jonowa suszarka do włosów? 5 zalet jonowych suszarek do włosów!

Wiele osób posiada tylko zwykłą suszarkę do włosów, więc kiedy słyszą o technologii jonowej, nie mogą przestać, ale zastanawiają się, co robi suszarka do włosów Ionic. Technologia znacząco zmieniła stylizację włosów.

Wcześniej suszarka do włosów była prostym urządzeniem grzewczym, które pomagało wysuszyć włosy poprzez wydmuchiwanie gorącego powietrza. Ale teraz jest w stanie o wiele więcej niż suszenie włosów, co jest możliwe dzięki technologii jonowej.

Co robi jonowa suszarka do włosów? 5 zalet jonowych suszarek do włosów!

Wraz z postępem, jaki dokonał się w technologii suszenia włosów, wybór suszarki do włosów staje się coraz bardziej przytłaczający. Ale dzięki zrozumieniu żargonu związanego z tym urządzeniem grzewczym będziesz wiedział, który z nich powinieneś kupić. Dlaczego nie zaczniesz od technologii jonowej?

Zrozumienie technologii jonowej

Urządzenia jonowe są zaprojektowane tak, aby wchodzić w interakcje z przedmiotem na włosach, a nie bezpośrednio na włosach. Ma to na celu zapewnienie o wiele lepszych wyników. W naturze włosy mają w sobie jony. Dodatnie ładunki tych jonów powodują zwiększenie objętości i puszenie.

Mając to na uwadze, technologia Ionic jest wyposażona w suszarki, które dostarczają włosom więcej jonów dodatnich dla zwiększenia objętości. To również zapewnia włosom jony ujemne, które sprawiają, że włosy są lśniące i gładkie. Najczęściej puszące się włosy są wynikiem nieuszczelnionej łuski włosa i jonów dodatnich w mieszku włosowym. Aby zrównoważyć, suszarka do włosów dostarcza jony ujemne, które neutralizują ich działanie. W rezultacie możesz mieć włosy o gładkim wykończeniu.

Co robi jonowa suszarka do włosów?

Co więc robi suszarka do włosów Ionic? Typowe suszarki do włosów po prostu wyrzucają gorące powietrze, aby wysuszyć włosy. Mimo to suszarki do włosów Ionic mają potężną technologię jonową, która przyspiesza stylizację i suszenie. Technologia jonowa rozbije te cząsteczki wody, pozostawiając włosy bardziej nawilżone. Co więcej, bardziej nieprawdopodobne będzie puszenie się i splątanie. Ponieważ cząsteczki wody są rozbijane na mniejsze rozmiary, mogą wnikać w łodygę włosa, nawilżając go. Następnie jony ujemne będą spłaszczać i uszczelniać łuski włosów, dzięki czemu wilgoć zostanie uwięziona wewnątrz, dzięki czemu włosy będą wyglądać na bardziej wypolerowane i lśniące. Myślę, że warto przeczytać o tym, co oznacza jonowa suszarka do włosów.

Generator jonowy

Większość, jeśli nie wszystkie, najnowsze modele suszarek do włosów są zaprojektowane z wbudowanym generatorem jonów. Odpowiada za produkcję jonów ujemnych. Poza tym, że jest łagodny dla włosów, przyspiesza również proces suszenia. Jony ujemne to te, które neutralizują ładunki elektrostatyczne wytwarzane przez jony dodatnie. To również ujarzmia wszelkie elektryzujące się włosy.

5 zalet jonowych suszarek do włosów

W tej sekcji wyjaśnijmy powody, dla których warto kupować suszarki Ionic zamiast jakiejkolwiek innej suszarki do włosów. Oto korzyści, jakie możesz czerpać z posiadania tej suszarki.

#1. Unikaj uszkodzeń termicznych

Ten rodzaj suszarki jest delikatniejszy. Ponieważ ciepło i przepływ powietrza są zmniejszone, negatywne skutki również zostaną zmniejszone. Możesz szybciej wysuszyć włosy, dzięki czemu jedno miejsce nie będzie musiało dłużej znosić upału. Zwróć uwagę, że im dłużej korzystasz z suszarki, tym większe będą uszkodzenia. Sprawdź, czy twoje włosy są już suche, ponieważ masz tendencję do dalszego ich używania. Upewnij się, że jesteś ostrożny, ponieważ nadużywanie może prowadzić do uszkodzeń. Może również wysuszać włosy.

#2. Szybki czas schnięcia

Suszarka jonowa jest idealna dla osób o gęstych włosach. Tradycyjna suszarka do włosów suszy grube włosy w nieskończoność. W przypadku suszarki jonowej skróci to czas o połowę. Jest to możliwe, ponieważ aniony rozkładają kationy obecne na mokrych włosach, przyspieszając suszenie. W związku z tym, jeśli masz tego typu suszarkę, nie będziesz musiał się przygotowywać przez około trzy godziny, aby Twoje włosy wyglądały tak, jak chcesz. Dzięki temu urządzeniu nie musisz się spieszyć i zrelaksować.

Dobrym pomysłem może być również poczytanie o tym, jak szybko suszyć włosy bez suszarki do włosów i jak suszyć włosy bez suszarki.

#3. Bardziej lśniące i bardziej miękkie włosy

Ponieważ jony ujemne neutralizują jony dodatnie, uzyskasz mniej puszących się włosów. Suszarka tego typu dodatkowo dokręci i spłaszczy łuski włosa, co oznacza, że ​​wilgoć zatrzyma się w środku. Mając to na uwadze, twoje włosy będą miały bardziej miękką i błyszczącą teksturę. Jeśli użyjesz suszarki jonowej, zapobiegniesz również splątaniom. Dzieje się tak, ponieważ napięcie powierzchniowe jest zmniejszone.

#4. Trwałe

Chociaż ten typ suszarki jest droższy niż konwencjonalne, skorzystasz na jego dobrej jakości. Zamiast kupować tanie, ale niskiej jakości suszarki, warto zainwestować w wysokiej jakości suszarki. Jakość oznacza, że ​​Twoje urządzenie będzie trwalsze i trwalsze.

#5. Łatwość użycia

Ponieważ czas suszenia jest krótszy, możesz uniknąć skurczów ramion podczas stylizacji włosów. Jest również lekki, więc Twoje ramiona nie będą zmęczone i napięte.

To okładka!

Niektórzy ludzie przeoczają znaczenie swoich włosów. Muszą zrozumieć, że włosy również potrzebują uwagi i miłości. Produkty, które kupujesz, znacząco wpływają na zdrowie Twoich włosów. Wiedza o tym, czym jest technologia jonowa i jak pomaga włosom, z pewnością przekona Cię, że wolisz to urządzenie od tradycyjnych. Teraz wiesz, co robi suszarka do włosów Ionic.