Co powoduje, że przycisk resetowania podgrzewacza wody uruchamia się? 4 zaskakujące powody!

Wiemy, że chcesz się dowiedzieć, co powoduje zadziałanie przycisku resetowania podgrzewacza ciepłej wody; Istnieje kilka przyczyn tego problemu: uszkodzony termostat, uszkodzony element grzewczy, uszkodzony przycisk resetowania, luźne okablowanie i wiele innych.

Przycisk resetowania w systemie ciepłej wody może zostać naciśnięty, aby ponownie włączyć urządzenie, jeśli utraci ono prąd. Z drugiej strony przycisk resetowania działa jak funkcja bezpieczeństwa, wyłączając urządzenie, jeśli temperatura wody stanie się zbyt wysoka.

Co powoduje

Tak więc, jeśli ciągle musisz resetować podgrzewacz wody, aby ponownie włączyć prąd, pojawia się problem. Bardzo ważne jest, aby zidentyfikować przyczynę tego problemu i zadzwonić do eksperta, który może go zdiagnozować i naprawić. Więc bez zbędnych ceregieli zacznijmy!

Jakiej funkcji służy przycisk resetowania podgrzewacza wody?

Gdy temperatura wody w podgrzewaczu wody osiągnie 180 stopni Fahrenheita, funkcja bezpieczeństwa przycisku resetowania odcina prąd do podgrzewacza wody. Kontrola górnego limitu lub (ECO) przyciski odcięcia energii to dodatkowe nazwy przycisku resetowania. Zwykle jest to czerwony przycisk na termostacie elektrycznego podgrzewacza wody. Ten przycisk ma funkcję, która wyłącza zasilanie podgrzewacza wody, jeśli temperatura wody we wnętrzu wzrośnie do bardzo wysokiego poziomu — przekraczającego 150 stopni Fahrenheita.

W takim przypadku wystarczy kliknąć przycisk resetowania, a podgrzewacz wody włączy się ponownie, jeśli woda zostanie wystarczająco schłodzona. W niektórych przypadkach przycisk resetowania na podgrzewaczu wody może się często wyzwalać. Wadliwy termostat, zardzewiałe elementy, luźne okablowanie lub problem z uziemieniem to oznaki poważniejszego problemu.

Co powoduje zadziałanie przycisku resetowania podgrzewacza wody?

Jeśli przycisk resetowania jest wielokrotnie wyzwalany przez podgrzewacz wody, oznacza to, że w urządzeniu występuje problem, który należy natychmiast naprawić. Wiele czynników może spowodować, że woda w zbiorniku stanie się cieplejsza niż zwykle, chociaż najczęstszą przyczyną jest wadliwy element. Oto, co powoduje zadziałanie przycisku resetowania podgrzewacza wody?

#1. Awaria termostatu

Na słonecznych podgrzewaczach wody znajdują się dwa termostaty: jeden na górze i jeden na dole. Cechą termostatu górnego jest przycisk resetowania. Grzałka posiada górną i dolną grzałkę, dzięki czemu masz dwa termostaty. Każdy element ma swój termostat, który komunikuje się z innymi, aby zapewnić, że tylko jeden element grzewczy jest w danej chwili włączony.

Gdy woda w zbiorniku osiągnie wybraną przez Ciebie optymalną temperaturę, termostat wyłącza element grzewczy. Jeśli jeden z tych termostatów ulegnie awarii, może zostać zablokowany w pozycji ON i nie może wyłączyć elementu, którym steruje, powodując uruchomienie przycisku resetowania. Rozwiązaniem jest posiadanie wykwalifikowanego hydraulika, który wykryje, który termostat jest uszkodzony i naprawi go. Być może zainteresuje Cię również funkcja termostatu elektrycznego podgrzewacza wody.

#2. Wadliwy element grzejny

Element grzewczy w Twoim podgrzewaczu wody odpowiada za podgrzewanie wody. W elemencie grzewczym może wystąpić zwarcie. Jeśli metalowa powłoka elementu pęka, a gorące przewody są mokre, jest to częstym zjawiskiem. Jeśli element grzejny ma usterkę, moc będzie płynąć jeszcze długo po wyłączeniu termostatu.

W rezultacie, dopóki temperatura wody w zbiorniku grzałki nie osiągnie 180 stopni Fahrenheita, element grzewczy będzie się podnosił. Przycisk resetowania zadziała na mniej więcej tym poziomie, aby woda nie stała się znacznie cieplejsza. Twoja woda nie jest już tak ciepła jak wcześniej, co jest klasycznym objawem przepalenia elementu grzejnego. Uszkodzony element grzejny podgrzewacza wody może zostać wymieniony przez specjalistę.

#3. Sam przycisk resetowania

Przyczyną tego problemu może być problem z samym przyciskiem resetowania podgrzewacza wody. Jeśli temperatura wody przekroczy 180 stopni Fahrenheita, przycisk resetowania podgrzewacza wody odłączy zasilanie urządzenia. Z drugiej strony przełączniki przycisku resetowania mogą się z czasem zużywać, co utrudnia precyzyjne zmierzenie temperatury wody. Chociaż temperatura wody spada, przycisk może odciąć dopływ prądu do podgrzewacza wody. Jak wcześniej wspomniano, twoja maszyna ma dwa termostaty, z których jeden ma przycisk resetowania. Jeśli problemem jest przycisk resetowania, wykwalifikowany elektryk prawie na pewno będzie musiał go wymienić.

#4. Wadliwy wyłącznik lub okablowanie

Twój problem może być elektryczny. Niezabezpieczone okablowanie może stanowić poważne zagrożenie bezpieczeństwa. Jednak podgrzewacz wody może uchronić Cię przed niebezpiecznymi zagrożeniami. Nadmiar ciepła powstaje, gdy okablowanie jest poluzowane. Przycisk resetowania może zadziałać z powodu ciepła wytwarzanego przez luźny przewód. Jeśli twój dom ma drut aluminiowy, a podgrzewacz wody ma okablowanie miedziane, możesz mieć dodatkowe problemy z okablowaniem. W tej sytuacji potrzebne jest unikalne połączenie ucha w miejscu styku przewodów. Połączenie dwóch różnych metali może spowodować, że wyłącznik podgrzewacza wody spowoduje wyzwolenie przycisku resetowania, jeśli odpowiednie złącze oczkowe nie jest na swoim miejscu.

To okładka!

Mamy nadzieję, że ten fantastyczny przewodnik pomógł ci określić, co powoduje uruchomienie przycisku resetowania podgrzewacza ciepłej wody. Istnieją cztery najczęstsze przyczyny tego problemu, które omówiliśmy powyżej. Aby to zrozumieć, przeczytaj uważnie artykuł. Kliknij te linki, aby przeczytać powiązane artykuły; wiedzieć, jak sprawdzić podgrzewacz ciepłej wody i jak opróżnić podgrzewacz ciepłej wody. Dziękuję, przyjaciele, że na koniec byliście z nami!