Co powoduje, że myjka ciśnieniowa traci ciśnienie? 5 zaskakujących powodów!

Musisz zrozumieć, co powoduje, że myjka ciśnieniowa traci ciśnienie, jeśli uważasz, że to problem. Zanim zabierzesz go do specjalisty, powinieneś sam spróbować znaleźć i naprawić problem. Nie musisz się martwić. W tym artykule wyjaśnimy wszystkie powody, dla których myjka ciśnieniowa traci ciśnienie. Wraz z każdą przyczyną podane są wskazówki i porady. Musisz więc przeczytać go do końca, aby naprawić luźne ciśnienie w myjce ciśnieniowej.

Myjka ciśnieniowa to niezbędne urządzenie każdego gospodarstwa domowego. Oszczędza dużo energii i czasu. Ciśnienie sprawia, że ​​czyszczenie dużych powierzchni jest bardziej dostępne. Za pomocą myjki ciśnieniowej możesz umyć podjazd, ogrodzenie, garaż i zewnętrzną część domu.

Co powoduje

Pomaga pozbyć się uporczywych plam lub w innym przypadku wymagałoby dobrego szorowania. Tak więc myjka ciśnieniowa oszczędza dużo smaru na łokciach. Myjka ciśnieniowa może używać każdego rodzaju wody: gorącej lub zimnej. Oba typy mogą z czasem stracić presję. Cóż, możesz je naprawić samodzielnie i zaoszczędzić pieniądze.

Co powoduje, że myjka ciśnieniowa traci ciśnienie?

Może być kilka powodów, dla których myjka ciśnieniowa traci ciśnienie. Przy słabym nacisku myjki ciśnieniowej trudno jest usunąć zanieczyszczenia i skutecznie wyczyścić obszar. Poniżej podano pięć powodów, dla których myjka ciśnieniowa traci ciśnienie.

Powód nr 1. Dopływ wody i zatkany wąż

Pierwszym i podstawowym elementem, który należy sprawdzić, kiedy myjka ciśnieniowa traci ciśnienie, jest wąż. W wężu mogą być zagięcia i zapchanie. Jeśli wąż ma zagięcia, usuń je i odpowiednio wyrównaj. Jeśli nie ma zagięć, sprawdź dopływ wody do węża. Elektryczna myjka ciśnieniowa wymaga 5,7 litra na minutę dopływu wody, a myjka gazowa 9,5 litra na minutę dopływu wody.

Twój wąż myjki ciśnieniowej może być zatkany. Dysza myjki ciśnieniowej jest wąska, a także filtr wody. Jednak kurz i zanieczyszczenia nadal przedostają się do węża i tkwią w nim. Może to wpłynąć na wydajność myjki ciśnieniowej. Dobrym pomysłem może być również przeczytanie o tym, jak odblokować myjkę ciśnieniową.

Powód 2. Tępa dysza

Inną przyczyną mniejszego ciśnienia wody z myjki ciśnieniowej jest starzenie się, zużycie i płaska dysza. Dysze starzejące się zwykle powodują raczej stopniowy spadek przepływu niż gwałtowny spadek ciśnienia wody. Ciśnienie wody spada, gdy otwór dyszy się rozszerza i wypływa więcej wody. Dlatego będziesz musiał wymienić dyszę, aby utrzymać ciśnienie wody. Korzystne będzie zastosowanie nowej, dobrze działającej dyszy. Dostosuje ciśnienie wody i objętość. Wymiana dyszy pomoże również potwierdzić, że problem dotyczy dyszy lub innego elementu.

Możesz również przeczytać o tym, która dysza myjki ciśnieniowej do samochodu.

Powód nr 3. Stan oleju silnikowego

Konserwacja silnika jest konieczna, aby zapobiec niskiemu ciśnieniu wody. Silnik myjki ciśnieniowej musi być dobrze utrzymany, aby zwiększyć jego wydajność. Silnik myjki ciśnieniowej wymaga smaru lub oleju silnikowego w celu zmniejszenia naprężenia lub tarcia w strukturze wewnętrznej.

Smar umożliwia płynną pracę silnika. Konieczna jest wymiana oleju silnikowego co najmniej raz w miesiącu. Używanie tego samego oleju silnikowego przez długi czas zmniejsza jego wpływ na silnik. Kiedy olej straci zdolność smarowania silnika myjki ciśnieniowej, straci ciśnienie. Przed uruchomieniem myjki ciśnieniowej należy sprawdzić ilość i stan oleju silnikowego. Dowiedz się, jaki rodzaj oleju pobiera myjka ciśnieniowa honda.

Powód nr 4. Wadliwa świeca zapłonowa

Wadliwa świeca zapłonowa zmniejszy ciśnienie myjki ciśnieniowej. Świeca zapłonowa jest podstawowym elementem silnika. W przypadku awarii lub uszkodzenia świecy zapłonowej silnik myjki ciśnieniowej nie będzie działał prawidłowo.

Główną oznaką wadliwej świecy zapłonowej jest to, że będziesz potrzebować więcej oleju silnikowego niż w przypadku standardowej myjki ciśnieniowej. Zauważysz również zmniejszone ciśnienie wody. Będziesz musiał sprawdzić świecę zapłonową. Kiedy jest uszkodzony lub spalony, będziesz musiał go wymienić. Świeca zapłonowa ciśnienia jest tania i można ją kupić w dowolnym sklepie z narzędziami. Oto jak sprawdzić świecę zapłonową.

Powód nr 5. Uwięzione powietrze

Gdy powietrze jest uwięzione w myjce ciśnieniowej, zmniejsza dopływ wody. Sprawdź wąż i złącza, aby upewnić się, że wszystkie połączenia są szczelne. Luźne połączenie między komponentami może spowodować przedostanie się powietrza do myjki ciśnieniowej.

Za każdym razem, gdy planujesz wymienić wąż lub złącze myjki ciśnieniowej, upewnij się, że dokonujesz zakupu zgodnie z typem. Odpowiednie połączenia zminimalizują możliwość przedostania się powietrza do myjki ciśnieniowej. Powietrze uwięzione w myjce ciśnieniowej można usunąć, naciskając spust. Wyłącz jednak silnik i utrzymuj dopływ wody otwarty: dopóki całkowicie nie usuniesz uwięzionego powietrza.

To okładka!

Powyżej podano powody, dla których myjka ciśnieniowa traci ciśnienie. Możesz rozwiązać problem samodzielnie. Jeśli nie możesz rozwiązać problemu utraty ciśnienia z myjki ciśnieniowej, skorzystaj z pomocy profesjonalisty. Czasami wymagana jest wymiana części, a nie ich naprawa. Tak więc, jeśli jakakolwiek część ciśnienia jest zużyta, sugerujemy jej wymianę.