Co powoduje wyciek podgrzewacza wody? 5 zaskakujących powodów!

Zastanawiasz się, co powoduje nieszczelność podgrzewacza wody? Cóż, jesteś we właściwym miejscu. Poniżej wymieniliśmy niektóre z istotnych przyczyn, które powodują wyciekanie podgrzewacza wody.

Podgrzewacz wody jest szeroko stosowanym sprzętem, zwłaszcza w domach. Bardzo trudno jest przetrwać bez podgrzewacza w chłodne dni, ponieważ podgrzewacz zapewnia ciepłą wodę do różnych celów. Gdy podgrzewacz wody nie zapewnia odpowiednio wysokiej temperatury, może to być spowodowane wyciekiem.

Co powoduje wyciek podgrzewacza wody? 5 zaskakujących powodów!

Ale co powoduje, że Twój podgrzewacz wody przecieka? Wyciek może wystąpić w różnych częściach podgrzewacza wody, które mogą przeciekać z powodu niesprzyjających okoliczności. Niewiele z tych nieszczelności można łatwo naprawić, podczas gdy inne wymagają profesjonalnej pomocy. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o podgrzewaczu wody i przyczynach wycieku.

Co powoduje wyciek z podgrzewacza wody?

Wiele elementów podgrzewacza wody wymaga regularnego czyszczenia i konserwacji. Jeśli nie czyścisz śmieci ani nie dbasz o stan węży wodnych lub zaworów, istnieje duże prawdopodobieństwo, że Twój podgrzewacz wody będzie przeciekał, tworząc bałagan na podłodze, ścianach itp. Oto najczęstsze przyczyny powstawania wody grzejnik przecieka.

#1. Luźny zawór spustowy

Zawór spustowy pomaga w razie potrzeby wyczyścić podgrzewacz wody. Wypuszcza wodę z grzałki, a wewnątrz grzałki można dokładnie wyczyścić, usuwając osady. Jeśli zauważysz krople wody wyciekające z zaworu, może to być spowodowane niewłaściwym lub luźnym dokręceniem zaworu; mocno to. Ale jeśli wyciek nie ustanie, musisz wymienić ten zawór spustowy na nowszy.

#2. Problematyczny zawór temperatury i ciśnienia

Jeśli masz podgrzewacz wody, musisz być świadomy znaczenia zaworów temperatury i ciśnienia. Zawór T&P pomaga w obniżeniu temperatury wody w zbiorniku oraz ciśnienia wytwarzanego przez strumień wody. Gdy temperatura wody przekroczy określoną wartość graniczną, zawór automatycznie spuszcza wodę ze zbiornika. Jeśli zauważysz, że woda spływa po bokach grzejnika, oznacza to, że wystąpił problem z zaworem T&P. Albo zawór jest uszkodzony lub zużyty. Wypróbuj nowy zawór i sprawdź, czy nie ma dalszych wycieków.

#3. Zużyte węże

Podgrzewacz wody ma dwa węże główne, wąż wlotowy i wylotowy. Wąż doprowadzający zimną wodę do grzejnika nazywany jest wężem wlotowym, a wąż dostarczający ciepłą wodę nazywany jest wężem wylotowym. Kiedy te węże po pewnym czasie się starzeją lub zużyją, widać wyraźne przecieki. Te nieszczelności wpływają na sprawność i zdolność pracy podgrzewacza wody. Możesz rozwiązać ten problem, wymieniając uszkodzone węże na nowe.

#4. Wadliwy zbiornik wewnętrzny

Podgrzewacz wody posiada dwie warstwy powłoki chroniącej wodę. Warstwa zewnętrzna składa się z metali i działa jako osłona lub izolacja zbiornika wewnętrznego. Jednocześnie zbiornik wewnętrzny przenosi ciepłą lub podgrzaną wodę. Jeśli zbiornik wewnętrzny ulegnie uszkodzeniu i spowoduje nieprawidłowe działanie podgrzewacza wody, nie jest łatwo wykryć miejsce wycieku. W takim przypadku powinieneś skorzystać z pomocy profesjonalnego technika, aby naprawić uszkodzenie.

#5. Osady w zbiorniku

Gdy nie myjesz często zbiornika, na dnie zbiornika odkłada się osad. W miarę upływu czasu osady te powodują pęknięcia powodujące wyciek wody z różnych części grzałki. Utrzymywanie zbiornika w czystości jest konieczne, ponieważ uszkodzonego zbiornika nie da się prawidłowo naprawić i wymaga wymiany na nowy podgrzewacz wody. Dobrym pomysłem może być również poczytanie o tym, czym jest sedymentacja w uzdatnianiu wody.

Miejsca wycieków wody

Aby naprawić problem z wyciekiem, obowiązkowe jest ustalenie lokalizacji i możliwej przyczyny wycieku. Aby pomóc w prawidłowym zrozumieniu różnych rodzajów wycieków. Omówiłem kilka miejsc w podgrzewaczu wody, w których często występują przecieki.

  • Wycieki z dołu: Jeśli woda kapie z dna podgrzewacza wody, oznacza to problem z zaworem lub pęknięcia w wodzie czołg. Zawór można wymienić lub zamocować przez dokręcenie. Jeśli jednak problem tkwi w zbiorniku, to nic nie jest naprawdę pomocne i trzeba wymienić cały podgrzewacz wody. Jest to drogie, ale jeśli nie wymienisz grzejnika, wkrótce zepsuje podłogę.
  • Górne wycieki: Jeśli ze zbiornika wycieka woda od góry, może to być spowodowane wadliwymi wężami lub zaworami T&P. Ponieważ pęknięcia zbiornika nie mogą wystąpić na górze, ponieważ osady gromadzą się na dnie. Problemy z zaworami lub wężami można łatwo naprawić lub wymienić i nie trzeba wymieniać całego podgrzewacza wody.
  • Nieznane wycieki: wycieki, które występują bez widocznej przyczyny, są nieznane. Pęknięcia w zbiorniku wewnętrznym wiążą się z tego rodzaju nieszczelnością, ponieważ nie można sprawdzić lokalizacji i przyczyny usterki.

To okładka!

Kiedy zobaczysz, że woda spływa po podgrzewaczu wody, pierwsze pytanie dotyczy tego, co powoduje wyciek podgrzewacza wody. Mam nadzieję, że ten artykuł okazał się dla Ciebie pomocny w tym zakresie. Możesz łatwo naprawić lub wymienić drobne problemy w podgrzewaczu wody, ale w trudnych sytuacjach powinieneś kogoś zatrudnić. Możesz także poszukać sposobu naprawy przeciekającego podgrzewacza wody. Kliknij te linki, aby przeczytać powiązane artykuły; wiedzieć, co zrobić, jeśli Twój podgrzewacz wody przecieka i dlaczego mój podgrzewacz wody nie działa.