Co powoduje uszkodzenie rdzenia grzejnego? 5 szokujących przyczyn!

Co powoduje uszkodzenie rdzenia nagrzewnicy? Istnieje wiele powodów, dla których rdzeń nagrzewnicy nie działa, w tym zatkanie i wycieki w układzie.

Zanieczyszczenia chłodziwa w zapchaniu nie były wielokrotnie wypłukiwane. Dlatego musisz szukać warsztatu samochodowego, aby bezpiecznie i odpowiednio zdiagnozować problemy z pojazdem.

Co powoduje uszkodzenie rdzenia grzejnego? 5 szokujących przyczyn!

Napraw go ponownie, aby odmrażacz i grzałka działały prawidłowo. Lokalizacja rdzenia nagrzewnicy znajduje się za deską rozdzielczą pojazdu, co sprawia, że ​​jest to skomplikowane miejsce. Koszty naprawy mogą być stosunkowo wyższe niż zwykła naprawa, jeśli odwiedzasz warsztat samochodowy. Moi przyjaciele, jest więcej rzeczy, o których powinniście wiedzieć, więc bez zbędnych ceregieli zacznijmy!

Co powoduje, że rdzeń grzejny psuje się?

Poniżej znajdują się oznaki, że rdzeń nagrzewnicy jest niewłaściwie obserwowany.

#1. Niewiele lub wcale ciepła, które się wydostaje

Brak ciepła jest pewnym znakiem, że rdzeń nagrzewnicy jest zły, ponieważ daje to również wyobrażenie o awarii silnika dmuchawy, którą zatrudnisz profesjonalną pomoc w celu sprawdzenia.

#2. Słodki zapach w samochodzie

Słodki i pikantny zapach w pojeździe to pewna oznaka wycieku płynu chłodzącego lub płynu. Powinieneś sprawdzić ten słodki zapach na zewnątrz samochodu i wyciek pod pojazdem.

#3. Szybko przechodzi przez chłodziwo

Pojazd, w którym kończy się płyn, wiąże się w dużym stopniu z problemem rdzenia nagrzewnicy. Wyciek nie jest widoczny, gdy go szukasz, ponieważ płyn chłodzący wydostaje się, gdy układy pojazdu są zimne, a także wycieki zaczynają się z kabiny.

#4. Samochód odparowuje

Dobrym znakiem, że rdzeń nagrzewnicy działa nieprawidłowo, jest wyparowanie pojazdu. Natychmiast przyjrzyj się samochodowi, ponieważ wyciekający środek chemiczny zwany glikolem etylenowym jest szkodliwy dla zdrowia. Opuść okna, gdy to się stanie, podczas jazdy i napraw je tego samego dnia.

#5. Pojazd się przegrzewa

Kolejną oznaką nieprawidłowego działania rdzenia nagrzewnicy jest jego przegrzanie, wynikające z problemu z zatkanym rdzeniem nagrzewnicy lub przepaloną uszczelką głowicy. Nigdy nie prowadź pojazdu, gdy nadal się przegrzewa, więc jak najszybciej wyślij go do najbliższego warsztatu samochodowego.

Rzeczy, na które należy zwrócić uwagę po dowiedzeniu się, dlaczego rdzeń grzałki się zepsuł

Nagrzewnica, która nie wykonuje zadania, to jedna czerwona flaga, ale rdzeń nagrzewnicy nigdy nie stanowi problemu, ponieważ winowajcami są filtr powietrza w kabinie, bezpiecznik, drzwiczki wentylacyjne i wentylator. Najpierw wyeliminuj te rzeczy i przejdź do sedna jako niesamowita robota, ponieważ jest to jedna rzecz, o której musisz pamiętać, jeśli masz ochotę zdmuchnąć spłuczkę z chłodnicy. Wskaźnik temperatury w samochodzie pokazuje, że silnik nagrzewa się bardziej niż zwykle, co oznacza wyciek płynu chłodzącego i rdzenia. Nie jest również dobrze, jeśli wytopiłeś płyn chłodzący bez dalszych śladów na dywanie.

Glikol etylenowy szkodzi oddychaniu, a chłodziwo często może wydostawać się z rdzenia w postaci drobnej mgiełki pomimo niewielkiego wycieku, jak otworek. Wskazówki dotyczące uszkodzonego nadwozia to deska rozdzielcza, lepkie pozostałości, inne powierzchnie w samochodzie lub kierownica. Bądź proaktywny w zakresie konserwacji pojazdu, aby przedłużyć żywotność rdzenia nagrzewnicy i uczynić go skutecznym.

Co dalej?

Rdzeń nagrzewnicy psuje się z powodu nieszczelności i wykorzystuje płyn chłodzący silnik do generowania ciepła. Nieszczelny element zmniejsza ilość chłodziwa w układzie chłodzenia. Niski poziom płynu chłodzącego powoduje, że silnik pracuje w bardziej ekstremalnej temperaturze. Powoduje to w ten sposób uszkodzenie silnika. Ponadto wiedz, że nieszczelny rdzeń nagrzewnicy może przegrzać maszynę, ponieważ powoduje późniejsze przegrzanie silnika i utratę płynu chłodzącego. Chociaż nie jest to powszechne, bardziej prawdopodobna jest możliwość zatkania rdzenia grzejnika. Wystarczy spowodować przegrzanie i ograniczyć przepływ chłodziwa.

Poprawki do rdzenia nagrzewnicy

Poniżej znajdują się rzeczy do rozważenia po poznaniu przyczyn awarii rdzenia nagrzewnicy:

#1. Wymiana rdzenia grzejnika

Umieść rdzeń nagrzewnicy pod deską rozdzielczą, między zaporą a dolną częścią deski rozdzielczej. Rdzeń nagrzewnicy chowa się pod różnymi zespołami, plastikowymi panelami, kablami i przełącznikami do sterowania chłodzeniem i ogrzewaniem oraz wszystkimi innymi śrubami, nakrętkami, śrubami i nie tylko. Gdy dotrzesz do niego w samochodzie, to cały i męczący dzień pracy, nawet jeśli wszystko pójdzie dobrze.

#2. Korzystanie z zatrzymania wycieku

Przeciek zatrzymujący jest popularnym środkiem zaradczym podczas usuwania nieszczelności w rdzeniu nagrzewnicy. Możesz go łatwo zastosować po zakończeniu naprawy. Więc otwórz zbiornik, uruchom samochód i wlej płyn przez układ chłodzący. Silnik pracuje przez jakiś czas, podczas gdy płyn chłodzący krąży, a cząsteczki w cieczy przepływają przez układ. Znajduje się wszędzie tam, gdzie jest uszkodzone lub przebite miejsce. Zaczyna tworzyć warstwę na obszarze i zatrzymuje wyciek. Umieszcza wtyczkę w otworze. Co więcej, jest to zwykły scenariusz i więcej informacji o tym, jak najlepiej działa stop leak, znajdziesz na stronie internetowej producenta lub na butelce. Być może zainteresuje Cię również informacja o nieprawidłowym działaniu rdzenia nagrzewnicy.

To okładka!

Teraz dowiesz się, co powoduje uszkodzenie rdzenia nagrzewnicy, ponieważ nie ma innych powodów, aby znaleźć wyciek i zatkanie układu. Ale potem zrozum poprawki związane z rdzeniem nagrzewnicy po poznaniu jego przyczyn. Możesz przeczytać powiązane artykuły; wiedzieć, jak odblokować rdzeń grzałki i jak ominąć rdzeń grzałki.