Co powinieneś zrobić dla swoich rodziców 40. rocznica ślubu?

Nie martw się, co powinieneś zrobić dla swoich rodziców w 40. rocznicę ślubu, bo oto dwa fantastyczne pomysły, które z pewnością docenią. Porozmawiamy nawet o tradycjach i motywach wspólnych podczas obchodów 40. rocznicy ślubu.

A co z pomysłami na rocznicę dla par, które są ze sobą dłużej? Jeśli Twoi rodzice są małżeństwem od pół dekady, pisaliśmy również wskazówki, jak wspólnie z rodziną obchodzić 50. rocznicę ślubu.

Co powinieneś zrobić dla swoich rodziców 40. rocznica ślubu?

2 najlepsze pomysły, jeśli nie wiesz, co zrobić dla swoich rodziców 40. rocznica ślubu

Pomysł nr 1. Odtwórz ich ślub

Bycie w związku małżeńskim przez 40 lat to rzeczywiście osiągnięcie godne pochwały. A co jest lepszym pomysłem niż umożliwienie rodzicom odtworzenia ich ślubu w 40. rocznicę bycia razem?

Rzeczywiście, uznają to za jeszcze bardziej sentymentalne, jeśli będą mogli odtworzyć swój ślub 40 lat później w miejscu, w którym pierwotnie się odbył. A co najważniejsze, może to być fantastyczna okazja do sesji zdjęciowej, podczas której odtworzą chwile i pozy sprzed 40 lat na swoim ślubie.

Czy wiesz, że małżeństwa również mogą w każdej chwili odnowić swoje śluby? Chociaż częściej zdarza się, że pary obchodzące rocznicę ślubu w wieku 25 lub 50 lat odnawiają swoje śluby, możesz również pomóc im zrobić to wzruszające wydarzenie w ich 40. rocznicę.

Pomysł nr 2. Wybierz się w podróż w dół pamięci

Fantastyczne wydarzenie lub prezent dla rodziców z okazji 40. rocznicy ślubu to podróż w głąb pamięci. Nie ogranicza się to do odtworzenia dnia ślubu.

Możesz zorganizować prostą kolację lub piknik, podczas którego przygotujesz również krótki film lub pokaz slajdów z ich zdjęć ślubnych oraz innych ujęć i klipów, które świętują ich wzajemną miłość.

Możesz także udekorować salę ich zdjęciami, zaśpiewać piosenki, które grały podczas ich ślubu, a także sprawić, by ludzie toastowali i wygłosili przemówienie o ich podziwie dla pary. Może to być niedroga opcja dla rodzin, a Twoi rodzice z pewnością docenią obecność najbliższych przyjaciół i krewnych na tej kameralnej uroczystości.

Jak obchodzisz 40. rocznicę urodzin swoich rodziców?

To, co możesz zrobić z okazji 40. rocznicy ślubu swojego rodzica, to urządzić im imprezę o tematyce rubinowej. Rubin jest symbolem 40 lat małżeństwa, które może być również głównym tematem na przyjęciu z okazji 40. rocznicy ślubu Twoich rodziców.

 • Użyj rubinu jako inspiracji dla kolorów i dekorów na zaproszeniach na przyjęcie rocznicowe
 • Poproś gości o włączenie koloru czerwonego do swoich imprezowych strojów
 • Zbierz ulubione zdjęcia i piosenki swoich rodziców, aby zaprezentować pokaz slajdów podczas posiłku
 • Przygotuj ulubione posiłki rodziców i ewentualnie odtwórz ich tort weselny nawet w mniejszym rozmiarze
 • Użyj rubinowej czerwieni jako koloru na dekoracjach, takich jak banery, obrusy, balony, kwiatowe elementy centralne, a nawet potrawy pasujące do 40. rocznicy ślubu
 • Użyj przyjęcia rocznicowego jako sposobu na ponowne zjednoczenie ulubionych przyjaciół i krewnych Twoich rodziców, jak na intymne spotkanie
 • Rozważ odtworzenie ich ślubu lub poproś kogoś o odnowienie przysięgi
 • Graj w gry inspirowane ich związkiem lub wiedzą o sobie
 • Daj im rubinowe prezenty na rocznicę
 • Przygotuj przemówienia o tym, jak ich małżeństwo Cię inspiruje
 • Rozważ zapewnienie im wycieczki lub spa dla dwojga

Jaki jest tradycyjny prezent na 40. rocznicę ślubu?

Symbolem 40. rocznicy ślubu jest rubin, co czyni go i jego wyjątkowym czerwonym kolorem inspiracją do podarowania tradycyjnego prezentu. Dlatego możesz rozważyć przedmioty z rubinem, jeśli nie jesteś pewien, jaki prezent przynieść na przyjęcie z okazji 40. rocznicy ślubu.

Pary docenią również artykuły gospodarstwa domowego: przybory kuchenne, akcesoria do sypialni, a nawet dekoracje do domu. Następnie możesz wybrać rzeczy w kolorze rubinowoczerwonym, aby pasowały do ​​motywu 40. rocznicy ślubu.

Jak sprawić, by rocznica moich rodziców była wyjątkowa?

Zaplanuj przyjęcie niespodziankę

Impreza-niespodzianka, której nie widzą, rzeczywiście sprawi, że Twoi rodzice poczują się wyjątkowo w rocznicę ślubu. Upewnij się, że zbadałeś symbol rocznicy i użyj go jako motywu imprezy.

Zarezerwuj im relaksujące wakacje

Pary małżeńskie od wielu lat rzadko znajdują czas dla siebie i traktują się nawzajem na romantycznych wakacjach. Dlaczego nie dać im wycieczki we dwoje do ich ulubionego miejsca, restauracji lub spa?

Zaskocz ich odtworzeniem ich ślubu

W przeciwieństwie do pierwszego ślubu planowanie odtworzenia ślubu rodziców będzie łatwiejsze, ponieważ są już małżeństwem. Wystarczy zabezpieczyć miejsce, osobę towarzyszącą i inne elementy, aby uroczystość wyglądała bardziej romantycznie i sentymentalnie.

Jedno z ich dzieci może również pełnić funkcję ceremoniału, więc przeczytaj, w co się ubrać, aby odprawić wesele, aby odpowiednio się przygotować.

Daj im spersonalizowane prezenty

Podczas gdy zwykłe prezenty na rocznicę ślubu są artykułami gospodarstwa domowego, spersonalizowane prezenty są po prostu wyjątkowe. Zastanów się nad portretami, grafikami ściennymi, albumami, grawerowaną biżuterią, a nawet ulepszonymi obrączkami ślubnymi na rocznicę rodzica.

Wniosek

I to wszystko! Dowiedzieliśmy się, co należy zrobić dla rodziców w 40. rocznicę ślubu: rekreację weselną czy imprezę pełną wspomnień.

Rubin to także to, co od razu przychodzi na myśl podczas obchodów 40. rocznicy ślubu. Biorąc to pod uwagę, motyw imprezy i prezenty, które możesz dać, mogą być inspirowane rubinową czerwienią lub klejnotami rubinowymi.