Co oznaczają kolory na końcówkach myjki ciśnieniowej? 5 różnych stopni ciśnienia!

Nie rozumiesz, co oznaczają kolory końcówek myjki ciśnieniowej? Nie musisz już szukać. Przeczytaj ten artykuł do końca, aby poznać różne rodzaje dysz i ich funkcję.

Myjka ciśnieniowa używa wody pod wysokim ciśnieniem do czyszczenia powierzchni. Usuwa kurz, pleśń, błoto i brud z powierzchni. Myjka ciśnieniowa służy do czyszczenia budynków, zewnętrznej części domu, garażu, ogrodzenia, podjazdu, mebli ogrodowych, a nawet samochodu.

Każda powierzchnia będzie wymagała innego ciśnienia wody. Dysza jest przymocowana do końcówki pistoletu wysokociśnieniowego myjki ciśnieniowej. Dysze te występują w różnych typach. Każda dysza wytwarza inny rodzaj nacisku do czyszczenia powierzchni. Na przykład nie można używać dyszy ciśnieniowej pod wysokim ciśnieniem do czyszczenia powierzchni drewna, ponieważ spowoduje to uszkodzenie powierzchni. Dysza utrzymuje przepływ wody i kierunek. Im mniejsza jest dysza, tym większe będzie ciśnienie.

Co oznaczają kolory na końcówkach myjki ciśnieniowej?

Poniżej znajduje się szczegółowe wyjaśnienie, aby odpowiedzieć na Twoje pytanie: co oznaczają kolory na końcówkach myjki ciśnieniowej. Do węża myjki ciśnieniowej można podłączyć pięć rodzajów dysz.

Kolor #1. Czerwony

Pierwszy to dysza zero stopni przedstawiona w kolorze czerwonym. Ten typ dyszy nie jest przeznaczony do codziennego czyszczenia. Obszar rozpylania dyszy zerowej jest ograniczony, ponieważ rozpyla pojedynczy strumień wody, który jest niezwykle silny. Zamiast szerokiego kąta rozpylania uderza w powierzchnię silnym, pojedynczym strumieniem.

Może to uszkodzić miękkie powierzchnie, takie jak meble ogrodowe. Użycie czerwonej dyszy również zajmie trochę czasu, aby wyczyścić obszar. Czerwona dysza służy do usuwania uporczywych plam, takich jak pleśń, rdza, pleśń, guma, klej, olej itp. Służy do czyszczenia twardych powierzchni, takich jak beton czy metal. Należy uważać, aby nie uszkodzić powierzchni podczas czyszczenia tą dyszą. Nigdy nie używaj czerwonej dyszy na malowanej powierzchni: możesz uszkodzić farbę. Ponadto upewnij się, że w pobliżu nie ma dzieci ani zwierząt, gdy używasz nasadki o zerowym stopniu.

Kolor #2. Żółty

Żółty kolor reprezentuje dyszę piętnastostopniową. Ta dysza zapewnia wzór natrysku o szerokości piętnastu stopni, zgodnie z nazwą. Dysza piętnastostopniowa rozpryskuje się na większej powierzchni. Strumień uderza w powierzchnię z nieco mniejszym ciśnieniem niż dysza zerowa. Podział strumienia zmniejsza ciśnienie. Do czyszczenia posadzek betonowych najlepsza jest dysza piętnastostopniowa. Służy również do usuwania farby oraz mycia garażu. Za pomocą tej ssawki możesz wyczyścić odpływ i dach swojego domu. Usuwa również trudne do usunięcia plamy. Musisz jednak uważać na miękkie powierzchnie, takie jak drewno.

Najlepiej też wiedzieć, jak wyczyścić drewniany płot za pomocą myjki ciśnieniowej.

Kolor #3. Zielony

Zwykle zielona dysza służy do codziennego czyszczenia. Rozpyla pod kątem dwudziestu pięciu stopni, zmniejszając nacisk na powierzchnię. Gdy strumienie wody dzielą się bardziej, ciśnienie w końcu spada. Dlatego zielona dysza nadaje się do czyszczenia powierzchni w domu.

Ta dysza jest najlepsza do dokładnego czyszczenia. Może służyć do czyszczenia mebli tarasowych, bocznych, pokładowych i ogrodowych. Strumień wody jest wystarczająco silny i szeroki, aby usunąć liście, gałązki i gałęzie z pokładu, na boki i szlaki otaczające Twój dom.

Ciśnienie tej dyszy jest umiarkowane, ale wystarczająco silne, aby myć samochody, łodzie i ciężarówki. Zielona dysza może zmywać detergenty i chemikalia z powierzchni wraz z nagromadzonymi zanieczyszczeniami. Użycie zielonej dyszy pozwoli Ci zaoszczędzić czas, ponieważ ma ona szerszy kąt w porównaniu z żółtą, dzięki czemu w mgnieniu oka oczyścisz powierzchnię. Jednak nigdy nie używaj go na delikatnych powierzchniach, takich jak szkło.

Kolor #4. Biały

Zawsze, gdy nie masz pewności, której dyszy użyć, wybierz kolor biały. Tworzy szeroką powierzchnię czterdziestu stopni. Większa powierzchnia strumienia wody dzieli ciśnienie. Dlatego nie ma silnego nacisku, takiego jak czerwony, żółty czy zielony.

Zwiększenie powierzchni oznacza, że ​​czyszczenie dużej powierzchni lub powierzchni zajmie mniej czasu. Służy do czyszczenia delikatnych powierzchni, takich jak szkło, okna, panele okienne, donice, powierzchnie malowane. Możesz go również użyć do czyszczenia samochodu pomalowanego na zamówienie. Za pomocą tej dyszy nie można jednak pozbyć się uporczywych plam i zanieczyszczeń. Biała dysza zapewnia szeroki, czterdziestostopniowy zakres rozpylania: idealny do zmywania detergentu lub dowolnego środka chemicznego. Możesz go również użyć do zwilżenia obszaru przed rozpoczęciem czyszczenia.

Kolor #5. Czarny

Czarny to dysza sześćdziesięciu pięciu stopni. Jest również znany jako dysza do detergentu, ponieważ najlepiej nadaje się do rozprowadzania mydła. Ta dysza obejmuje dużą powierzchnię, ale ma najniższe ciśnienie. Wytwarza najsłabsze ciśnienie ze wszystkich dysz. Służy do nakładania detergentów na prawie wszystkie powierzchnie, w tym garaż, szkło, okna, meble ogrodowe, taras, a nawet samochód. Jest również używany do wznoszenia detergentu. Możesz dowiedzieć się, jak używać detergentu w myjce ciśnieniowej.

To okładka!

W tym momencie musisz wyjaśnić wszystkie swoje wątpliwości dotyczące znaczenia kolorów na końcówkach myjki ciśnieniowej. Zawsze zaczynaj od białej dyszy, a następnie utoruj sobie drogę do dyszy o najwyższym ciśnieniu. Pamiętaj, aby zachować ostrożność podczas korzystania z dyszy wysokociśnieniowej. Oto wykres dyszy ciśnieniowej do sprawdzenia!