Co oznacza Se na pralce Samsung? 3 proste wskazówki, jak naprawić ten błąd!

Zastanawiasz się, co oznacza Se na pralce Samsung? Przestań się zastanawiać i zacznij czytać ten artykuł. Błąd SE wskazuje na problem z drenażem w pralce Samsung. Identyczny problem jest odzwierciedlony jako komunikaty o błędach 5E i nd w różnych modelach. Ważne jest, aby nie pomylić tego z problemem E5, który sygnalizuje problem ze źródłem ciepła.

Kiedy pojawi się problem SE, nie martw się i otwórz przednie drzwi pralki, pozwalając, aby niespuszczana woda wypłynęła, jeśli masz maszynę ładowaną od przodu.

Co oznacza Se na pralce Samsung? 3 proste wskazówki

Jeśli nie masz czasu na rozwiązanie problemu, zazwyczaj możesz go naprawić, wyłączając na chwilę prąd. Musisz zbadać wszystkie przyczyny tego błędu i przywrócić je, aby uniknąć jakichkolwiek zakłóceń, więc czytaj dalej ten artykuł.

Jakie są przyczyny błędu SE?

Filtr śmieci należy najpierw sprawdzić, jeśli gadżet niespodziewanie porzuca podczas prania i wyświetla ostrzeżenie SE. Znajduje się na prawej dolnej krawędzi korpusu urządzenia. Wytrzyj obszar. Kontynuuj wyszukiwanie przyczyny, jeśli błąd SE nadal występuje w pralce. Następnie sprawdź rurę spustową pod kątem wszelkich zatorów, które mogły powstać w środku. Odłącz przewód spustowy od syfonu lub przewodu kanalizacyjnego po wyjęciu wszystkich ubrań z bębna. Następnie, z końcem w wannie i zlewem, wrzuć go. W ten sposób będziesz mógł łatwiej obserwować wypływającą wodę.

Następnie uruchom pralkę i po prostu miej ją na oku. Natomiast jeśli pompa próbuje wypchnąć ciecz przez wąż, ale prawie się nie porusza, oznacza to, że wąż jest zatkany. Pralki Samsung są ciche w działaniu. Jednak, gdy słyszysz, że działa, gdy woda spływa, możesz posłuchać innego głosu. Ta pompa spustowa generuje hałas, gdy jest używana. Dlatego też, jeśli woda nie wypływa z przewodu po zakończonym myciu i nie słyszysz unikalnego dźwięku pompy odpływowej, prawdopodobnie usterka nadal tkwi w niej. To są przyczyny, które pomagają w poznaniu znaczenia Se na pralce Samsung.

Wskazówki, jak naprawić błąd SE w pralce Samsung

Kod błędu SE pojawia się, gdy pralka nie opróżnia się wystarczająco szybko. Ilość naważki i rodzaj wybranego cyklu mają wpływ na to, jak długo pralka oszacowuje, że musi potrwać sesja opróżniania. Najczęstsze przyczyny komunikatów o błędach SE to uszkodzona pompa spustowa, zablokowanie sieci kanalizacyjnej lub zatkany filtr. Oto kilka wskazówek, jak naprawić ten błąd; zagłębimy się w to.

#1. Czyszczenie filtra pompy

Pralka Samsung ładowana od przodu ma filtr pompy i filtr przeciwpyłowy, które można wyjąć. Firma Samsung zaleca mycie pompy co najmniej raz w miesiącu lub po czterdziestu cyklach prania. Utrzymywanie filtra pompy w czystości może pomóc w uniknięciu zapachów, pleśni i pleśni oraz zagwarantować, że pralka prawidłowo odpływa. Naciśnięcie pokrywy na tablicy przyrządów filtra pompy spowoduje jej odblokowanie. Tutaj powinna znajdować się czarna gumowa rura drenażowa. Wlej wodę do dużego wiadra, najpierw wyjmując biały korek spustowy z węża.

Powinieneś spodziewać się wycieku wody. Ponieważ korek zapewnia hermetyczne uszczelnienie, jego wyciągnięcie może wymagać znacznego wysiłku. Wyjmij wtyczkę, obracając ją, trzymając wąż. Odłącz filtr pompy, przekręcając go w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara, a następnie wyciągając go lub wkładając i obracając jak butelkę z lekiem, w zależności od typu. Do mycia filtra należy użyć detergentu i wilgoci. Aby usunąć brud i zanieczyszczenia, użyj małej szczoteczki i gładkiej szczotki z włosia, a następnie umieść filtr z powrotem w pralce.

#2. Sprawdź wąż spustowy

Jeśli pralka nie spływa, przewód odpływowy może być zagnieciony, skręcony lub utrudniony przez mały przedmiot. Można sobie również wyobrazić, że wyjście linii drenażowej było zanurzone w wodzie, co ogranicza zdolność pralki do wyczerpania. Ta rura odpływowa będzie musiała zostać wymieniona, jeśli można ją zablokować i prawidłowo podłączyć. Linia odpływowa musi być odpowiednio zamontowana, aby woda mogła skutecznie odpływać. Do podłączenia węża odpływowego można użyć króćca na rurze odpływowej, śmietniku, a nawet pionie; wąż spustowy pralki jest przymocowany do rury kanalizacyjnej należy podłączyć nad dostępnym stojakiem jest przymocowany do rury kanalizacyjnej.

#3. Uszkodzona pompa odwadniająca

Jeśli wąż spustowy nie jest zatkany, problem może być spowodowany wadliwą pompą spustową. Awaria mechaniczna pompy może być spowodowana małym przedmiotem, ubraniem lub uszkodzonym wirnikiem. Mógł umrzeć elektrycznie, jeśli wirnik nie jest uszkodzony, a pompa nie jest zatkana. Jeśli pompa wydaje się być w dobrym stanie i nie ma na niej zanieczyszczeń, mogła nastąpić awaria elektroniczna. Multimetr może sprawdzić ciągłość w silniku pompy spustowej. Jeśli test ciągłości silnika wyjdzie ujemny, pompa będzie musiała zostać wymieniona. Możesz być również zainteresowany, aby dowiedzieć się o problemie z odpływem pralki.

To okładka!

Przydatne jest poznanie znaczenia Se na pralce Samsung. Po uruchomieniu pralki i pojawieniu się tego błędu wpadasz w panikę i nie jesteś w stanie poradzić sobie z sytuacją. Ale to jest dobre dla ciebie, że dobrze poznałeś ten błąd i możesz szybko go naprawić, postępując zgodnie z powyższymi wskazówkami. Dziękuję, przyjaciele, za pobyt z nami. Możesz również przeczytać o tym, dlaczego moja pralka śmierdzi i dlaczego moja pralka pachnie jak zgniłe jajka.