Co oznacza preludium na weselu

Odpowiedź na to, co oznacza preludium na weselu, jest taka, że ​​to muzyka, którą usłyszysz przed ceremonią, aż do przybycia Pary Młodej. W tym artykule porównamy również preludium z innymi muzykami weselnymi, takimi jak korowodowa, recesyjna i interludium.

Ponadto zalecamy przeczytanie, jak sprawnie przeprowadzić próbę ślubu, aby pomóc Ci zrozumieć przebieg wydarzeń na weselu. W ten sposób będziesz wiedział, które partie mają akompaniament muzyczny.

Co oznacza preludium na weselu

Czym jest preludium ślubne?

Preludium na weselu nawiązuje do muzyki, która zabrzmi przed ceremonią zaślubin, gdy goście czekają na jej rozpoczęcie. Zwykle składa się z od 7 do 15 piosenek, w zależności od czasu trwania każdej piosenki i rodzaju muzyki wybranej przez parę.

Ile piosenek potrzebujesz na preludium?

Chcesz, aby playlista preludium trwała co najmniej 30 minut przed ceremonią ślubną. Na przykład, jeśli każda piosenka gra przez maksymalnie 5 minut, preludium weselne może składać się z 6 do 7 piosenek.

Pamiętaj, że preludium może być dłuższe, zwłaszcza gdy Twoi goście przybędą wcześnie. Dlatego lepiej jest przygotować listę odtwarzania, która może trwać wystarczająco długo, aby utrzymać żywy nastrój w lokalu, podczas gdy wszyscy czekają.

Jak wybrać piosenkę preludium?

Jeśli masz trudności ze stworzeniem preludium do ślubu, zacznij listę od piosenek, które ty i twoja druga znacząca miłość kochacie. Niektóre pary również przenoszą tę odpowiedzialność na organizatora ślubu, jeśli nie mogą zdecydować się na piosenki.

Często jako preludium weselne używa się klasycznych piosenek, ponieważ są one spokojne, aby pomóc gościowi uspokoić się w oczekiwaniu. Nie musisz też ręcznie wybierać całej listy odtwarzania do preludium, ponieważ różne albumy byłyby wystarczająco długie, aby zagrać jako preludium.

Kiedy powinna zacząć się muzyka preludium?

Muzyka preludium weselnego zaczyna się zaraz po otwarciu drzwi lub nawet na 20 minut przed ceremonią zaślubin. Z tego powodu rodzaj muzyki na preludium powinien być lekki, aby goście byli zrelaksowani w pozycji siedzącej i oczekiwaniu na rozpoczęcie ceremonii ślubnej.

Co się dzieje podczas wstępu do ślubu?

Podczas preludium weselnego goście przybywają na miejsce uroczystości. Preludium wciąż gra, gdy goście siedzą, podczas gdy inni czekają na ceremonię zaślubin.

Właśnie dlatego preludium nadaje ton ślubowi, ponieważ jest to gra tuż przed rozpoczęciem wszystkiego. Biorąc to pod uwagę, preferowana jest muzyka ambientowa, aby zapewnić, że będzie dobrze współgrała z resztą muzyki weselnej.

Preludium weselne może również rozpocząć się już 45 minut przed ceremonią, zwłaszcza przy dużych weselach. Trochę zajmie zebranie wszystkich gości i przygotowanie innych wydarzeń podczas ceremonii, więc Twoje preludium powinno być wystarczająco długie w zależności od tego, jak wcześnie spodziewasz się przybyć gości.

Co to jest preludium i procesja na ślubie?

Preludium kontra procesja

Preludium to playlista, która nadaje ton przed rozpoczęciem ceremonii. Z drugiej strony procesja to muzyka, która gra, gdy panna młoda idzie nawą.

Dlatego preludium jest wydłużone, a procesja może być jedną pieśnią. Należy jednak pamiętać, że procesja może również rozpocząć się na niektórych weselach, gdy wesele przejdzie do ołtarza przed panną młodą.

Na te wesela jest osobna muzyka na wejście panny młodej. A jeśli jest to małe wesele, czasami można połączyć muzykę procesyjną i na wejście panny młodej.

Muzyka na zamówienie a muzyka na wejście panny młodej

Wejście panny młodej może rozpocząć się podczas muzyki korowodowej. Jednak w niektórych ceremoniach jest osobna pieśń wstępu panny młodej, jeśli wejdzie ona osobno i nie zostanie dołączona do przyjęcia podczas procesji.

Może to być tradycyjny marsz weselny, ale coraz więcej panien młodych używa piosenek, które najlepiej je odzwierciedlają. Może wybrać piosenkę miłosną, która jest dla niej ważna, a nawet muzykę współczesną podkreślającą jej przybycie.

Co to jest recesja na ślubie?

Ślub recesyjny odnosi się do muzyki, która będzie grana po ceremonii ślubnej i kiedy nowożeńcy wracają do ołtarza i wychodzą. Recesyjny jest bardziej optymistyczny niż ambientowy preludium, ponieważ nadaje ton przyjęciu w odbiorze.

Co to jest przerywnik na weselu?

Preludium gra przed ceremonią, recesję po ceremonii, a interludium gra w przerwach podczas ceremonii. Na przykład przerywnik gra, gdy dokumenty są podpisywane podczas ceremonii legalizacji związku pary.

Chcesz mieć kontrolę nad muzyką przez cały ślub? Oto jak zrobić własne wesele, aby uzyskać wskazówki.

Wniosek

I to wszystko! Dowiedzieliśmy się, co oznacza preludium na weselu i odnosi się do piosenki przed rozpoczęciem ceremonii.

Podczas preludium goście siedzą i czekają na ceremonię zaślubin. Następnie zabrzmi procesja, gdy wesele schodzi do ołtarza, a panna młoda może mieć własną muzykę na wejście.

Mamy nadzieję, że pomogło to w zrozumieniu muzyki weselnej; zostaw nam pytanie, jeśli je masz.