Co oznacza Nd na pralce Samsung? 4 zaskakujące wskazania!

Zastanawiasz się, co oznacza Nd na pralce Samsung? Przestań się zastanawiać i zacznij czytać ten artykuł. Ma problem z opróżnianiem za każdym razem, gdy pralka emituje sygnał dźwiękowy i wyświetla kod Nd. Może to być spowodowane zablokowanymi filtrami na śmieci lub nawet zatkaną rurą odpływową w niektórych okolicznościach.

Nie panikuj, jeśli pralka Samsung odtwarza kod Nd; nie oznacza to, że urządzenie działa nieprawidłowo. Ten błąd Nd jest ogólnie określany jako woda w jakiś sposób nie spływa z pralki, więc zdarza się, gdy pralka nie jest w stanie prawidłowo spływać i wirować.

Co oznacza Nd na pralce Samsung? 4 zaskakujące wskazania!

Ta linia odpływowa z tyłu pralki nie może być umieszczona w domowej linii odpływowej / stojaku na więcej niż sześć cali. Jeśli wąż odpływowy zostanie włożony bardzo głęboko do odpływu, pojawi się efekt strumyka, co uniemożliwi wypłynięcie wody z pralki. W wyniku tego powstałby błąd „Nd”. Cóż, to tylko przegląd; czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Jak działa opróżnianie?

Drenaż jest niezbędnym elementem rutyny pralki Samsung. Pralka zwykle spuszcza niezużyty płyn raz lub dwa razy podczas cyklu prania. Pralka opróżnia się po raz ostatni przed rozpoczęciem cyklu wirowania, aby usunąć pozostały płyn z bębna. Spuszczona woda spływa na dno maszyny przez zawór spustowy. Następnie przejdzie przez filtry odpływowe lub wąż do rury odpływowej w domu.

Co oznacza Nd na pralce Samsung?

Za każdym razem, gdy pralka Samsung nie spuszcza wody i nie pracuje, a pojawia się usterka Nd, istnieje kilka opcji rozwiązania problemu. To pomaga zrozumieć, co oznacza Nd na pralce Samsung.

#1. Nieprawidłowy cykl prania

Podkładki Samsung mają wiele opcji, które mogą być kłopotliwe. Jeśli pralka nie spływa, sprawdź ponownie, czy napełniłeś ją prawidłowo delikatnymi przedmiotami i zakończyłeś proces. Upewnij się, że używasz odpowiedniego cyklu do pracy; na przykład w przypadku tkanin delikatnych i prania ręcznego można stosować bardzo umiarkowaną prędkość wirowania w celu dokładniejszego utwardzania różnych tekstyliów.

Ponieważ Samsung oferuje szereg opcji dla różnych materiałów, ważne jest, aby wiedzieć, do czego służy każdy z nich i jak jest właściwie używany. Za każdym razem, gdy wybierzesz „Szybkie pranie”, pralka pracuje z dużą prędkością wirowania, co może powodować osadzanie się wody w ściereczce który nie został oczyszczony. Wybierz odpowiedni cykl dla każdej partii prania, aby uzyskać najlepsze rezultaty. Niektóre podkładki mogą być mokre, jeśli tego nie zrobisz, podczas gdy inne mogą zużywać zbyt dużo energii elektrycznej lub wody, jeśli nie będą w stanie zrozumieć.

#2. Zablokowana lub zatkana rura odpływowa

Woda wypływa przez rurę spustową, gdy rozpoczyna się cykl opróżniania pralki Samsung. Woda nie może spłynąć, jeśli przewód odpływowy jest zaciśnięty lub zablokowany, a woda może całkowicie wrócić do pralki. Zamiast spłukiwania, pozostanie w pralce, co prowadzi do błędu Nd pralki. Aby usunąć zatkanie, wyprostuj wszelkie widoczne zagięcia w rurze odpływowej pralki. Następnie usuń wszelkie przeszkody lub zabrudzenia z rury odpływowej i połączenia z pralką.

Należy pamiętać, że położenie węża ma kluczowe znaczenie; powinna mieć co najmniej 50 cali wysokości. Popchnij wąż na boki i włóż krótki wąż do pionu, aż uderzysz w przeszkodę. Następnie za pomocą ręki wyczyść go i włóż z powrotem. Spuść wodę, a następnie wydmuchaj nadmiar wilgoci z urządzenia.

#3. Nierówne obciążenia prania

Wstrząsanie pralki jest często spowodowane nierównomiernym obciążeniem. Że zarówno na cykle wirowania, jak i opróżniania mają wpływ wibracje, które uniemożliwiają prawidłowe odprowadzanie wody i płynne wirowanie odzieży, przedwczesne zużycie i niepotrzebne naprawy mogą być również spowodowane nierównomiernie załadowaną pralką. Ze względu na nierównomierne rozłożenie ubrań w nierównym ładunku pralka może się trząść lub podskakiwać. Jeśli obciążenie nie jest zrównoważone, pamiętaj o dodaniu dodatkowej odzieży. Aby uzyskać najbardziej znaczące rezultaty, niezwykle ważne jest zrównoważenie pralki lub pozostawienie wystarczającej przestrzeni między każdą sztuką odzieży, a nawet innym przedmiotem do prania.

#4. Kontrola pompy spustowej

Filtracja pompy odpływowej jest dołączona do większości pralek, aby chronić drobne cząsteczki brudu i kłaczki przed blokowaniem pompy odpływowej. Woda nie będzie spływać prawidłowo, jeśli pompa jest zatkana. Utrzymuj kłaczki w domu, regularnie czyszcząc filtr. Odciąć dopływ wody do pralki Samsung. Usuń stary filtr, odkręcając korek filtracyjny za pomocą narzędzia. Usuń zebrany materiał i zanurz stary filtr na około 10 minut w misce ze słodką wodą przed dokładnym umyciem. Po wyczyszczeniu pozostaw filtr pompy drenażowej Samsung do całkowitego wyschnięcia na powietrzu.

Załóż pokrywkę po umieszczeniu jej na dnie pralki. Chociaż rutynowe serwisowanie jest najlepszą metodą na uniknięcie problemów z odpływem, jest kilka miejsc, które można sprawdzić osobiście. Sprawdź wnętrze pralki po zakończeniu czyszczenia partii lub jeśli została zatrzymana w trakcie sesji, aby sprawdzić, czy w pompie i innych częściach wewnętrznych nie utkwiły ani grosze ani inne drobne przedmioty. Możesz również zainteresować się powodami, dla których pralka Samsung nie spuszcza wody.

To okładka!

Zrozumienie, co oznacza Nd na pralce Samsung, jest niezbędne; nie każdy użytkownik wie o błędzie. Ten błąd występuje, gdy przewód odpływowy jest zablokowany, dlatego należy go cały czas wyjaśniać, aby uniknąć problemów. Możesz również przeczytać o tym, jaka jest pralka ładowana od góry o największej pojemności i kto produkuje pralkę Hotpoint. Dziękuję wam, przyjaciele. Za pozostanie z nami.