Co oznacza LF na mojej pralce Maytag? 6 zaskakujących kodów błędów do nauki!

Co oznacza LF na mojej pralce Maytag? Znak LF na wyświetlaczu wskazuje, że coś jest nie tak z wodą wpływającą do pralki.

Musisz się upewnić, że nie jest zatkany lub zagięty. Jeśli masz pralkę nowoczesną lub najnowszą, zobaczysz komunikat o błędzie, jeśli coś jest nie tak z Twoją pralką.

Co oznacza LF na mojej pralce Maytag? 6 zaskakujących kodów błędów do nauki!

W przeciwieństwie do starszych modeli, posiadanie kodu błędu pozwoli określić, która część pralki nie działa prawidłowo. Jeśli więc nie znasz jeszcze kodów błędów, w tym artykule wyjaśnimy to wszystko. Znajomość tych kodów błędów jest niezbędna do utrzymania pralki we właściwym i właściwym stanie. Jest o wiele więcej do nauczenia się, więc zagłębij się w ten artykuł głębiej!

Kody błędów w podkładkach Maytag i sposoby ich naprawy

Używanie kodów błędów w pralkach Maytag ładowanych od przodu pomoże Ci zdiagnozować problem, z którym boryka się Twoja pralka. Poniższe kody błędów mogą nie być tym, co można zobaczyć w przypadku każdego modelu, ponieważ każdy ma zakodowane w nich określone kody błędów. Zapoznaj się z instrukcją producenta danego modelu. Sprawdźmy kody usterek pralki. Oto następujące:

#1. LC lub LOC

Jeśli zobaczysz ten wskaźnik na wyświetlaczu, oznacza to, że blokada sterowania została włączona. Powinieneś rozwiązać ten problem, dotykając przycisku blokady sterowania, tak samo jak odblokowanie sterowania.

#2. dET

Jeśli na wyświetlaczu pralki pojawi się dET, oznacza to, że wkład detergentu nie został wykryty w dozowniku. Prawdopodobnie zapomniałeś włożyć wkład z detergentem z powrotem do pralki. Rozwiąż kod błędu dET i możesz chcieć sprawdzić, czy wkład detergentu został całkowicie włożony lub czy wybrałeś żądane tryby. Druga opcja jest dostępna w niektórych późniejszych modelach.

#3. Co oznacza LF na pralce Maytag

Więc co oznacza LF na mojej pralce Maytag? Jeśli ostatnio widziałeś kod błędu F8 E1 lub błąd LF / LO, oznacza to, że do pralki nie dostaje się woda przez 13 minut lub dłużej. Jeśli możesz zobaczyć jeden z tych kodów błędów w zależności od modelu pralki, musisz znać instrukcję obsługi, aby rozwiązać problem. Jeśli na wyświetlaczu pojawi się kod błędu F8 E1 lub LF, drzwi pralki zostaną zablokowane, a elementy sterujące pralki przestaną reagować. Będziesz musiał nacisnąć przycisk zasilania, aby pralka wykonała procedurę opróżniania w celu rozwiązania problemu.

Opróżnianie zajmie około 8 do 10 minut twojego czasu. Podczas opróżniania pompa będzie pracować w sposób ciągły, a wszelkie elementy sterujące nie będą reagować. Po upływie określonego czasu postaraj się nie wykonywać żadnych funkcji, ale poczekaj, zanim wypróbujesz inne funkcje.

Po pomyślnym spuszczeniu pozostałej wody z pralki, sprawdź dopływ wody, od którego zależy kod błędu. Sprawdź, czy woda jest włączona ze źródła.

Prawdopodobnie korzystałeś z pralki myśląc, że źródło wody jest włączone. Sprawdź zawory z ciepłą i zimną wodą, aby upewnić się, że działają oba źródła. Pralka nie będzie działać, jeśli nie zostaną dostarczone zarówno źródła ciepłej, jak i zimnej wody. Następnie należy usunąć kod błędu.

Aby to zrobić, musisz nacisnąć przycisk zasilania, aby ponownie uruchomić pralkę. Jeśli przycisk zasilania nie działa, spróbuj odłączyć i ponownie podłączyć wtyczkę. Wybierz ponownie cykl, aby rozpocząć. Jeśli pralka jest nowo zakupiona, pojawienie się jednego z tych kodów błędu jest normalnym zjawiskiem. Po naciśnięciu przycisku zasilania pralka zacznie się opróżniać, a wszystkie inne przyciski przestaną reagować.

#4. F5 E2

Błąd F5 E2 wyświetlany na pralce wskazuje, że drzwi pralki nie blokują się prawidłowo. Jest tak prawdopodobnie dlatego, że niektóre elementy blokują. Aby usunąć kod błędu, naciśnij dwukrotnie przycisk anulowania lub zatrzymania, a raz przycisk zasilania. Przeczytaj także, co oznacza F28 na pralce Whirlpool.

#5. F8 E2

Kod błędu F8 E2 oznacza problem z systemem dozowania. Ten błąd dotyczy tylko wybranych modeli podkładek Maytag. Będziesz musiał sprawdzić, czy używasz pojedynczej czy podwójnej porcji detergentu.

#6. F# E#

Inne kody błędów mają wzór oznaczony jako F# E#, co oznacza, że ​​coś jest nie tak z systemem pralki poza wymienionymi powyżej. Wystarczy odłączyć pralkę z gniazdka i odczekać co najmniej minutę, aby ponownie ją podłączyć. Następnie włącz go ponownie, aby sprawdzić, czy nadal występuje kod błędu. Jeśli problem będzie się powtarzał, możesz skontaktować się z obsługą klienta w celu uzyskania odpowiedzi. Wyślą wykwalifikowanego technika, jeśli sytuacji nie da się rozwiązać telefonicznie.

To okładka!

Teraz wiesz, co oznacza LF na mojej pralce Maytag; nie musisz się martwić i panikować z powodu drobiazgów. Każdy problem ma rozwiązanie. Możesz sam się naprawić, zwłaszcza gdy już wiesz, co robić. Kiedy pierwszy raz pojawiły się te kody błędów na mojej pralce, prawie wpadłem w panikę, ale dzięki potężnemu internetowi nie musiałem wydawać pieniędzy na telefon do profesjonalisty, aby naprawić problem. Po co zatrudniać kogoś, jeśli zadanie jest proste? Po przeczytaniu tego artykułu te kody błędów nie będą Cię już przerażać. Pomocne może być poznanie odpowiedzi na to pytanie: jak zresetować myjkę Maytag?