Co oznacza f70 na suszarce Whirlpool? 4 proste kroki, aby naprawić błąd!

Zastanawiasz się, co oznacza f70 na suszarce Whirlpool? Przestań się zastanawiać i zacznij czytać ten artykuł. Ten kod błędu F70 wskazuje, że panel interfejsu użytkownika i centralne płyty sterujące nie mogą współdziałać. Oznacza to, że przy próbie ustawienia suszarki jej komunikat nie jest odbierany przez główną tablicę kontrolną i suszarka nie będzie działać prawidłowo.

Ten numer błędu F70 najprawdopodobniej powoduje problemy z interfejsem panelu dotykowego do głównego panelu sterowania. Numer błędu F71 pojawia się w niektórych modelach, aby podkreślić ten problem.

Co oznacza f70 na suszarce Whirlpool? 4 proste kroki

Zazwyczaj wskazuje na poważny problem, którego nie można naprawić. Jednak nie wszystkie sytuacje są nie do naprawienia. Jednak w niektórych modelach zamiast F70 pojawia się F71. Czytaj dalej ten artykuł, aby poprawić ten kod błędu w Twojej suszarce Whirpool.

Kroki naprawy kodu błędu f70 w suszarce Whirpool

Kod błędu F70 na suszarce Whirlpool wskazuje, że płyta interfejsu użytkownika i główna płyta sterująca nie komunikują się. Poniżej wymieniono przewodnik krok po kroku, aby dowiedzieć się, co oznacza f70 na suszarce Whirlpool i jak szybko to naprawić.

Krok 1. Spróbuj zresetować suszarkę

Próba zresetowania suszarki Whirlpool wydaje się być dobrym miejscem na rozpoczęcie. Dzieje się tak, ponieważ kod błędu może wyglądać tak, jak nie powinien, w takim przypadku prosty reset rozwiązałby problem. Aby zresetować suszarkę Whirlpool, wykonaj następujące czynności: Odetnij na chwilę zasilanie. Możesz wyłączyć gniazdo lub wyłączyć wyłącznik. Ponownie włącz zasilanie i spróbuj uruchomić go w ciągu 1 minuty. Jeśli rzeczywiście kod problemu nadal występuje, przejdź do następującej akcji.

Krok 2. Płyta interfejsu użytkownika powinna zostać wymieniona

Jego panel interfejsu użytkownika to płytka drukowana, która współdziała z cyfrowym wyświetlaczem lub pokrętłami panelu sterowania, aby zagwarantować, że suszarka zrobi to, co chcesz. Płyta interfejsu użytkownika może ulec zużyciu lub zwarciu z powodu przepięcia. Może ulec zniszczeniu w przypadku kontaktu z wodą i nadmiernego nagrzania suszarki. Nie ma możliwości naprawy deski, gdy ulegnie uszkodzeniu. Płytka interfejsu użytkownika może zostać wymieniona: Wyłączyć zasilanie suszarki. Możesz wyłączyć ścianę i wyłączyć wyłącznik.

Weź górny panel dostępu, odkręcając kilka śrub, które utrzymują go na miejscu. Zidentyfikuj płytę interfejsu użytkownika, która znajduje się pod centrum sterowania. Usuń wspornik panelu sterowania po jego znalezieniu. Zacznij od wyjęcia wtyczki elektronicznej z płyty przed wyjęciem panelu. Po zainstalowaniu najnowszej płyty interfejsu użytkownika ponownie podłącz połączenie kablowe i wspornik montażowy. Zmontuj suszarkę i sprawdź, czy sytuacja została naprawiona. W przeciwnym razie przejdź do następnej fazy.

Krok 3. Sprawdź złącza tylko na płycie głównej

Inną możliwością pojawienia się numeru błędu F70 w suszarce Whirlpool są wadliwe kable połączone z płytą sterującą. Połączenia mogą z czasem zardzewieć i przestać działać lub w rzadkich sytuacjach mogą się poluzować. Oto jak sprawdzić połączenia na tablicy kontrolnej: Suszarka powinna być wyłączona. Możesz go wyłączyć, aby uzyskać dostęp do tablicy kontrolnej i odłączyć panel dostępu. Znajdź panel sterowania i upewnij się, że złącza na obu końcach są zabezpieczone.

Dokręć rzeczy, jeśli są luźne. Poszukaj oznak korozji tylko na złączach. Będą one musiały zostać zaktualizowane, jeśli uległy pogorszeniu. Przejdź do następnej fazy, jeśli są dobre. Po wymianie połączeń włącz suszarkę, aby sprawdzić, czy sytuacja została naprawiona. W przeciwnym razie przejdź do następnej fazy.

Krok 4. Jego centralna tablica sterownicza powinna zostać wymieniona

Główna tablica sterownicza działa jak inteligencja suszarki. Instruuje wszystkie elementy suszarki. Suszarka może przestać działać, gdy stanie się uszkodzona lub może pojawić się kod błędu F70. Z różnych przyczyn główna płyta sterująca może działać nieprawidłowo. Przyczyną może być naturalne uszkodzenie, porażenie prądem lub uszkodzenie spowodowane przepływem ciepła.

Aktualizacja głównej płyty sterującej jest kosztowna i nie gwarantuje, że suszarka będzie ponownie działać poprawnie. Lepiej byłoby kupić nową suszarkę zamiast naprawiać jej główną tablicę kontrolną, głównie jeśli suszarka jest w jakiś sposób stara. Jeśli wolisz zmienić główną płytę sterującą, postępuj zgodnie z tymi instrukcjami:

Upewnij się, że suszarka jest wyłączona. Masz możliwość wyłączenia go lub wyłączenia wyłącznika. Aby uzyskać dostęp do głównej tablicy sterowniczej, odłącz panel dostępu i znajdź panel sterowania. Usuń połączenia i wykręć śruby, które utrzymują regulator na swoim miejscu.

Odłącz przestarzałą tablicę kontrolną i wymień ją na nową. Ponownie zamontuj linki i śruby. Ponownie zmontuj suszarkę i sprawdź, czy kod problemu zniknął, a suszarka działa. Możesz również zainteresować się częstymi przyczynami, dla których suszarka z hydromasażem nie uruchamia się.

To okładka!

Gratulacje, dowiedziałeś się, co oznacza f70 na suszarce Whirlpool. Ten błąd pojawia się, gdy połączenie między główną płytą kontrolną a płytą interfejsu użytkownika nie działa. Musisz naprawić ten kod błędu, wykonując czynności wymienione powyżej, ale musisz zadzwonić do specjalisty, jeśli nadal jesteś zdezorientowany. Dziękuję, przyjaciele, za pobyt z nami. Możesz również przeczytać o tym, dlaczego moja suszarka schnie tak długo i jak sprawdzić, czy otwór wentylacyjny suszarki jest zatkany.