Co oznacza F21 w pralce Whirlpool? 7 niesamowitych rozwiązań!

Zastanawiasz się, co oznacza F21 w pralce z hydromasażem? Jeśli pranie Whirlpool wyświetla alert F21, oznacza to, że nie jest prawidłowo odprowadzane. Może to być spowodowane zatkaną rurą, wadliwie działającym silnikiem spustowym lub czymś zupełnie innym.

Elektroniczny wyświetlacz pralki Whirlpool Duet pozwala klientom wybrać odpowiedni proces prania, zmodyfikować zmienne cyklu oraz rozpocząć lub zakończyć cykl w razie potrzeby.

Co oznacza F21 w pralce Whirlpool? 7 niesamowitych rozwiązań!

W przypadku częstych problemów, takich jak problemy z drenażem lub nadmierną ilością wody, na ekranie wyświetlane są kody błędów. Jeśli na wyświetlaczu Whirlpool Duet pojawi się „F21”, oznacza to, że czasy drenażu są bardziej niezwykłe niż planowano i pralka musi być serwisowana. Moi przyjaciele, po prostu czytaj dalej ten artykuł, aby lepiej zrozumieć kod błędu F21!

Co oznacza F21 w Twojej pralce Whirlpool?

Twoja pralka z hydromasażem wyświetla kod błędu F21 i nie wiesz, jak to naprawić. W tym akapicie poinformujemy Cię, co oznacza F21 w pralce z hydromasażem, jego przyczyny i rozwiązanie.

#1. Zresetuj podkładkę

Aby zakończyć trwający cykl prania, za każdym razem, gdy pojawi się kod błędu „F21”, naciśnij „Anuluj lub wstrzymaj”. Jeśli w wiadrze pralki nadal znajduje się woda, naciśnij „obróć lub opróżnij”, aby zainicjować drugi cykl opróżniania. Po spuszczeniu całej wody wybierz nowy proces prania i naciśnij przycisk „Start”.

#2. Wąż odpływowy

Jeśli po zresetowaniu pralki ponownie zauważyłeś kod błędu b”F21″, oznacza to, że wystąpił problem również z rurą odpływową. W tym celu usuń przewód odpływowy z tyłu pralki, a następnie umieść ubrania na dolnym piętrze, aby zakryć wycieki wody. Wytrzyj wlot węża i energicznie nim obróć, aby usunąć wszelkie przeszkody. Wypoziomuj wąż odpływowy przed ponownym podłączeniem go do pralki, ponieważ skręcenie połączenia może spowodować problem z odpływem. Przeczytaj o tym, jak czyścić węże odpływowe pralki i jak zainstalować wąż odpływowy pralki.

#3. Instalacja rynnowa lub pionowa

Wąż spustowy musi być prawidłowo zainstalowany w rurze pionowej, aby zapewnić dobrą wydajność odpływu. Dlatego problemy z wężem lub urządzeniem spustowym mogą również powodować F21. Zmierz długość od podstawy pralki, górną część węża odpływowego, w miejscu, w którym rura pionowa jest połączona z wężem odpływowym. Jeśli odstęp między podstawą pralki ładowanej od góry a górną częścią węża odpływowego jest większy niż 96 cali, a następnie odłącz wąż spustowy i przywiąż go do rury stojakowej, aby zapewnić bezpieczne połączenie. Jeśli wąż odpływowy jest umieszczony zbyt głęboko w otworze odpływowym, wyjmij go delikatnie, aby zapewnić przestrzeń powietrzną między odpływem a wężem. Jeśli potrzebujesz pomocy przy którymkolwiek z tych zadań, zadzwoń do hydraulika.

#4. Tylko detergenty HE

Czy wiesz, że pralka Whirlpool Duet to potężna maszyna, która wymaga użycia wysokiej jakości i dobrej wydajności detergentu z literami „HE” na etykiecie? Różne rodzaje detergentów mogą generować nadmierne pienienie się podczas cyklu prania, co powoduje spowolnienie lub zatrzymanie odpływu, co skutkuje błędem kodu „F21”. Usuń nadmiar wody i mydła z pralki, aby rozwiązać takie problemy i wybierz świeży „Odpływ lub wirowania”. Musisz postępować zgodnie ze wskazówkami podanymi na butelce produktu, aby uzyskać odpowiednią ilość użycia lub napełnić trochę do linii „Napełnianie” w dozowniku, gdy używasz tylko detergentu HE. Używając detergentu HE, F21 nigdy nie występuje.

#5. Usługi

Może być wymagane zresetowanie zasilania, jeśli błąd kodu „F21” nadal występuje po procedurze rozwiązywania z wężem spustowym, elementem spustowym lub rurą pionową i detergentem. Wystarczy odczekać 30 sekund po wyłączeniu pralki Duet Whirlpool. Podłącz ponownie zasilanie do pralki i rozpocznij nowy, świeży cykl prania. Jeśli problem „F21” nadal pojawia się po włączeniu zasilania, lepiej skontaktować się z firmą Whirlpool w celu uzyskania pomocy.

#6. Uszkodzona tablica sterownicza

Awaria płyty głównej może również wygenerować kod podkładki Whirlpool F21. Może się to zdarzyć, gdy nie ma sygnalizacji rozpoczęcia cyklu drenażu. Wskazuje, że czasy opróżniania są bardziej niezwykłe niż zwykle, co skutkuje miganiem sygnału błędu F21. Prądy zwarciowe i wylutowane kable mogą spowodować znaczne uszkodzenie płyty sterującej. Jeśli tak się stanie, będziesz musiał naprawić spaloną deskę (kosztuje od 150 do 500 USD). Jeśli nie, lutowanie powinno być w stanie to naprawić. Pomocne może być również przeczytanie, ile kosztuje pralka i suszarka Whirlpool Cabrio.

#7. Zatkanie rury zerwanej

Awaria tablicy kontrolnej może również generować błąd kodu pralki Whirlpool F21. Możesz mieć niedrożność ścieków, jeśli woda wypływa z pralki, ale wylewa się z rury spustowej. Monety, gumki, skarpetki i papier mogą blokować takie przewody hydrauliczne. W tym scenariuszu wyjmij pompę i usuń wszelki materiał z rury. Jeśli prześwit adaptera stanie się zbyt cienki z powodu zanieczyszczeń lub kurzu z dalekiej wody, należy go wymienić. Oto sposoby na oczyszczenie zatkanej rury kanalizacyjnej.

To okładka!

Cieszyliśmy się, że wszyscy otrzymaliście odpowiedź na pytanie, co oznacza F21 w pralce z hydromasażem. Nie tylko to, ale także poznasz przyczyny, przez które w pralkach występuje błąd f21. Czytając ten artykuł, szybko zrozumiesz rozwiązanie tych problemów; resetując podkładki, możesz pozbyć się f21. Dziękuję, przyjaciele, że jesteście z nami! Możesz również chcieć wiedzieć, co oznacza F28 w pralce Whirlpool.