Co oznacza F10 na kuchence Kenmore? 5 prostych wskazówek, jak naprawić błąd F10!

Masz pytania dotyczące znaczenia f10 na kuchence Kenmore? Ta strona pomoże Ci zrozumieć, co oznacza f10. Więc bez zbędnych ceregieli, zacznijmy ten temat.

Ten komunikat o błędzie F10 na kuchence Kenmore wskazuje, że urządzenie osiągnęło niebezpiecznie wysoką temperaturę. Mówiąc językiem laika, piec przegrzewał się znacznie powyżej twoich ustawień.

Co oznacza F10 na kuchence Kenmore? 5 prostych wskazówek

Gdy piec jest podłączony do źródła zasilania, ten błąd może wystąpić w każdej chwili. Przegrzanie może więc wystąpić zarówno podczas przygotowywania potraw, jak i podczas cykli konserwacyjnych, a nawet wtedy, gdy piec nie jest używany. Nieprawidłowo działająca tablica kontrolna lub uszkodzony czujnik temperatury może generować komunikat o błędzie F10 na kuchence Kenmore. Musisz dowiedzieć się więcej o powodach f10, więc czytaj dalej.

Wskazówki, jak naprawić błąd F10 w piecu Kenmore

Gdy pojawi się kod błędu F10, odłącz kabel zasilający pieca lub uruchom odpowiedni wyłącznik, aby ponownie uruchomić płytę sterowania. Teraz odczekaj chwilę, włącz z powrotem prąd i sprawdź piec rozgrzewając go. Jeśli sygnał błędu trwa nadal, tablica sterownicza wykryła niebezpiecznie wysoką temperaturę lub wyłączyła piekarnik. Odłącz kabel zasilający pieca, uruchom ponownie wyłącznik, aby zidentyfikować problem, postępuj zgodnie z instrukcjami naprawy i dowiedz się, co oznacza f10 na piecu Kenmore.

#1. Oględziny pieca

Podnieś drzwiczki kuchenki Kenmore i sprawdź, czy elementy grzewcze są uszkodzone, w tym pęknięcie lub przypalenie, za pomocą latarki. Poszukaj lokalnych przypalonych łat obok bolca komponentu wystającego przez tylną ścianę pieca Kenmore, gdy oba elementy pieczenia lub opiekania wydają się być w dobrym stanie. Wymień oba elementy, jeśli zauważysz zwęglenie i uszkodzenia. Jeśli nie, przeprowadź serię kontroli spójności multimetru.

#2. Kalibracja multimetrów

Przed wykonaniem testów ciągłości za pomocą multimetru analogowego upewnij się, że jest skalibrowany. Ściśnij sondę i przekręć radełkowane pokrętło regulacyjne z boku urządzenia, aż miernik osiągnie zero omów. Korzystanie z multimetru będzie domyślnie ustawione na zero, ale przed kontynuowaniem upewnij się, że ustawiłeś go na niższym poziomie rezystancji.

#3. Sprawdź połączenia pieca

Zdemontuj tylny panel pieca, aby uzyskać dostęp do wszystkich odpowiednich połączeń. Usuń oba przewody elementów grzejnych, odkręcając śruby zacisków. Obserwując odczyt, włóż sondę multimetru do lewego przewodu elementu grzejnego, a drugą sondę do prawego zacisku elementu grzejnego. Ten element jest OK, jeśli odczyt jest powyżej zera i rezystancji do 50 omów; jeśli odczyt się nie porusza, element jest uszkodzony i należy go wymienić. Jeśli jeden z elementów do pieczenia lub brojlera ulegnie awarii, drugi składnik musi ciężko pracować, aby ogrzać piec, co skutkuje ucieczką temperatury.

#4. Sprawdź czujnik pieca

Czujniki pieca były przyrządami termostatycznymi, które regulują temperaturę pieca w zakresie zaledwie kilku stopni od temperatury na tablicy kontrolnej. Ten test ciągłości weryfikuje, czy system wytwarzania energii czujnika jest zamknięty w temperaturze pokojowej, wykazując ładunek elektryczny za każdym razem, gdy piec jest włączony, a następnie reguluje piec poprzez włączanie i wyłączanie prądu w celu osiągnięcia odpowiedniej temperatury pieca.

Czujnik znajduje się między zębami górnego elementu do gotowania, które wystają z tylnej ściany piekarnika. Odłącz połączenie kabla czujnika i zdejmij tylny panel. Obserwując odczyt, włóż sondę multimetru do lewego zacisku, a drugą sondę do właściwego zacisku. Jeśli czujnik działa poprawnie, pomiar rezystancji powinien wynosić około 1000 do 1100 omów. Jeśli miernik wskazuje 2500 omów lub więcej, winę za taką niekontrolowaną temperaturę ponosi czujnik i należy go wymienić. Być może zainteresuje Cię również informacja o objawach złego czujnika temperatury piekarnika.

#5. Sprawdź panel sterowania pieca

Sprawdź najpierw obwód czujnika od timera do wiązki przewodów, uzyskując dostęp do tablicy kontrolnej z tyłu pieca. Odłączyć 15-stykowe złącze od obwodu sterowania temperaturą zegara, a następnie sprawdzić ciągłość niezbędnych przewodów pieca z sondami multimetru. Skontaktować pierwszy fioletowy przewód z jedną sondą, a następnie pozostałe fioletowe przewody z dalszą sondą. Kontynuuj, przenosząc pierwszą sondę do następnego fioletowego zacisku, sprawdzając pozostałe obwody i upewniając się, że wszystkie fioletowe zaciski zostały zbadane.

Pomiar ponad 0 do 50 omów we wszystkich obwodach wskazuje na prawidłową ciągłość. Jeśli pomiar na jakimkolwiek obwodzie wynosi około 1000 do 1100 omów, wydaje się, że występuje problem z płytą kontrolną. Natomiast jeśli pomiar na dowolnym obwodzie wzrośnie do 2500 omów lub więcej, wiązka przewodów była uszkodzona i należy ją wymienić.

To okładka!

Wspaniale jest dowiedzieć się, co oznacza f10 na kuchence Kenmore. Jeśli Twój piec pokazuje ten błąd, możesz teraz szybko go sprawdzić i naprawić samodzielnie, ale możesz zadzwonić do specjalisty, który pomoże Ci, jeśli nie masz pewności co do naprawy. Dziękuję, przyjaciele, za pobyt z nami. Możesz również przeczytać o tym, jak zainstalować kuchenkę gazową i jak zrobić kuchenkę obozową.