Co oznacza EdL na pralce? 2 różne kody błędów do sprawdzenia!

Czy wiesz, co oznacza EdL na pralce? E:dL to po prostu jeden z kodów błędów, które pralka komunikuje użytkownikowi i na który należy odpowiednio zareagować. Oznacza to „Błąd zamka drzwi”, a jeśli napotkasz taki kod, pralka każe ci dokładnie sprawdzić przełączniki i czy prawidłowo zamknąłeś drzwi.

Twoja pralka może wyświetlać wiele kodów, a jeśli nie wiesz, jak je zinterpretować, prawdopodobnie będziesz mieć prawdziwy ból głowy, zastanawiając się, co dokładnie musisz zrobić, aby zatrzymać błąd.

Co oznacza EdL na pralce? 2 różne kody błędów do sprawdzenia!

Musisz jednak mieć świadomość, że te kody różnią się w zależności od producenta. Może się również różnić, nawet jeśli należy do tej samej marki, ale różni się modelem. W przypadku E:dL jest to kod używany przez Speed ​​Queen Washer. Niektóre kody można naprawić za pomocą tego samego rozwiązania, a niektóre są unikalne. W tym artykule omówiono niektóre standardowe kody błędów wyświetlane przez różnych producentów oraz sposoby ich naprawienia. Drogi przyjacielu, nigdy nie pożałujesz przewijania tego artykułu.

Częste kody błędów różnych producentów pralek

Jeśli masz dostęp do Internetu, dobrą rzeczą jest to, że możesz po prostu wyszukać wszystko, czego chcesz się dowiedzieć, za pomocą zaledwie kilku kliknięć – nawet podchwytliwych kodów. Ale oczywiście chcemy być zawsze pewni, prawda? Za każdym razem, gdy kupujemy nowe sprzęty, do opakowania dołączana jest instrukcja obsługi. Ta książka jest znacząca i nie wolno jej zgubić. Musisz zdać sobie sprawę, że w tej książce znajdują się uzasadnione instrukcje, których musisz przestrzegać, aby Twoje urządzenie działało prawidłowo. Ponadto te instrukcje sprawią, że Twoje urządzenie będzie żyło długo.

Dowiedzieliśmy się już, co oznacza EdL na pralce. Ale nadal istnieje wiele tych kodów, o których musisz wiedzieć. Możesz przeczytać o kodach usterek pralki. W tej sekcji zostaną przedstawione najczęstsze kody błędów, które możesz napotkać podczas korzystania z pralki, oraz sposoby ich naprawy.

Kody błędów w pralce Whirlpool

Whirlpool oferuje różne modele podkładek. Jeden to Duet, a drugi to Calypso. Te dwa wyrażają błędy z różnymi kodami; w związku z tym musisz postępować z każdym inaczej. W Whirlpool omówimy dwie najpopularniejsze zasady.

#1.Podkładka Duet i duet

Pierwszy kod to F/H, co oznacza, że ​​nie wykryto wody, która dostała się do pralki, lub może to oznaczać, że nie wykryto ciśnienia wyzwalania przełącznika. Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić po tym kodzie, jest dwukrotne naciśnięcie przycisku anulowania lub wstrzymania, aby wymazać wyświetlacz.

Albo nie masz wody w komponencie, albo jest. Jeśli nie ma wody, musisz sprawdzić, czy węże są prawidłowo podłączone i sprawdzić działanie zaworu wlotowego.

Jeśli w elemencie jest już woda, należy sprawdzić działanie pompy spustowej. Syfonowanie jest bardzo powszechne w przypadku podkładek, dlatego należy również upewnić się, że ich nie ma. Przeciek jest również jednym z winowajców. Dlatego upewnij się, że wszystkie węże są w dobrym stanie.

#2. Podkładka Calypso

Częstym stanem, który zdarza się za każdym razem, gdy używamy myjki, jest zalanie. Kod dla warunków zalania z podkładką Calypso Whirlpool to „FL”. Ten kod jest wyświetlany po przepełnieniu pralki. Oznacza to, że w wannie znajduje się nadmierna ilość wody, co powoduje zacinanie się paska przepełnienia. Spowoduje to również, że pralka będzie emitować sygnał dźwiękowy co dziesięć sekund jako ostrzeżenie. Należy zauważyć, że pompa w trybie opróżniania pracuje cykl przez trzydzieści sekund. Aby skasować wyświetlacz pralki, należy nacisnąć przycisk stop lub przycisk anulowania.

Kody błędów w podkładce LG

Jednym ze standardowych kodów błędów w pralce LG jest „UE”, który jest wyzwalany przez kilka czynników. Ten kod oznacza błąd w równowadze w pralce. Możliwe, że wsad wewnątrz pralki jest zbyt mały. upewnij się również, że pralka jest w pozycji przechylonej. Sprawdź również, czy pranie jest równomiernie rozłożone w pralce. To jest łatwe do naprawy i nie wymaga wiedzy technicznej. Po prostu równoważąc obciążenie pralki, możesz rozwiązać ten błąd.Upewnij się również, że podkładka jest umieszczona na płaskiej powierzchni.

Innym kodem błędu, który możesz zaobserwować podczas korzystania z pralek LG, jest „OE”, co oznacza błąd w odpływie pralki. Zostanie wyświetlony, jeśli pralka nie będzie w stanie spuścić wody w ciągu dziesięciu minut. Najpierw należy upewnić się, że wąż spustowy pralki nie jest zagięty. Następnie należy sprawdzić filtr, ponieważ może wymagać czyszczenia. Sprawdź również, czy nie ma zatkanego szlamu. Zrobienie mieszanki gorącej wody i octu i użycie jej do czyszczenia pralki najprawdopodobniej rozwiąże ten problem.

Końcowe słowa

Na końcu tego artykułu mam nadzieję, że nauczyłeś się, co oznacza EdL na pralce, a także cieszysz się nauką innych kodów. Dziękuję za przeczytanie do tego punktu artykułu. Twój czas i wysiłek są bardzo doceniane. Moi przyjaciele, czytaj powiązane artykuły; wiedzieć, jak używać podkładki i jak wypoziomować podkładkę.