Co oznacza dezynfekcja na pralce? 3 Niesamowity cykl sanitarny!

Co oznacza dezynfekcja na pralce? Oznacza to usunięcie lub zmniejszenie liczby drobnoustrojów, które zawierają bakterie i zarazki na odzieży. Ten zdezynfekowany cykl pomaga uniknąć zanieczyszczenia rzeczy do prania drobnoustrojami. Chociaż nie wszystkie wymagają dezynfekcji prania, czasami cykl dezynfekcji może być niezbędny.

Nie myśl, że wysuszone rzeczy do prania nie są czyste. Nieprzyjemne rzeczy i zarazki, takie jak kał, gromadzą się w pralce i tam pozostają, wpływając na odzież.

Co oznacza dezynfekcja na pralce? 3 Niesamowity cykl sanitarny!

Jednocześnie gorąca woda i wybielacz mogą zabijać organizmy takie jak salmonella i E.coli; nie wszyscy używają wybielacza podczas prania. Zamiast tego większość prałaby swoje ubrania w zimnej wodzie zamiast w gorącej. Co więcej, standardowa suszarka nie osiąga wystarczająco wysokiej temperatury, aby zabić mikroorganizmy. Dowiedz się więcej o podkładce poniżej, poza jej znaczeniem.

Jak to działa

Dezynfekcja w pralce wykorzystuje wodę lub parę do zabijania określonych mikroorganizmów na pościeli lub odzieży. Podczas tego cyklu woda lub wilgoć nagrzewa się do określonej temperatury, takiej jak 165 stopni Fahrenheita. Ta temperatura jest wystarczająco wysoka, aby zabić te małe szkodniki. Proces ten może zabijać szkodliwe mikroorganizmy i zarazki, jednocześnie odświeżając zapach prania. Ponadto skutecznie zabija bakterie wywołujące nieprzyjemny zapach.

Zastosowania cyklu dezynfekcji

Każdy nie traktuje priorytetowo cyklu odkażania. Ale z drugiej strony ma to kluczowe znaczenie dla osób w określonych sytuacjach. Na przykład pracownicy służby zdrowia odnoszą korzyści z odkażania ubrań. Nawet matki używają pieluch materiałowych w tym cyklu, który oszczędza czas i jest użyteczny. Osoby, które konsekwentnie chodzą wokół zwierząt, stosują cykl sanityzacji w celu wyeliminowania zapachów. Cykl ten jest odpowiedni również podczas prania skarpet nastoletnich chłopców.

Certyfikat NSF

WIĘKSZOŚĆ KONSUMENTÓW KORZYSTA Z produktów testowanych przez NSF International w celu oceny skuteczności i bezpieczeństwa przed ich użyciem przez ogół społeczeństwa. Na przykład pralki z cyklami dezynfekcyjnymi przechodzą test, aby sprawdzić skuteczność produktu w zabijaniu mikroorganizmów. W przypadku myjek, które najlepiej zabijają 99,9 procent mikroorganizmów, otrzymują nagrodę aprobaty NSF. Whirlpool stał się pierwszą marką, która otrzymała tę nagrodę. Zawsze bierz pod uwagę podkładkę z oznaczeniem NSF.

Odkażanie ubrań do prania w cyklu sanitarnym

Zdezynfekowanie prania w celu wyprania ubrań po ustawieniu ich na cykl sanitarny jest proste. Lub dodaj wybielacz do prania lub produkty do dezynfekcji. Zależy to również od rodzaju ładunku i podkładki. Sprawdź metki, które zapobiegną uszkodzeniu lub wyblaknięciu tkaniny.

#1. Ustaw pralkę na cykl sanitarny

Sprawdź, czy pralka posiada cykl przeznaczony do dezynfekcji prania. Ten cykl jest dostępny w pralkach Whirlpool wykorzystujących dodatkową gorącą wodę, która zabija dziewięćdziesiąt dziewięć procent trzech bakterii domowych. Jeśli nie ma cyklu sanitarnego, używaj tylko ustawienia dla najcieplejszej temperatury, które optymalizuje wydajność czyszczenia. Pomocna może być wiedza, jak dezynfekować pranie w trzech skutecznych opcjach.

#2. Umieść środek dezynfekujący na praniu

Umieść środek dezynfekujący na praniu, jeśli nie ma cyklu higienicznego lub nie możesz go wyprać w gorącej wodzie. Dodaj produkt odkażający i wypierz w normalnych warunkach. Następnie dodaj do cyklu sanitarnego ten produkt, który może być najlepszą marką środków czyszczących w gospodarstwie domowym, aby dodatkowo wzmocnić walkę z bakteriami. Następnie dodaj środek dezynfekujący do ładunku, postępując zgodnie ze wskazówkami produktu. Jeśli chcesz, wybierz Whirlpool Washer ze specjalistycznym środkiem dezynfekującym & cykl Oxi, który wykorzystuje detergent i dodatek oksy, który eliminuje dziewięćdziesiąt dziewięć procent bakterii domowych.

#3. Dodaj wybielacz w płynie

Wybielacz w płynie jest pomocny, gdy dodaje się go do cyklu sanitarnego lub wybielaczy do prania w gorącej wodzie. Następnie wymieszaj wybielacz z ładunkiem, postępując zgodnie ze wskazówkami producenta. Na koniec przetestuj wybielacz, gdy używasz go w ukrytym miejscu, aby uniknąć uszkodzenia lub wyblaknięcia tkaniny. Dobrym pomysłem może być również wiedza, jak używać wybielacza w pralce.

#4. Zdezynfekuj suszarkę

Zdezynfekuj pranie, które przechodzi przez suszarkę. Użyj cyklu odkażania zgodnie z przeznaczeniem i zaleceniami. Jeśli go nie ma, użyj najcieplejszego ustawienia temperatury, które optymalizuje wydajność czyszczenia.

Doskonały czas na odkażenie prania

Regularnie dezynfekuj najbrudniejsze rzeczy do prania, w tym koc, ubrania treningowe i inne. Zdezynfekuj każdy ładunek prania. Mycie go usuwa niektóre bakterie i zarazki. Ale odkażanie prania jest jak używanie wysokiej chemii lub wysokiej temperatury, aby zabić dziewięćdziesiąt dziewięć przecinek dziewięć procent zarazków.

Wykorzystaj ustawienie dezynfekcji w pralce, co jest dobrym rozwiązaniem, ale nie używaj go codziennie. Bardzo wysokie ustawienia temperatury powodują trudne problemy z ubraniami i później bledną.

Cykl odkażania usuwa bakterie do 99,9%. Dzięki temu jest doskonały, gdy tego potrzebujesz, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się zarazków na pościel i ubrania. Dlatego utrzymuj resztę gospodarstwa domowego w czystości i zdrowiu, ponieważ dezynfekujesz również ręczniki kąpielowe, prześcieradła i ręczniki kąpielowe. odzież.

Zdezynfekuj całą odzież treningową, ubrania na siłownię, spocone i śmierdzące ubrania. Jedną z dobrych zasad, których należy przestrzegać, jest dezynfekcja, jeśli pocisz się na czymś takim jak zatęchły ręcznik kąpielowy. Proponuję przeczytać o tym, jak i kiedy zdezynfekować pranie.

To okładka!

Teraz dowiesz się, co oznacza dezynfekcja na pralce i jakie znaczenie ma to dla twoich ubrań. Zdezynfekuj wszystkie ubrania, zwłaszcza te śmierdzące i spocone. Znaj też właściwy czas na ustawienie cyklu odkażania i kroków! Aby uzyskać więcej artykułów do pralek, sprawdź, jak czyścić przewody odpływowe pralki. Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu!